REKLAMAA1_FortSluzew-NOWY-od-12-03-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Macierzyństwo to piękne chwile, które przeplatają się z momentami niezwykle trudnymi. Pierwsze słowo, krok czy uśmiech dziecka, to momenty, które mama pamięta przez całe życie. Niestety, obok nich pojawiają się dni pełne troski i płaczu. Świeżo upieczonym mamom w stawianiu pierwszych kroków w macierzyństwie pomaga ursynowski Klub Mam.

  O klubie, proponowanych zajęciach oraz korzyściach płynących z uczestnictwa rozmawiamy z Małgorzatą Błaszczyk, prezes Fundacji "Razem przez Macierzyństwo" i założycielka Klubu Mam na Ursynowie

  Z jakich zajęć mogą w tym roku skorzystać matki z Ursynowa?

  Od końca stycznia ruszają warsztaty umiejętności wychowawczych, a od lutego cykle wykładów i warsztatów dla rodziców, a także zajęcia dla dzieci - j. niemiecki, zajęcia umuzykalniające, ogólnorozwojowe i plastyczne.

  A czy w ofercie znalazły się nowe zajęcia?

  Nowością w tym roku będą weekendowe warsztaty umiejętności wychowawczych, ale dla tych, którzy interesują się danym tematem. Jeżeli rodzica nie interesuje temat o rodzeństwach to na niego nie przychodzi - wybiera tylko tematy, które go interesują i dotyczą. Jednocześnie zaznaczam, że nie ma możliwości z takich pojedynczych zajęć dostać certyfikatu odbycia warsztatów umiejętności wychowawczych. Tylko cykl tygodniowy uczęszczania na 24 godziny zajęć upoważnia do otrzymania takiego dokumentu. Choć niektórzy rodzice nie przychodzą po papier tylko po zdobycie interesujących ich umiejętności wychowawczych i to właśnie oferta dla nich.

  Od września chcemy wprowadzić jeszcze zajęcia sensoryczne dla maluszków. Co jakiś czas będziemy organizować pikniki, warsztaty zrobienia czegoś z niczego, a także teatrzyki i koncerty dla dzieci wraz z zaprzyjaźnionym z nami Klubem przy Lasku, gdzie odbywają się nasze zajęcia.

  Jakie zajęcia w poprzednich edycjach były szczególnie lubiane przez uczestników, czy są nadal kontynuowane?

  Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia ogólnorozwojowe, a także umuzykalniające dla dzieci , natomiast z warsztatów i wykładów największym powodzeniem cieszy się "Bunt w życiu dziecka" oraz "Jak komunikować się z dzieckiem", a także warsztat dla par. Wszystkie zajęcia pojawia się również w ofercie tego roku.

  Czyli w Klubie Mam pojawiają się również ojcowie?

  Ojcowie równie chętnie, jak i matki przychodzą na nasze zajęcia, jest ich coraz wiecej - w szczególności na zajęciach dla dzieci, ale także na warsztatach. Przeważnie wstydzą się sami zapisywać na zajęcia, ale dzwoni żona i mówi: "Chciałabym zapisać mojego męża na warsztaty umiejętności wychowawczych". Przeważnie żony są motorem wypychania męża z domu na takie spotkania. Ale ojcowie jak już się pojawią, to zapisują się również na kolejne spotkania. Widać, że wychodzą bardzo zadowoleni z naszych warsztatów.

  Z zajęć mogą skorzystać matki dzieci w różnym wieku...

  Oferta obejmuje zajęcia dla rodziców dzieci od 0 do 6 lat. Po wakacjach będziemy chcieli powtórzyć znane z zeszłych lat warsztaty dla opiekunów nastolatków.

  Jakie korzyści czerpią rodzice z uczestnictwa w zajęciach?

  Przede wszystkim poznają nowe osoby, co daje możliwość zmniejszenia tzw. wykluczenia społecznego wśród mieszkańców Ursynowa. Uczą się, jak rozwiązywać problemy w rodzinie nie używając przemocy. W samotności problemy matek narastają do wielkich rozmiarów natomiast gdy przyjdą na spotkania i zobaczą, że nie tylko one mają aż tak źle, to zwiększa ich poczucie pewności. Uczestnictwo w zajęciach zwiększa ich motywację do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i oczywiście wpływa to jeszcze na dziecko, bo kiedy taka matka przychodząc do nas, z czasem staje się szczęśliwa to i dziecko jest szczęśliwe.

  Dziękuję za rozmowę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~katarzyna 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie dziwię się, że ojcowie niechętnie zapisują się na zajęcia do inicjatywy o nazwie Klub Mam. Ja też miałabym opory przed zapisaniem się do Klubu Taty, bo tatą nie jestem. Nie podoba mi się takie utrwalanie stereotypów, że dziecko wychowywać ma tylko kobieta. Skoro dążymy do zmiany, to chyba przede wszystkim powinno się to odbywać oddolnie, chociażby poprzez nazwę takich klubów, która od razu sugeruje kto jest zaproszony.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1193 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018