REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (IB)

  Mieszkańcy osiedla SBM "Techniczna" skarżą się na uciążliwy i niebezpieczny dojazd od strony ulicy Zawadowskiego. Ulica jest zbyt wąska i utrudnia swobodny przejazd samochodów. Radni PiS wysłali do burmistrza pismo w tej sprawie.

  Ulica Zawadowskiego jest tak wąska, że uniemożliwia mijanie się aut jadących w przeciwnym kierunku. Największym jednak problemem jest utrudnione zawracanie. Mieszkańcy zwracają uwagę na jeszcze jedną sprawę.

  - Bardzo często dostawcy, przyjeżdżając na ulicę Zawadowskiego, widzą zamkniętą bramę i opuszczony szlaban. Nie mogąc się dostać, zawracają. A to nie jest proste na tak wąskiej drodze. Samochody osobowe mają problem, żeby wykręcić, a co dopiero furgonetki czy duże dostawczaki - żali się jeden z mieszkańców.

  Zawracające auta siłą rzeczy muszą wjechać na trawnik, przy okazji go niszcząc. Łamią także słupki postawione dla bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Przy dojściu do ul. Zawadowskiego obok parkingów wzdłuż Puławskiej nie ma także chodnika dla pieszych. To kolejna uciążliwość dająca się we znaki. Niektórzy z mieszkańców, chcieliby poszerzenia całej ulicy.

  - Mogę się dostać na osiedle od strony Zaorskiego, ale wtedy muszę nadrobić trochę drogi. Poza poszerzeniem ulicy na pewno przydałby się także porządny chodnik - uważa lokator osiedla.

  Na skargi mieszkańców zareagowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Wysłali do burmistrza Ursynowa pismo z prośbą o pochylenie się nad tym problemem.

  - Miałem liczne uwagi dotyczące tego wjazdu. Mieszkańcy od lat walczą o rozwiązania, które ułatwią im życie w tym miejscu. Jedyną szansą na poprawienie sprawnego dojazdu jest poszerzenie tej ulicy. Ułatwi to życie nie tylko kierowcom, ale także zapewni bezpieczne dojście pieszym i dojazd rowerzystom - mówi radny Marcin Szadowiak.

  Radny podkreśla też, że miasto wielokrotnie już naprawiało zdewastowane trawniki i wymieniało przydrożne słupki. Jego zdaniem konieczne jest poszerzenie drogi o około 20 metrów w miejscu, gdzie znajduje się przejście w kierunku Puławskiej tuż przed wjazdem na teren osiedla. Jednak zdaniem Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Techniczna", poszerzenie całego odcinka ulicy jest niemożliwe.

  - Wiemy, że z tym dojazdem jest problem. Jednak rozbudowa tej drogi byłaby równoznaczna z likwidacją miejsc parkingowych, wzdłuż Puławskiej, z których w znacznej mierze korzystają nasi mieszkańcy. I rzeczywiście jedynie poszerzenie łuku przy wjeździe na osiedle jest realnym rozwiązaniem kłopotu - informuje Beata Wiśniewska z SBM "Techniczna".

  Dzielnica na razie nie zajęła oficjalnego stanowiska. - Potrzebne są liczne konsultacje i dokładne analizy. Na pewno przyjrzymy się tej sprawie - mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Robert 111 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Burmistrz piaseczna od razu by miał lekarstwo i rozwiązanie problemu . Może go zatrudnicie ? Zrobiłby ścieżkę rowerową ,bo to musi być i drogę jednokierunkową. A jak nie to zakaz wjazdu samochodów i deptak dla pieszych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pikolo1 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Czyli jak zwykle wina jest p[o stronie spółdzielni lub dewelopera. Najpierw się buduje, a problem dojazdu i ulic zostawia miastu. Teraz powstają pod Warszawą (np. Lesznowola) wielkie osiedla domków ciasno upchanych, z ciasnymi uliczkami. Niedługo mieszkańcy będą żądać od miasta czy gminy by wybudowano dobrą ulicę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co za nierzetelne dziennikarstwo 4 6 miesięcy temuocena: 71% 

   Mieszkam na tym osiedlu. Nikt się na to nie skarży. A Pan Radny Szadkowiak zdaje się, że tu mieszka.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gwiazdaa 3 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Najpierw niech zrobią strefę zamieszkania lub strefę ruchu i wtedy straz miejska wywiezie kilka wraków z parkingu, bo blokują od wielu lat miejsce postojowe.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Imielina 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   "konieczne jest poszerzenie drogi o około 20 metrów" - fajnie, będą po 3 pasy ruchów w każdą stronę

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~To wyjaśnia wszystko 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Mogę się dostać na osiedle od strony Zaorskiego, ale wtedy muszę

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5781 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022