REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Była sentymentalna podróż w czasie, echa popularnych filmów, znane i nieznane walce z całego świata. Prawie pół tysiąca ursynowian wysłuchało kolejnego koncertu z cyklu "Muzyczne Lato na Ursynowie". Frekwencja pokazuje, że muzyka klasyczna ma w naszej dzielnicy duże grono swoich wielbicieli.

  Jazz, swing, folk i muzyka klasyczna. W tym roku koncerty "Muzycznego Lata na Ursynowie" trafiają w gusta zróżnicowanej widowni. Jedno jest pewne. Utwory sprzed wieków w dobrym wykonaniu cieszą się ogromną popularnością. W niedzielę wieczorem park Jana Pawła II pełen był melomanów i zwykłych spacerowiczów, którzy przysiedli na ławeczkach i na trawie, by odprężyć się przy łagodnej muzyce.

  Dziś ze sceny zabrzmiały najpiękniejsze walce świata - z repertuaru Johanna Straussa II, Dmitrija Szostakowicza czy znanych polskich kompozytorów filmowych - Waldemara Kazaneckiego i Wojciecha Kilara. Za sprawą trio Amabile przenieśliśmy się nie tylko do czasów słynnych wiedeńskich balów, ale i do literackiego świata z początków XX wieku.

  Muzycy zagrali słynne: "Walc Łyżwiarzy", "Na pięknym modrym Dunajem" czy "Fale Dunaju", za które wykonawcy dostali największe brawa, i które zostały powtórzone na bis. Usłyszeliśmy też walce z "Trędowatej", "Nocy i Dni" oraz "Ziemi Obiecanej". Starsi słuchacze z pewnością pamiętają te wzruszające kompozycje.

  Zespół Amabile wykonał kilkanaście krótkich utworów. Skrzypek Maciej Przestrzelski, wiolonczelista Marek Karwowski i grająca na fortepianie Monika Polaczek-Przestrzelska zgrabnie i z wdziękiem odtworzyli dla nas ducha świata, którego już nie ma. Nic dziwnego, że koncert podobał się ursynowianom.

  - Wspaniały koncert! Przy muzyce filmowej można było się wzruszyć i rozmarzyć. Czekam na kolejne wykonania klasyczne. To dobry pomysł, by prezentować je tutaj w parku, wśród zieleni - ocenia pani Alicja, która na koncert przyszła z mężem.

  A za tydzień, z okazji 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, przy dzielnicowym ratuszu po uroczystości w "Godzinę W" rozpocznie się wspólne śpiewanie piosenek powstańczych. Mieszkańcom towarzyszyć będą chóry: Ars Chori i Iuvenis pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego.

  Natomiast 8 sierpnia kolejny koncert Muzycznego Lata na Ursynowie. W parku Przy Bażantarni o godz. 20 wystąpią fenomenalni muzycy jazzowi: Agnieszka Wilczyńska i Trio Andrzeja Jagodzińskiego w koncercie "Tutaj mieszkam". Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.394 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021