REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Dzielić się radością płynącą z muzyki – właśnie po to powstały orkiestry społeczne. Teraz jest okazja, aby przyłączyć się do tworzenia pierwszej takiej grupy na Ursynowie. Chętni mają czas do soboty!

  Trwa nabór do Orkiestry Społecznej Ursynów, która jest nastawiona nie tylko na dawanie przyjemności z grania, ale także na działanie społeczne w naszej dzielnicy. Muzycy mają odwiedzać z koncertami m.in. ośrodki opiekuńcze, domy pomocy społecznej czy świetlice środowiskowe.

  Do orkiestry może dołączyć każdy kto potrafi grać na klasycznym instrumencie – np. absolwent szkoły muzycznej, ale przede wszystkim, ktoś kto ma serce do muzyki i do ludzi.

  Orkiestry społeczne mają za zadanie nie tylko tworzyć  przyjazną przestrzeń do rozwijania zainteresowań swoich członków, ale również̇ mieć szersze społeczne dotarcie. Taki model realizowania pasji jest ogromnie popularny w wielu krajach i warto spopularyzować go również u nas, by wykorzystać ogromny potencjał umiejętności licznej grupy osób i nadać im społeczny kontekst.

  - mówią założyciele Orkiestry Społecznej, zrzeszającej muzyków amatorów z całej stolicy. Teraz postanowili pójść o krok dalej i założyć lokalny zespół grający i koncertujący na Ursynowie.

  Zagraj na Ursynowie!

  Orkiestrą Społeczną kieruje Kasia Konciak – animatorka kultury, koordynatorka wielu działań społecznych i edukacyjnych z zakresu muzyki, a także producentka wydarzeń artystycznych. Zapytana skąd pomysł stworzenia orkiestry akurat na Ursynowie przyznaje, że jego autorką jest altowiolistka, która gra z orkiestrą na Pradze, ale mieszka na Ursynowie i zna bardzo dobrze Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów.

  - Sami po pierwszej spotkaniu z pracownikami DOK Ursynów zrozumieliśmy jej entuzjazm do tego miejsca i ludzi. Naszym marzeniem jest, żeby idea orkiestr społecznych, czyli takich, które są złożone z osób zaangażowanych społecznie, powinna się rozwijać, docierać do każdego miasta, każdej dzielnicy. Mamy nadzieję, że wkrótce zainspirujemy innych do tworzenia takich orkiestr. Na razie Praga, a wkrótce też Ursynów to pierwsze przykłady takich działań – mówi Kasia.

  Do orkiestry mogą się zgłosić wszyscy grający na instrumentach, szczególne ci, którzy z różnych powodów nie kontynuowali edukacji muzycznej na wyższych szczeblach lub zrezygnowali z zawodu muzyka, jednak swoją pasję do muzyki i doświadczenie chcieliby wykorzystać w społecznym kontekście.

  - Nie pytamy o wiek, nie ma to dla nas większego znaczenia, utalentowanym muzycznie i zaangażowanym społecznie można być w każdym wieku. Czynnikiem, który trochę weryfikuje dolną granicę wiekową jest fakt, że do orkiestry zapraszamy osoby, które odbyły jakiś etap szkoły muzycznej i już grają na instrumentach – opowiada Kasia. - Natomiast górnej granicy wieku nie ma, jesteśmy otwarci również na osoby, które miały długą, nawet wieloletnią przerwę w graniu na instrumencie i chcą do tego wrócić. Tego się po prostu nie zapomina! – dodaje.

  Aby dołączyć do orkiestry wystarczy wysłać zgłoszenie przez formularz lub skontaktować się pod nr tel. 605 225 849 lub przez fanpage zepsołu. Pierwsze spotkanie odbędzie w DOK Ursynów (ul. Kajakowa 12b) w najbliższą sobotę 13 kwietnia w godz. 16:00 – 19:00. Kolejne próby będą odbywać się także w DOK Ursynów w soboty o godz. 16:00.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2876 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019