REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2018, 11:41 komentarzy 19

  (AŁ)

  Skwerek między ulicami Rosoła i Nowoursynowską opanowali bezdomni. Między drzewami starego sadu zalegają kartony, kołdry, stosy butelek i resztki jedzenia. Po naszej interwencji, ratusz ma zlecić uprzątnięcie gnijących śmieci.

  Na problem zwrócił uwagę nasz czytelnik, który mieszka nieopodal i dziwi się, że żadna instytucja dotąd nie zainteresowała się tą sprawą. Po ostatnich opadach deszczu prowizoryczne posłania są mokre i gniją, widać też, wciąż przychodzą tam bezdomni, o czym świadczą pozostawione świeże resztki jedzenia.

  Dlaczego jest przyzwolenie na to, by w tak pięknym miejscu, w sąsiedztwie Kolegium Europejskiego istniało takie koczowisko?

  - Jest tam obozowisko, resztki się walają, patrzeć jak tylko pojawią się szczury. To wszystko przylega do eleganckiego osiedla, studenci z całego świata przechodzą tamtędy na skróty między śmieciami. Jest też kupa skoszonej trawy, chyba sprzed trzech miesięcy, która śmierdzi na pół kilometra. Niech dzielnica się zainteresuje i posprząta, dziwię się też że Centrum Natolin też z tym nic nie robi - alarmuje pan Aleksander.

  Okazuje się, że żadna z instytucji, do których się zwróciliśmy o wyjaśniania nie znała problemu. Bezdomnych nie zauważyli pracownicy Centrum Europejskiego Natolin, zgłoszenia nie otrzymała Straż Miejska, Ośrodek Pomocy Społecznej na Ursynowie, ani też urzędnicy ratusza. Działka, którą zajęli bezdomni należy do dzielnicy i to w jej gestii jest rozwiązanie problemu.

  - Wcześniej nie było żadnych interwencji w urzędzie dzielnicy w tej sprawie, Miejmy nadzieję, że również OPS zajmie się tym miejscem z punktu widzenia społecznego. Zlecimy uprzątnięcie działki - zapewnia rzecznik ratusza Barbara Mąkosa-Stępkowska.

  Również pracownicy OPS obiecali nam zająć się sprawą i monitorować skwerek, by przede wszystkim pomóc koczującym tam bezdomnym.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 150

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 19
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 35
   WKURZONY
  • 64
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zofia 19 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Witam ja mam koczowisko bezdomnych pod balkonem. Straż miejska powiedziała mi że spanie pod czyimś balkonem nie jest karalne i oni nic nie mogę zrobić bo ci ludzie nie popełniają przestepstwa. Na pytanie co będzie jeśli bezdomni zaprószą ogień i wybuchnie pożar? No jak wybuchnie pożar to wtedy tak. Super okazuje się że człowiek który płaci czynsz za mieszkanie, pracuje płaci więc podatki ma mniej praw niż bezdomny.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sJacek 18 10 miesięcy temuocena: 57% 

   A co na to Sanepid?? Za łeb i won tych pchlarzy!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WIT 17 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Może postawić tam kilka namiotów, ławki i stoły, a ursynowski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizuje tam dla nich obiady?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 16 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Świetny pomysł. Do tego catering oraz napoje (także alkoholowe). Nie mówię od razu o wódce, ale piwo czy wino do posiłku byłoby jak najbardziej dopuszczalne. Może dzieci z któregoś z przedszkoli czy z podstawówki przyszłyby posłuchać o doświadczeniach bezdomnych? Na pewno mają mnóstwo do powiedzenia. Jakaż ciekawa byłaby to gawęda!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abba 15 10 miesięcy temuocena: 60% 

   ci bezdomni są tam od 25 lat, gdy chodziłam na spacery z małym dzieckiem to się przyglądałam temu obozowisku. Teraz syn już jest żonaty :)Drugie takie jest z Tesco w krzakach. Dziwne, że piszecie, że nikt nie wiedział. Wszyscy wiedzieli ale nikomu nie przeszkadzało. Policja też na pewno wiedziała. Takiego bezdomnego nie można usunąć bez jego zgody a oni chcą tam być. Zimą uciekają pod wiadukt przy Puławskiej, kiedyś zawoziliśmy ta jedzenie i koce. Takie życie. To dorośli ludzie, może niemiłe to jest ale nikomu nie szkodzą. A szczury są wszędzie na Ursynowie, wystarczy pójśc aleją wzdłuż Tesco, chodzą chodnikiem w biały dzień.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KarosławJaczyński 14 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Mieszkam w tej okolicy od ponad dwóch lat, obozowisko pojawiło się dopiero w ostatnich tygodniach. Być może było tam też dawniej, ale ostatnio na pewno nie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 13 10 miesięcy temuocena: 82% 

   nie szkodza? otóz "szkodzą". Ostatnio akurat wchodzilam do swojego domu, osiedla, zamknietego i owszem - i na szczęście! Śmietnik stoi obok, przy ulicy, z wiadomych powodów. Nie wszyscy zamykaja drzwi altanki. Przyznam, ja tez nie zawsze zamykalam. Do dziś. I widze z daleka, ze klamke altanki szarpią bezdomni. Otwarte wiec wchodza. jeden kieruje się do pojemnika z "suchym" a drugi rozpina rozporek i leje miedzy kontenery! Akurat doszłam do altanki i wywiazala sie awantura, w trakcie ktorej bezdomny mowi "a gdzie mam sie odlać, jeśli akurat muszę"? nosz w doope... to smietnik jest 'doskonalym" miejscem!!! bo obok nie ma lasu, metra (z kiblami) czy Tesco (z kiblami), trzeba lac w śmietniku!!! a my potem chodzimy po tych szczynach, wnosimy to do swojego domu, z dabli wiedza czym, z jakimi choróbskami! radze przestać sie uzalć "nad bezdomnymi", To juz nie lata 90-te gdzie nie było opieki, schronisk, zadnej opieki i PRACY! dzis każdy moze zarobic, jesli potrzebuje. Tylko trzeba CHCIEĆ

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 12 10 miesięcy temuocena: 83% 

   do abba. Nieprawda. Jestem tam codziennie od wielu, wielu lat i nie było dotąd takiego syfu jak w tym roku. Fakt, są towarzysko niekłopotliwi, ale chlew zostawiali okrutny. A wszyscy - ze Strażą Miejską łącznie - widzieli i znali to miejsce. To nie jest prześladowanie ludzi. tylko sprzątanie po nich, bo to fajne zielone miejsce.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~annaanna 11 10 miesięcy temuocena: 0% 

   Choć jedna osoba o gołębim sercu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldona 10 10 miesięcy temuocena: 56% 

   To nie są bezdomni. To są mieszkańcy Centrum Europejskiego, kandydaci na przyszłych urzędników.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 9 10 miesięcy temuocena: 57% 

   Trzeba spytać Czaskowskiego j Jakiegoś "jak planują rozwiązanie problemu nędzy i bezdomności w Warszawie".

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frn 8 10 miesięcy temuocena: 53% 

   a może niejaki Jaki udzieli ci tej odpowiedzi... on ponoc wszystko wie

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 7 10 miesięcy temuocena: 73% 

   radzę zajrzec na platforme choćby "pracuj" czy inną podobna stronę, gdzie z pocałowaniem reki zatrudnia robotnika. To nie jest "nędza" i 'bezdomnosc" tylko wybor tych panow. Chcesz pomagać ćpunom i alkoholikom? załóz dla nich skarbonke na "pomaga.sie' czy czyms takim. Albo sama zanies im swoja cięzko zapracowana kasiore, zeby patologia ja przetracila na swoje nałogi. W Polsce, a na pewno w Warszawie, nie nie ma problemu braku pracy = nędzy. Natomiast mozliwe, ze jest problem ćpunow, alkoholikow itp patologii.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 6 10 miesięcy temuocena: 63% 

   Kolejne takie obozowisko powstaje przy Psiej Górce między drzewami od strony Szolc-Rogozińskiego. Przydało by się żeby też ktoś się tym zajął.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 5 10 miesięcy temuocena: 77% 

   Przydałoby to się takie rzeczy zgłaszać np. na 19115. Po to to wymyślili. To się nazywa postawa obywatelska. Więcej zgłaszajmy, mniej narzekajmy. Nie zgłaszamy portalowi tylko służbom miejskim ☺

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pasiak45 4 10 miesięcy temuocena: 61% 

   Szkoda mi tych ludzi, straszna tragedia życiowa...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 3 10 miesięcy temuocena: 45% 

   A mi nie szkoda. To lumpy, lenie i brudasy. Gonić śmierdzieli jak najdalej.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czubaka 2 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Wstydź się "Warszawiaku", I życzę Ci, oby Tobie nie przytrafił się kiedyś podobny los.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 1 10 miesięcy temuocena: 63% 

   A co takiego im się przytrafiło? Wrodzona niechęć do pracy. Zamiłowanie do zasyfiania wszystkiego wokół? Chcą tak żyć, proszę bardzo, nie mam nich przeciw. To ich własny wybór. Ale niech swój chlew urządają z dala od miasta.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2477 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019