REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Nie ma pieniędzy na projekt przebudowy Karczunkowskiej. Poprawka do uchwały budżetowej na 2022 rok  proponowana przez radnych Koalicji Obywatelskiej z Ursynowa nie przeszła. Kiedy ta bardzo niebezpieczna ulica doczeka się wreszcie wielokrotnie obiecywanej przez miasto przebudowy?

  Ulica Karczunkowska na Zielonym Ursynowie to jedna z najbardziej niebezpiecznych i zapuszczonych ulic - nie tylko w naszej dzielnicy, ale w całej stolicy. Nie ma tu chodników, a stan nawierzchni jest opłakany.

  - Nie wiem, co ma się jeszcze stać, by wreszcie miasto podjęło decyzję o przebudowie. Były już potrącenia, wypadki. Ulica przypomina tor wyścigowy, i to z "atrakcjami" w postaci pieszych, którzy nie mają gdzie uciec - żalą się mieszkańcy.

  Mieszkańcy i radni od lat walczą o przebudowę arterii. We wrześniu zeszłego roku władze dzielnicy przekazały miastu 600 tys. złotych na rozpoczęcie prac projektowych. Zrobiły to, chociaż ulicą formalnie zarządza miasto, a nie dzielnica. By prace projektowe wystartowały, potrzebne jest jeszcze przynajmniej drugie tyle. Miejski radny z Ursynowa Tomasz Żyłka (KO) obiecywał zawalczyć o dodatkowe środki z budżetu miasta. 

  - Absolutnie bardzo dobrze pamiętamy, jaka jest sytuacja na ul. Karczunkowskiej. Rozpoczęcie modernizacji tej ulicy leży na sercu radnym. Mogę zapewnić, że będziemy się starali, by w 2022 znalazły się środki na rozpoczęcie modernizacji ulicy - zapowiadał przed świętami.

  Pieniędzy nie ma, ale jest "priorytet"

  Poprawka do projektu budżetu miejskiego jednak nie przeszła. Tak zdecydowali stołeczni radni.

  - Budżet na rok 2022 jest budżetem bardzo trudnym. Nie było przekonania wśród wszystkich radnych. Jest wiele potrzeb, a środki są okrojone. Musieliśmy szukać konsensusu. Udało się nam jednak wprowadzić przebudowę Karczunkowskiej na listę priorytetową. To ogromny sukces, szkoda tylko, że nadszedł po tylu latach - mówi miejska radna z Ursynowa Ewa Janczar, która już 7 rok walczy o remont ulicy.

  Radni zapowiadają dalszą walkę o środki. Ma powstać nieformalna grupa nacisku na władze stolicy. Bo obietnic było już dużo.

  - Czekamy do marca na kwartalne modyfikacje budżetu miasta i wtedy będziemy mogli starać się o przyznanie dodatkowych środków. Modernizacja Karczunkowskiej to główny temat w naszym klubie, jeśli chodzi o Ursynów. Uważam, że to duże osiągnięcie, bo sprawa równie dobrze mogła zostać odłożona na bok - dodaje radny Żyłka.

  - Jestem już trochę zniecierpliwiona tą sytuacją. Kiedy dzielnica podjęła uchwałę w sprawie przyznania środków na prace projektowe, wydawało się, że to jasny sygnał dla Rady Warszawy. To też nie są przecież tak duże środki - mówi z kolei radna dzielnicowa Olga Górna z Koalicji Obywatelskiej.

  Bezowocne starania radnych Koalicji Obywatelskiej, która przecież rządzi Warszawą i wygrywa wybory również na Ursynowie, punktuje radny Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, przypominając, że już w poprzedniej kadencji także społecznicy z IMU walczyli o Karczunkowską.

  - Gdy na początku roku Rada Dzielnicy omawiała stanowisko w sprawie tego remontu, mówiłem, że mam poważne obawy, czy nie będzie to kolejne wołanie w próżnię. Wówczas Tomasz Sieradz (szef KO na Ursynowie - dop. redakcji) mówił, że jestem pesymistą, jak widać - niestety - miałem rację, a ursynowska PO jest po prostu nieskuteczna. Rafał Trzaskowski woli wydawać pieniądze na "Misia" w postaci niepotrzebnej kładki nad Wisłą - komentuje Pomianowski.

  Trzeba się spieszyć

  Po oddaniu do użytku węzła Zamienie trasy S7, co - zgodnie z optymistycznymi zapowiedziami GDDKiA - ma nastąpić jesienią 2022 roku, Karczunkowska całkowicie zmieni swój charakter. Przestanie być lokalną ulicą, a to pogorszy tylko jej sytuację.

  Pozyskanie pieniędzy na projekt to dopiero początek. Później trzeba będzie zawalczyć o wpisanie budowy do wieloletniego planu finansowego stolicy. Chodzi o co najmniej 28 mln złotych, tyle na ile wyceniano przedsięwzięcie dwa lata temu. Z roku na rok suma ta może rosnąć, bo ceny nie stoją w miejscu. 

  Jak przyznają już dziś sami radni - wywalczenie tych pieniędzy będzie jeszcze trudniejsze niż wydarcie 600 tys. złotych na projekt, co przecież jeszcze się nie udało.

  - Może jak przestaniemy głosować na Platformę, to obudzą się i zrozumieją, że obietnice należy spełniać. Zwłaszcza te, które decydują o naszym zdrowiu i życiu - mówią zawiedzeni mieszkańcy rejonu Karczunkowskiej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  13Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bezradne PO 13 11 miesięcy temuocena: 89% 

   Nie dają sobie rady z jedną ulicą a mimo to chcą rządzić w całej Polsce. Nie mam do nich pretensji bo tacy się urodzili, taka ich natura: mają gęby pełne frazesów i obiecanek, nic ponadto. Mam pretensje do tych którzy głosowali na nich i ich wybrali.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~murzynek Bambo 12 11 miesięcy temuocena: 100% 

   dno dna. Można się obrażać o inwestycje, dotacje, plany-lecz jest to oczywisty skandal.tu się nie da przemieszczać w sposób normalny - MZA powinno wnosić o odszkodowanie za zawieszenie w autobusach.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 11 11 miesięcy temuocena: 83% 

   A na murale kasa się znajdzie?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nic nowego 10 11 miesięcy temuocena: 82% 

   Jak to radni PO: radni cały czas bezradni !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 9 11 miesięcy temuocena: 23% 

   Pomianowski tylko hejtować potrafi. To ten sam kolo, który o 2 miliony za mało ogarnął na halę do szermierki

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~huczący kraj 8 11 miesięcy temuocena: 69% 

   To proste, bo tam nie mieszka Czaskoski i reszta jego świty !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 7 11 miesięcy temuocena: 68% 

   Przecież to czysta polityka. PiS planował ( może jeszcze planuje) przy Karczunkowskiej duże osiedle w ramach Mieszkanie+, choć nie ma wystarczjącej infrastruktury dla jego ulokowania w tym miejscu. Wiadome jest, że warszawskie władze PO nie będą budować PiS'owi drogi do jego osiedla, więc pieniędzy nie ma i nie będzie. To jeden z przykładów pokazujących, że W-wa pilnie potrzebuje zarządu komisarycznego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zacząć od mieszkańców ul. Karczunkowskiej 6 11 miesięcy temuocena: 69% 

   Proponuję, aby radni - zamiast żalić się, że już siódmy rok "walczą" - po prostu natychmiast zabrali się za zbieraniem podpisów mieszkańców Warszawy za wprowadzeniem zarządu komisarycznego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 5 11 miesięcy temuocena: 55% 

   Zapowiedzi budowy tego osiedla wstrzymały proces decyzyjny w sprawie Karczunkowskiej, mimo tego, że słuchając głupot wygadywanych przez BGKN na temat osiedla Mieszkanie +, od razu było wiadomo, że ono nie nigdy nie powstanie w tej formie. Teren pod osiedle stoi i stanowi bank ziemi, za chwilę wejdzie tu jakiś deweloper i zacznie budować i wtedy trzeba będzie wymienić wszystkie instalacje w ulicy Karczunkowskiej, bo instalacje wodna i ściekowa nie są przystosowane do obsługi tylu mieszkańców.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 11 miesięcy temuocena: 30% 

   Mam nadzieję, że Ci płacą za te posty.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak82 3 11 miesięcy temuocena: 64% 

   A co złego w zarządzie komisarycznym? Warszawa miała kilku zarządców komisarycznych w swojej historii. Niektórzy byli najwybitniejszymi włodarzami miasta. Radził bym trochę poczytać i uzupełnić swoją wiedzę.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 2 11 miesięcy temuocena: 100% 

   "nie zatrudniamy ekspertów bo nie chcieli realizować naszego programu". Najlepiej to pokazuje zarząd komisaryczny Szpitala Południowego.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bonanza 1 11 miesięcy temuocena: 50% 

   Tak z ciekawosci, ktory to komisarz tak się zasłużył dla Warszawy

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3794 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022