REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Fundacja "Razem przez macierzyństwo")

  Macierzyństwo to piękne chwile, które przeplatają się z momentami niezwykle trudnymi. Pierwsze słowo, krok czy uśmiech dziecka, to momenty, które mama pamięta przez całe życie. Niestety, obok nich pojawiają się dni pełne troski i płaczu. Świeżo upieczonym mamom w stawianiu pierwszych kroków w macierzyństwie pomaga ursynowski Klub Mam. O klubie, proponowanych zajęciach oraz korzyściach płynących z uczestnictwa opowiedziała nam Małgorzata Błaszczyk.

  Na czym polega działalność klubu?

  - Ursynowski klub mam był pierwszym tego typu stowarzyszeniem w Polsce. Inicjatywa jest odpowiedzią na potrzeby młodych mam i kobiet w ciąży. Jako fundacja "Razem Przez Macierzyństwo" chcemy pomóc kobietom w stawianiu pierwszych kroków w nowej roli. Dajemy im rady dotyczące wychowania oraz pielęgnacji dzieci, aktywizujemy je.

  Czy udział w zajęciach mogą brać tyko mamy?

  - Na zajęcia zapraszamy nie tylko mamy. Przygotowaliśmy interesującą ofertę dla dzieci w każdym wieku oraz dla osób, które dopiero oczekują maleństwa. Zapraszamy tatusiów, rodzeństwo, a w sierpniu organizujemy piknik rodzinny na który zaprosimy całe pokolenia.

  Z jakich zajęć można skorzystać w klubie?

  - Przygotowaliśmy bogatą ofertę szkoleń oraz zajęć dla mam oraz ich dzieciaków. Organizujemy warsztaty techniczne, gdzie mamy przy herbacie i plotkach przygotowują maskotki dla swoich pociech. Mówimy o emocjach młodej mamy, o buncie nastolatka. Prowadzimy szkolenia, gdzie stawiamy na aktywizację mam. Ostatnim projektem był warsztat "Aktywne mamy w trzecim sektorze". Dzieciaki mogą wziąć udział w zajęciach plastycznych, tanecznych czy ogólnorozwojowych, a te starsze w warsztatach fotograficznych. Dla całych rodzin przygotowaliśmy zabawę przy grach planszowych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

  Jakie korzyści przynosi uczestnictwo w klubie?

  - Przede wszystkim zależy nam, aby uczestnicy zdobyli potrzebną im wiedzę o macierzyństwie. Ponadto, dzięki uczestnictwu w zajęciach mamy aktywizują się, wychodzą z domu, poznają nowych ludzi. Rodzice przestają się czuć samotni, zawiązują się tu przyjaźnie, które rozwijają się poza zajęciami. Poprzez wspólne zabawy rodzice budują niesamowitą więź z dzieckiem. I to chyba jest największą korzyścią, bo czy jest coś bardziej pięknego niż uśmiech dziecka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4248 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020