REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Jeden z kabackich klubów fitness otworzył sekcję Polskiego Związku Przeciągania Liny. Za niewielką opłatą można do niego przystąpić, co pozwoli na korzystanie z basenu czy siłowni. W ten sposób klub chroni się przed bankructwem. Właściciele podkreślają, że to w pełni legalne.

  W czasie pandemii, decyzją rządu, z obiektów rekreacyjno-sportowych korzystać mogą tylko sportowcy, będący kadrowiczami reprezentacji narodowej i posiadający licencję związkową. Lockdown sprowadził na branżę sportowo-rekreacyjną widmo plajty. Klientów nie można przyjmować, choć mogą się oni gromadzić w kościołach czy sklepach.

  Klub Bodyshape na Kabatach pozostawał otwarty od samego początku pandemii, ale tylko dla profesjonalnych zawodników. Te kilka osób, które przychodziło, nie wystarczało jednak, by utrzymać firmę o wieloletniej tradycji.

  - Pracuje tu ok. 30 osób i nie wszyscy dostali jeszcze wypłatę za poprzedni miesiąc. Załapaliśmy się jeszcze na poprzednią Tarczę Antykryzysową. Teraz nie dostaniemy nic, ponieważ badają nasze obroty z 2019 roku i 2020 roku, a one są podobne. Tyle, że w zeszłym roku mieliśmy tylko jeden obiekt. Teraz mamy dwa i koszty są nieporównywalnie większe – mówi Piotr Kędzia-Stępkowski właściciel klubu fitness Bodyshape oraz basenu Aqua Spa.

  Przedsiębiorca musi się ratować. Niedawno przy klubie została utworzona sekcja Polskiego Związku Przeciągania Liny, który prowadzi aktualnie nabór do szerokiej kadry narodowej. Będąc członkiem PZPL, można bez przeszkód korzystać z basenu czy siłowni, dzięki czemu klub może zarobić na swoje utrzymanie.

  Coraz więcej zawodników

  Przystąpić do związku może prawie każdy. Należy opłacić roczną składkę, która wynosi 25 zł, oraz przejść test sprawnościowy. Po spełnieniu tych warunków dana osoba staje się prawdziwym i w pełni legalnym zawodnikiem kadry narodowej. I może korzystać z siłowni czy basenu. Nie ma tu żadnego "mrugania okiem".

  Jak podkreśla właściciel klubu, chętnych do przeciągania liny nie brakuje, gdyż jest to dla nich coś nowego. Jest to sport wymagający i, aby go uprawiać, potrzebne są odpowiednie do tego warunki i sprzęt. 

  Do przeciągania liny potrzebna jest wypoziomowana powierzchnia, mamy już wybrany teren. Zamówiliśmy także odpowiednią linę oraz specjalne buty do przeciągania liny. Będą po dwie pary z każdego numeru, bo to nie są buty, które można od tak kupić w sklepie – mówi pan Piotr.

  Otwarcie sekcji ma na celu zapewnienie odrobiny ruchu potrzebującym tego osobom. Są już efekty. Na Kabaty ściągają ludzie nie tylko z Ursynowa, ale z całej Warszawy i jej okolic.

  - Mamy tu ok. 200 zawodników w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Wiem, że ktoś przyjeżdża z Otwocka, mamy też kogoś z Targówka – dodaje Piotr Kędzia-Stępkowski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 316

  • 222
   BARDZO PRZYDATNY
  • 27
   ZASKOCZONY
  • 22
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 24
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Hdjjd 7 13 dni temuocena: 40% 

   Slaby news. Pół siłowni w Polsce otwarte...

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~babcia Leontyna 6 13 dni temuocena: 46% 

   Chwalić Boga, że niedaleczko otwierają śliczny szpital, a nowiuteńka baza dla karetek też w nim się znajdzie. Dzięki temu nawet dwustu zarażonych członków kadry narodowej w try miga trafi wprost pod nowiutkie respiratory. Przecież ci wspaniali sportowcy poświęcają swoje życie i zdrowie, aby rozsławiać imię Polski na całym świecie, więc muszą mieć pierwszeństwo w kolejce do respiratorów. Niemcy i Brytyjczycy ze swoimi lokdałnami niech się wstydzą, że ich sportowcy nie potrafią tak dzielnie walczyć z kowidem.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 51 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Blady 5 13 dni temuocena: 60% 

   babciu, a ile owieczek chodzi do koscioła? zapewne wiara ich uchroni, choc wróc - głownie "prawdziwi" katolicy opuszczają ten podół łez.... bo z tego co pamiętam uczęszczający to głównie grupa ludzi, ktorzy mogą nabywąc alko miedzy 10 a 12 w zabce, która to grupa, zarażona Covidem juz zarażona zostanie do końca swych dni,,,,

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 30 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~babcia Leontyna 4 13 dni temuocena: 57% 

   Oj kochanieńki, ty chyba dawno w kościółku nie był... Mi wnusio włącza poranną mszę onlajn i wielebnego wikarego oglądam sobie na ekranie. Swoje miejsce na ławce w świątyni pod amboną oddałam z wdzięczności wybitnym sportowcom z Bodyszape i Akwaspa. Przecież oni jako wolontariusze cały kowid z Kabat ściągają na siebie, żeby on nas, seniorów nie zaatakował.

   Edytowany: 12 dni temu

   oceń komentarz 32 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 3 13 dni temuocena: 74% 

   Absurdy gorsze niż za komuny. Kościoły? Otwarte na oścież. Każdy może sobie pójść, nikt nie pilnuje ile wejdzie, byle taca się zgadzała. Sklepy wielkopowierzchniowe? Hulaj dusza. Tłumy walą drzwiami i oknami. Wszystkie kategorie wiekowe, do wyboru, do koloru. Na Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie jak na bazarze, tłum się przewala. Ale hołota zwana rządem musiała się uprzeć akurat na siłownie, gdzie emerytów jest może 5% w porywach. Do tego nikt nikogo nie zmusza, żeby na te siłownie chodził. Ale nie - trzeba je zamknąć i puścić ludzi z torbami. Wszystko po to, żeby pokazać "Patrzcie, coś robimy!". Idiotycznie, bez sensu, ale robimy! Mam tylko nadzieję, że skoro ta banda łamie Konstytucję gdzie tylko się da, to ktoś, kiedyś ich z tego rozliczy. Ale nie "politycznie", tylko osobiście, finansowo. Żeby było na rekompensaty dla plajtujących biznesów.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karolu 2 13 dni temuocena: 46% 

   Z jednej strony to wkurzające, z drugiej jednak rozumiem bo rząd PiS woli dawać 2 miliardy dla TVPIS niż na prawdziwą pomoc dla przedsiębiorców. Tak jakby opowiadanie o tym jak rzekomo jest świetnie wystarczyło

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 1 13 dni temuocena: 74% 

   A co tu jest wkurzającego ? Wkurzające to jest niekonstytucyjne ograniczanie swobody gospodarczej. Co to jest pomoc, pomoc to zabieranie ludziom płacącym podatki i dawanie ich osobom nie potrafiącym sobie poradzić w życiu. To ostateczność i zmuszanie ludzi zaradnych do sięgania po socjal, to zbrodnia.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 32 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3419 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021