REKLAMAA1-TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Jezdnia alei KEN, tuż przy skrzyżowaniu z ul. Płaskowickiej, jest wyraźnie wybrzuszona. Przejeżdżające samochody podskakują na wyboju, pod którym przebiegają dwa tunele - Południowej Obwodnicy Warszawy oraz metra. Jak się okazuje to efekt prac energetyków.

  Skrzyżowanie al. KEN z ul. Płaskowickiej to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc na Ursynowie. Ze względu na przeciągającą się budowę tunelu POW wciąż działa ono w trybie awaryjnym. Zwężonymi jezdniami wygiętej w łuk alei KEN jeżdżą codziennie tysiące samochodów, których kierowcy mogą jedynie narzekać na przeciągająca się inwestycję. Jakby tego było mało, ostatnio przybył im nowy problem.

  W al. KEN - dokładnie na wysokości gdzie budowana jest POW - na powierzchni jezdni pojawił się dość konkretny poprzeczny wybój. Nie jestem z wykształcenia ani geologiem, ani drogowcem, ale stawiam dolary przeciw orzechom, że to sprawka budowy

  - napisał do nas pan Przemysław. 

  W miejscu, w którym na jezdni powstało wybrzuszenie jest jedyna w Polsce konstrukcja podziemna obejmująca skrzyżowanie dwóch tuneli. To tu przecina się trasa pierwszej linii metra z biegnącą poniżej trasą S-2.

  - Trochę to dziwnie wygląda, jakby pod spodem korzeń rósł, a to przecież niemożliwe. Gdyby się droga zapadła, to łatwiej można to wytłumaczyć. Mam nadzieję, że ktoś tego pilnuje - mówi pan Kacper, mieszkaniec okolicy.

  Jak się okazuje wybój to efekt prac zleconych przez stołecznego operatora energetycznego.

  - Podwykonawca na zlecenie firmy Innogy Polska wykonał przyłącze stosując metodę przecisku pod jezdnią, co doprowadziło do jej deformacji. Mamy zapewnienie, że usterka zostanie naprawiona w możliwie jak najszybszym czasie. W ciągu jednego, dwóch dni, w takich godzinach, aby nie spowodować w tym miejscu zakłóceń w ruchu - zapewnia Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka stołecznego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestora POW.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 134

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 21
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 13
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 35
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hmmm 6 2 miesiące temu

   A przy Rosoła naprzeciw "psiej górki" w tamten weekend roboty trwały całą noc w piątek, w sobotę 24 H tak czyli i w nocy a w niedziele o godzinie 8 juz bylo słychać jakieś wiercenie... pytanie kto daje na takie budowy zgody?? urząd dzielnicy? bo chcę napisać zawiadomienie w tej sprawie ale nie wiem gdzie to skierować?!?!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stokłosy 5 3 miesiące temuocena: 88% 

   Cieszę się, że redakcja zainteresowała się temat tzw. hopek w al. Komisji Edukacji Narodowej. Proszę w takim razie sprawdzić, co uczyniła firma budująca brakujące sygnalizacje świetlne przy przejściach dla pieszych (np. na wysokości nr 81 P+R Stokłosy, nr 21 Jeżewskiego, nr 15 Telekiego). Wszędzie przez nieudolne za płytko wykonane przeciski pod jeznią są wybrzuszenia asfaltu. Oczywiście nikt podczas odbioru robót tego nie wykrył. No cóż, za dużo polityków jest w urzędach miejskich a inżynierowie musieli wyjechać na zachód lub północ.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inga23 4 3 miesiące temuocena: 0% 

   Nie ma kasy. Utrzymanie parku jednak kosztuje.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 3 3 miesiące temuocena: 60% 

   Artykuł mrożącey krew w żyłach..

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazimierz 2 3 miesiące temu

   kurnia strach czytać bo na zawał zejde

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 1 3 miesiące temuocena: 33% 

   Podobnych łabuszek nie brakuje, np. w związku z opóźnieniem wykonawcy, w ramach remontu przedodbiorowego podwyższają krawężniki do 30cm - "przebudowa" Płaskowickiej.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3843 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021