REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Mocne zakończenie folkowej części Muzycznego Lata na Ursynowie! Na scenie przy ul. Przy Bażantarni wystąpił zespół Klezmafour. Grupa z charyzmatycznym frontmenem Andrzejem Czaplińskim dała show, jakiego dawno nie widzieliśmy!

  Muzyka klezmerska, czyli charakterystyczne dawne brzmienia żydowskie, przeżywa renesans. W połączeniu z elementami jazzu, muzyki bałkańskiej czy... punk-rocka brzmi wspaniale. O czym mogli się w niedzielny wieczór przekonać ursynowianie.

  Nazwa zespołu sugeruje, że jest to kwartet. Nic bardziej mylnego - Klezmafour to piątka przyjaciół, absolwentów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, która czerpie z klezmerskiej tradycji okolic Lublina, Białegostoku i Warszawy. Do tematu podchodzi jednak oryginalnie i nowocześnie, a przede wszystkim ekstrawagancko.

  Wulkany energii na scenie i pod sceną!

  Na początku zespół zaprezentował swoje żywiołowe kawałki instrumentalne takie jak "The Temple" czy "Goelm Fury", w których swoim talentem popisywali się: Rafał Grząka na akordeonie, Mateusz Chmiel na klarnecie, Kamil Siciak na perkusji czy Gabriel Tomczuk (kontrabas, moog).

   

  W drugiej części koncertu pierwsze skrzypce grał (nomen omen także skrzypek) wokalista Andrzej Czapliński, który okazał się niewyczerpalnym wulkanem energii. Zespół zagrał i zaśpiewał swoje znane i bardzo taneczne piosenki: "W górę", "Evet, evet" czy "Dr Balkan". Frontman dowcipnie i zadziornie rozgrzewał publiczność, dawał popisy skoczności i gibkości na scenie. Efekt? Parkiet pod sceną non stop był pełny. A na koniec zachwycona publika wołała o bis. Miejmy nadzieję, że Klezmafour wróci jeszcze kiedyś na Ursynów i znów zaordynuje publiczności solidny trening taneczny!

  Za tydzień hity srebrnego ekranu

  Odwiedziny grupy były przedostatnim akordem tegorocznego cyklu "Muzyczne Lato na Ursynowie" i ostatnim na scenie letniej Przy Bażantarni. Przez lipiec i sierpień grały i śpiewały tu zespoły folkowe, które sprawiały, że niedzielne wieczory dobrze nastrajały przed poniedziałkiem i kolejnym tygodniem pracy. Ostatni koncert odbędzie się w parku Jana Pawła II i będzie to klasyka w wykonaniu Vinyl String Quartet. Muzycy zaprezentują "Światowe Przeboje Srebrnego Ekranu", a więc znów zabrzmi muzyka filmowa. Początek o 18, wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4544 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022