REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Skejci od 2019 roku czekają na ten projekt z Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie dotychczasowe próby znalezienia wykonawcy zakończyły się niepowodzeniem. Trzynasty przetarg ogłoszony przez dzielnicę również okazał się pechowy. Nikt nie był chętny do wybudowania skateparku pod Kopą Cwila.

  Skatepark pod Kopą Cwila z Budżetu Obywatelskiego powinien zostać wykonany do końca 2019 roku. Minęły dwa lata, a po zapowiadanych rampach ani śladu. Ratusz bezskutecznie poszukuje wykonawcy tego projektu. Wszystkie firmy życzą sobie o wiele więcej, niż zakłada budżet. Kolejne, trzynaste postępowanie nie tylko nie wyłoniło wykonawcy, ale żaden się do niego nie zgłosił. 

  - Podczas ostatniego postępowania, które zakończyło się w połowie stycznia, nie wpłynęła żadna oferta i tym samym nie został wyłoniony wykonawca - mówi rzecznik Ursynowa Kamila Terpiał.

  Początkowo na budowę skateparku zaplanowano 550 tys. złotych. Gdy okazało się, że kwota nie jest wystarczająca na tak spektakularny projekt - odchudzono plany i pozyskano dofinansowanie z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. W tej chwili dzielnica ma zarezerwowane na tę inwestycję 730,5 tys. złotych.

  Projekt skateparku z 2019 roku / fot. UM Warszawa

  Zdaniem specjalistów od budowy tego typu konstrukcji kwota, jaką przeznaczyło na ten cel miasto, jest zdecydowanie za mała, a inwestycja powinna zostać podzielona na dwa etapy.

  Firmy zazwyczaj nie podejmują się realizacji dwóch zadań jednocześnie. Najprawdopodobniej będzie trzeba wybudować skatepark w pierwszej kolejności, a o pumptracku pomyśleć kiedy indziej lub z niego zrezygnować - mówi nam przedstawiciel firmy skateparki.pl, tłumacząc dlaczego ratusz ma takie problemy ze znalezieniem wykonawcy.

  Podobnego zdania są skejci, którzy na terenie Ursynowa mają do użytku tylko jeden skatepark. Deskorolkarze zapowiadają, że jeżeli dzielnica nie jest w stanie wykonać inwestycji, to wykonają rampy na własną rękę. Podobnie zresztą jak kiedyś - skejci zbudowali skatepark pod Kopą Cwila w miejscu, gdzie miałby powstać projekt z Budżetu Obywatelskiego, jednak dzielnica rozebrała go w 2014 roku.

  Tymczasem szykuje się już kolejny projekt skateparku na Ursynowie. Zgłosili go mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2023 roku. Mieszkańcy wskazali dwie lokalizacje. Wykorzystywany przez szkoły jazd plan manewrowy na rogu Pileckiego i Gandhi lub okolice ronda u zbiegu Gandi i Polskie Drogi na działce oświatowej, która nie jest jednak własnością miasta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mgrkotka 8 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Jeśli mówimy o sporcie, to ,, deskorolka" nie jest sportem:) nie, jej okna nie wychodzą na skatepark, który nigdy nie powstanie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mgrkotka 7 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Faktycznie, na tym forum piszą czasem idioci. Bo żeby młodzież uprawiała sport, koniecznie potrzebny jest skatepark. Bez tego - nie ma mowy o uprawianiu sportu przez młodzież.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 6 5 miesięcy temuocena: 40% 

   Jesli mówimy o konkretnym sporcie to tak, do deskorolki jest potrzebny skatepark.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mgrkotka 5 5 miesięcy temuocena: 75% 

   No i dobrze.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jazo 4 5 miesięcy temuocena: 13% 

   Co jest w tym dobrego? Bo na tej stronie to tacy idioci piszą czasami ze się poważnie zastanawiam co możne być złego w skateparku na którym młodzież będzie uprawiać sport.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 3 5 miesięcy temuocena: 20% 

   Pewnie jej okna wychodzą na ten przyszły skatepark i jak juz powstanie to bedzie miała głośno.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 2 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Myślałem że koliduje z przedłużeniem Belgradzkiej i to dla tego nie robią, ale nie. To inna kupa śmieci. (Dla tych co będą doszukiwać się drugiego lub trzeciego dna, mam na myśli śmieci zasypane ziemią)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 5 miesięcy temuocena: 64% 

   To nie klątwa, tylko nieudolność lub działanie z premedytacją.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4766 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022