REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 listopada 2022, 20:02 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay)

  Małe poręczne i przypomina brelok do kluczy, z którymi zresztą można go nosić. Kubotan to legalny środek samoobrony, szczególnie polecany dla kobiet. Dzielnica organizuje szkolenia dla chętnych ursynowianek, na których nie tylko nauczy, jak się bronić przed napastnikiem, ale też jak wykorzystać kubotan.

  Kubotan to japoński wynalazek do samoobrony. To ostro zakończony, wykonany z twardego plastiku "długopis", którym w razie napadu bądź zagrożenia, można chwilowo unieszkodliwić napastnika. Prawidłowego użycia kubotanu trzeba się nauczyć. Ursynowski ratusz postanowił włączyć się do takich szkoleń.

  21 i 22 listopada w ratuszu zorganizowane zostaną specjalne warsztaty z samoobrony dla kobiet. 

  - Spośród wielu warsztatów o tej tematyce, są to jedyne, które w ciągu jednego spotkania pozwalają opanować techniki skutecznej obrony bez długotrwałych treningów, siły, wydolności, spadku motywacji. Projekt stawia na maksymalizację efektów w jak najkrótszym czasie, tak aby kobiety poczuły się bezpieczniej np. podczas samotnych późnych powrotów. Warsztaty mają również na celu podniesienie samooceny, świadomości wewnętrznej siły, dzięki opanowaniu umiejętności samoobrony prostym, niewielkim, skutecznym narzędziem - informuje urząd dzielnicy.

  Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy ruszają w środę, 16.11 i potrwają do 18 listopada, można się zgłaszać pod nr tel. 22 443 73 95, w godz. 9-14.

  Zajęcia mają służyć nabyciu podstawowych umiejętności z zakresu samoobrony, a także promocji zdrowego stylu życia. W ramach Tygodnia Seniora na Ursynowie odbędzie się także dodatkowy trening adresowany do seniorek. 

  Trening otwarty odbędzie się w poniedziałek, 21 listopada, w godz. 17:30-19:30.  Trening dla seniorek dzień później, 22 listopada, w godz. 11-13. Zajęcia odbędą się w ratuszu ursynowskim (al. KEN 61, stacja metra Imielin), w sali 136 na pierwszym piętrze.

  Tak wygląda narzędzie do samoobrony o nazwie kubotan. Jest legalnym środkiem obrony w Polsce.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • next_door_neighbour 6 12 dni temuocena: 33% 

   Nie ma nic za darmo denerwuje mnie kolejna inwestycja typu wszyscy płacą a tylko część osób korzysta i to jak zazwyczaj po raz kolejny są to kobiety. Denerwuje mnie także narracja że mężczyźni to agresywni brutale, przed którymi biedne, bezbronne kobiety muszą się bronić. Takie inicjatywy tylko zachęcają do przemocy oraz potęgują polaryzację w społeczeństwie. Ponadto chciałbym przypomnieć że Warszawskie ulice należą do jednych z najbezpieczniejszych w Europie.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 5 13 dni temuocena: 67% 

   Człowieka można zabić ołówkiem, linijką, nicią dentystyczną. Trzeba tylko albo umieć, albo mieć pecha i zastosować któryś z tych przedmiotów niechcący z takim właśnie skutkiem. Nie piszcie więc, że kubotan to "legalny środek obrony", bo to nie jest kwestia "legalności" czy "nielegalności" danego przedmiotu, tylko kwestia przekroczenia lub nieprzekroczenia granic obrony koniecznej. Tym też można zabić i "legalność środka obrony" może nie uchronić użytkownika przed skutkami prawnokarnymi.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Irfy 4 13 dni temuocena: 33% 

   Zdecydowanie jest to przyrząd, którym dorodna, dwumetrowa kobieta o wadze około 100 kilogramów może obronić się przed śmietnikowym menelem. Kobietom mniejszym, bardziej kruchym albo starszym nie polecam. Ja rozumiem, że mamy równouprawnienie i w ogóle, ale biologia o tym tak trochę nie wie. W związku z czym mężczyźni są szybsi, silniejsi i mają mocniejsze szkielety. Cios kubotanem przyjmą a potem oddadzą. Z furią. Prędzej gaz pieprzowy.

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytam poważnie 3 13 dni temuocena: 75% 

   A jak wygląda przyrząd, którym mały mężczyzna może legalnie obronić się przed atakiem dużej kobiety?

   Edytowany: 13 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja cek 2 14 dni temuocena: 25% 

   Ciekawe czemu nie napisali kto szkoli. Pewnie experty ze straży miejskiej :)))

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GotowośćNaZmiany 1 14 dni temuocena: 50% 

   Pytanie, czemu nie ma szkoleń dla mężczyzn, jak powstrzymać się przed atakiem na kobiety, a nagłówek z początkiem typu mężczyźni - nie atakujcie...

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3818 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023