REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Najpiękniejsze arie, musicalowe przeboje i bałkańskie rytmy. Dziś na Ursynowie będzie można posłuchać na żywo klasyki i jazzu. Na Kabatach i Olkówku odbędą się plenerowe koncerty z cyklu „Muzyczne niedziele na Ursynowie" oraz „Jazz i klasyka na Kabatach".

  To będzie spotkanie z wielką sztuką, ale łatwą i przyjemną. O godz. 14:00 ze sceny na Olkówku przy ul. Puszczyka popłyną dźwięki najpiękniejszych arii i duetów z operetek takich jak „Wesoła wdówka” Franza Lehara, „Księżniczka czardasza” Imre Kalmana. Będą też znakomite kompozycje Johanna Straussa syna z „Zemsty nietoperza” oraz „Barona cygańskiego”. W repertuarze znajdą się też przeboje musicalowe.

  W koncercie "Operetka, Opera i Musical" wystąpią: Sylwia Knap - sopran, Piotr Rafałko - tenor i Maciej Tomaszewski - pianista. Wstęp wolny. 

  Po sporej dawce klasyki kilka godzin później będzie można posłuchać innego rodzaju muzyki. Na Kabatach odbędzie się ostatni w tym sezonie koncert jazzowy pod gołym niebem. O godz. 19:00 w parku Przy Bażantarni (obok boiska "Orlik") wystąpi Agnieszka Hekiert z zespołem.

  Artystka, znana m.in. jako trenerka wokalna z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, zaśpiewa piosenki ze swojej ostatniej płyty "Agnieszka Hekiert - Soul national”. Jej muzyka to słowiańsko-bałkańskie melodie z polskimi tekstami.

  Wokalistce będą towarzyszyć muzycy, którzy są laureatami amerykańskiej nagrody Grammy: Cezary Konrad na bębnach oraz Paweł Pańta na basie, na scenie pojawi się też wybitny pianista z Bułgarii Konstantin Kostov. Ich wspólny występ ma być energetyczną ucztą i wspólnym śpiewaniem z publicznością.

  A za tydzień - 15 września - ostatni darmowy koncert plenerowy na Olkówku. Z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki wystąpią tam uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych. 

  Patronat medialny nad koncertami  finansowanymi z Budżetu Obywatelskiego "Muzyczne Niedziele na Ursynowie" oraz „Jazz i klasyka na Kabatach" sprawuje Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5487 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020