REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Agnieszka Wilczyńska, gwiazda niedzielnego koncertu na Ursynowie

  Agnieszka Wilczyńska, gwiazda niedzielnego koncertu na Ursynowie (Kamil Szpilski)

  To był kameralny i niezwykle klimatyczny wieczór na Ursynowie. Na scenie Muzycznego Lata na Ursynowie wystąpiła Agnieszka Wilczyńska, jedna z najlepszych polskich wokalistek jazzowych z koncertem "Tutaj mieszkam". Słuchacze byli wprost zauroczeni.

  Wielbiciele piosenki poetyckiej i jazzowej mogli być zadowoleni. W niedzielny wieczór na scenie Muzycznego Lata na Ursynowie wystąpiła Agnieszka Wilczyńska ze znanym już repertuarem z płyty "Tutaj mieszkam" z 2015 roku. Refleksyne, bogate tekstowo piosenki to dzieło niezapomnianego Wojciecha Młynarskiego. 

  Wilczyńska uwodziła swoim głosem, świetnie wkomponowała się w bardzo intymne teksty znanego barda. Wyczarowywała wyjątkowo głębokie emocje i wzruszała. Z kolei Trio Andrzeja Jagodzińskiego, z którym artystka współpracuje od wielu lat, dało niezwykły popis muzycznej swobody, nonszalancji, wirtuozerii. A usłyszeć można było piosenki w różnych stylach muzycznych - od klasycznego jazzu, przez swing, bossanovę po walca jazzowego czy tango.

  Ursynowianie, którzy w niedzielny wieczór przyszli posłuchać piątego koncertu plenerowego byli zachwyceni poziomem artystycznym imprezy i wprost ujęci niepowtarzalnym klimatem, jaki udało się stworzyć muzykom.

  - Piękny koncert! Bardzo nam się podobało! Oby tej klasy muzycy częściej gościli na Ursynowie. Chcemy takich wzruszeń i emocji - mówili nam zachwyceni słuchacze.

  Z Andrzejem Jagodzińskim, muzykiem jazzowym, ursynowianie spotkają się jeszcze raz w ramach Muzycznego Lata na Ursynowie - na ostatnim koncercie cyklu zaplanowanym na 29 sierpnia. Wystąpi wówczas w piosenkach ze słynnego Kabaretu Starszych Panów.

  Kolejne koncerty Muzyznczego Lata na Ursynowie:

  • 15.08 o godz. 18 – Poloneza czas zacząć, Park im. Jana Pawła II (przy ul. Romera). Wystąpi: Mateusz Tomica na fortepianie
  • 22.08 o godz. 20 – Megitza Trio, Sadek na Wyżynach (przy ul. Belgradzkiej).
  • 29.08 o godz. 20 – Straszni Panowie Trzej - piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Park Przy Bażantarni (przy ul. Przy Bażantarni). Wystąpią: Janusz Szrom, Andrzej Łukasik, Andrzej Jagodziński.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z NIEDZIELNEGO KONCERTU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.4821 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023