Zamknij

Klucze udarowe do Twojego warsztatu – jaki wybrać i dlaczego?

11:27, 30.06.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11:39, 30.06.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Szukając dopełnienia do swojego domowego warsztatu, niezastąpionym narzędziem okaże się klucz udarowy. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o tym narzędziu, jego zastosowaniu podczas remontu domu czy prac budowlanych.

Co to jest klucz udarowy elektryczny?

Coraz więcej osób utożsamia klucze udarowe z serwisami aut oraz warsztatami wulkanizacyjnymi. Ten wniosek jest o tyle trafny, że dobrze przedstawia zastosowanie tego rodzaju narzędzi, choć w dzisiejszych czasach taki sprzęt możemy posiadać również w przydomowym garażu. Tak, to urządzenie, doskonale może nadać się do odkręcania kół w aucie. Klucz udarowy elektryczny, cechuje się wysoką jakością, bezawaryjnością oraz wytrzymałością.

Klucz udarowy pneumatyczny czy elektryczny?

Klucze różnią się między innymi sposobem zasilania. Klucz pneumatyczny wymaga sprężarki powietrza do użytku. Dzięki temu klucz pneumatyczny ma większą moc oraz większy moment obrotowy. Może być, jednak używany tylko i wyłącznie, jeśli w danym momencie mamy dostęp do sprężarki. Za to, klucz elektryczny jest lżejszy i wygodniejszy w obsłudze. Podsumowując, klucz pneumatyczny jest zazwyczaj przeznaczony do osób, które na co dzień zajmują się pracami budowlanymi i wykończeniowymi. Klucze udarowe elektryczne i pneumatyczne dostępne są m.in. w sprzedaży phuabc.com.pl.

Do czego służy klucz udarowy?

Na zastosowanie elektrycznego klucza udarowego możemy sobie pozwolić w takich sytuacjach jak np. wymiana koła na zimę lub przeprowadzenie innych prostych zabiegów wokół własnego samochodu. Do jego użycia potrzebne jest zasilanie elektryczne. Z łatwością możemy zastosować urządzenie w warsztacie samochodowym, zakładzie produkcyjnym, przy montażu konstrukcji stalowych czy w przydomowym garażu. Bez zarzutu sprawdzi się także przy dokręcaniu i odkręcaniu różnego rodzaju śrub. Przy użyciu elektrycznego klucza udarowego wysokiej klasy te czynności nie będą wydawały nam się tak męczące. Co więcej, możemy być pewni, że urządzenie nie doprowadzi do uszkodzenia łbów w śrubach. Wykonywane przez nas prace będą jeszcze bardziej precyzyjne, dzięki zastosowaniu elektronicznego regulatora prędkości. Użycie adaptera końcówek narzędziowych umożliwi nam z kolei wkręcanie nie tylko śrub, ale także wkrętów do drewna.

Modele kluczy udarowych

Klucz elektryczny polecany jest w dla modeli samochodów osobowych, jednak przy większych rozmiarach aut może się nie sprawdzić. Wymaga dostępu do źródła zasilania, a zdarza się że jego działanie może być ograniczone do miejsc ze stałym dostępem do prądu. Polecamy:

1" Makita TW1000 z silnikiem o mocy 1200W z momentem obrotowym do 1000 Nm. Klucz udarowy TW 1000 ma przełącznik wahadłowy, który zapewnia łatwą zmianę kierunku, uchwyt boczny i szczotki węglowe zdejmowane z zewnątrz. To właśnie dzięki doskonałym parametrom klucz udarowy Makita TW1000 jest stworzony do najtrudniejszych prac.

1/2" Makita TW0350 z silnikiem o mocy 400W, do 350 Nm. Makita TW0350 posiada solidną obudowę mechanizmu z odlewu aluminiowego. Cechuje się dużą wygodą pracy, a to dzięki zrównoważonym środkiem ciężkości. Również posiada szczotki węglowe, które są wymienne.

Zastanawiając się nad wyborem klucza udarowego, trzeba koniecznie sugerować się ergonomią tego narzędzia. Jest to najważniejszy element, który ułatwi nam pracę oraz pozwoli nam na komfortowe wykonywanie czynności.

Klucz udarowy elektryczny ma mniejszą moc obrotową, dlatego poleca się go głównie majsterkowiczom, do garażowego użytku.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%