REKLAMAA1 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Kolagen to białko niezwykle ważne dla naszego organizmu. Pozwala nam zachować młody wygląd skóry, wzmacnia stawy, odbudowuje zniszczone paznokcie i włosy. Dodatkowo pomaga podczas gojenia się blizn i oparzeń. Dlatego warto suplementować go cały rok, szczególnie teraz, w okresie letnim. Czy jednak każdy kolagen w tabletkach jest taki sam? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Czym różni się tani suplement kolagenowy od kolagenu naturalnego w tabletkach?

  Rodzaj kolagenu ma znaczenie

  Przede wszystkim kolagen powinien być rybi, a nie wieprzowy. Kolagen wydobywany z ryb jest podobny do ludzkiego, mniej zanieczyszczony i lepiej się wchłania. Dodatkowo ryby rosną całe życie. Środowisko, w jakim żyją, zmusza ich organizm, w szczególności skórę do szybkiej regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek. Dlatego na drodze ewolucji w ich organizmie wykształciły się peptydy sygnałowe, które inicjują proces powstawania kolagenu. Właśnie te peptydy pobudzają nasz organizm do wytwarzania nowych włókien.

  Kolejnym ważnym aspektem jest postać, w jakiej występuje kolagen. W większości tanich suplementów dostępnych w aptekach kolagen występuje w formie hydrolizatu. Taki proces pozyskiwania tej substancji powoduje uszkodzenie struktury białek kolagenowych i pocięcie jej na poszczególne peptydy. Niestety najdelikatniejsze peptydy sygnałowe zostają uszkodzone. Natomiast w kolagenie liofilizowanym struktura kolagenu pozostaje nienaruszona, dzięki czemu peptydy sygnałowe mogą aktywnie działać w organizmie. Taki kolagen odznacza się lepszą jakością i przyswajalnością.

  Zawartość kolagenu - im więcej tym lepiej?

  Jaka powinna być zawartość kolagenu w suplemencie? Im wyższa, tym lepiej, jednak największe znaczenie ma to w przypadku hydrolizatu. Żeby był skuteczny, trzeba zjeść go bardzo, bardzo dużo. Producenci często szczycą się, że w ich produkcie jest nawet 1000 mg tej substancji. Szkoda tylko, że o rodzaju kolagenu nie informują już tak chętnie.

  Większość produktów dostępnych na rynku zawiera kolagen hydrolizowany, który nie działa tak skutecznie. Dlatego lepszym wyborem będzie suplement, który zawiera liofilizat, nawet jeśli ilość kolagenu będzie nieco mniejsza.

  A co poza kolagenem?

  Podczas suplementacji kolagenowej ważne jest, aby naszemu organizmowi nie brakowało witaminy A, C i E oraz krzemu. Dzięki tym substancjom komórki w naszym organizmie mogą produkować więcej kolagenu oraz elastyny, a regeneracja odbywa się dużo szybciej. Możesz dostarczać je organizmowi osobno lub razem z kolagenem.

  Wybierając kolagen z dodatkowymi substancjami w składzie, nie musisz pamiętać o zażywaniu dodatkowych tabletek. Wszystko zamyka się w jednej kapsułce. Przykładem takiego produktu jest Colvita. Oprócz kolagenu, w składzie znajdziesz również witaminę E oraz algi, które zawierają w sobie dodatkowe witaminy, mikroelementy i antyoksydanty.

  Jak wybrać najlepszy suplement z kolagenem?

  Czy opłaca się kupować najtańsze produkty kolagenowe? W aptekach możesz znaleźć produkty z kolagenem już od 20 złotych. Czy warto? Nie do końca. W takich produktach kolagen występuje najczęściej w formie hydrolizatu. Nie będą więc aż tak skuteczne.

  Z drugiej strony wielu drogim kolagenom brakuje odpowiednich substancji dodatkowych, o których mowa była wyżej.

  Dlatego przed zakupem, przeczytaj dokładnie skład produktu, który zamierzasz kupić. Możesz też porównać poszczególne suplementy. Ranking suplementów kolagenowych pozwoli Ci sprawdzić skład, cenę oraz opinię ekspertów na temat każdego z nich. Dzięki temu masz pewność, że wybierzesz najlepszy dla siebie produkt, którego efekty zobaczysz na własnej skórze.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.596 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022