REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 kwietnia 2021, 09:13 komentarzy 3
  Zwyciężczyni Mistrzostw Polski MTB XCO w kategorii Elita kobiet - Matylda Szczecińska

  Zwyciężczyni Mistrzostw Polski MTB XCO w kategorii Elita kobiet - Matylda Szczecińska (WKK)

  Kolarze z Ursynowa na podium Mistrzostw Polski MTB XCO. Zawodnicy WKK po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki krajowej, a to dopiero początek sezonu.

  Członkowie Warszawskiego Klubu Kolarskiego mającego swoją siedzibę na Ursynowie wzięli udział w Mistrzostwach Polski MTB XCO w Krynicy-Zdrój. Na podium zawodów w różnych kategoriach stanęło aż 8 ursynowskich górskich kolarzy.

  - Trasa w Krynicy-Zdrój była bardzo wymagająca, ale nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że należą do ścisłej czołówki krajowej. Nasz klub wygrał zarówno główną klasyfikację drużynową, jak i klasyfikację młodzieżową – mówi Błażej Maresz, prezes WKK.

  Najlepsi z najlepszych

  Podczas zawodów w kategorii Elita kobiet triumfy święciła zaledwie 19-letnia Matylda Szczecińska. Chociaż ostatni raz ścigała się w październiku zeszłego roku, to zimą nie próżnowała. Solidne przygotowanie opłaciło się pierwszym miejscem.

  - Po szalonym sezonie 2020 ekscytacja pierwszymi zawodami w tym roku była niesamowita. Niewątpliwie znaczenie miało to, że przeszłam do nowej kategorii wiekowej. Wiedziałam, że wydłuży się czas wyścigu i w końcu będę rywalizować również z kategorią Elita. Zupełnie nie wiedziałam, czego się mogę spodziewać, dlatego to wszystko „nowe” wzbudzało we mnie tak dużo emocji. Najważniejszy był start, zależało mi na tym, aby niczego nie zepsuć, a zwłaszcza nie złamać ramy. Byłam jednak bardzo pewna siebie, a na trasie czułam się doskonale – przekonywała po wygranych zawodach.

  Sukces odniósł również Karol Ostaszewski. Po ciężkim boju i walką z samym sobą i swoim organizmem początek sezonu rozpoczął od zdobycia brązowego medalu w kategorii Elita mężczyzn.

  - Bardzo dobrze przepracowałem zimę, podczas której zajmowałem się postawami oraz swoimi słabymi stronami. Chciałem już sprawdzić moje nowe kompetencje w boju. Od razu po starcie objąłem prowadzenie, a po pierwszym długim podjeździe jechałem w czołówce. Czułem się dobrze. Jechałem z chłopakami do końcówki piątego okrążenia, gdzie czołówka się podzieliła, a ja zostałem na trzecim miejscu z kilkunastosekundową stratą do Krzysztofa Łukasika i jeszcze większą do Filipa Helty. Za moimi plecami ciągle czaił się Piotr Konwa. Bardzo dobrze rozpoczął się ten sezon i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej – mówił zaraz po zejściu z roweru.

  Dopiero się rozkręcają

  Również trzecie miejsce, tym razem w kategorii junior, zdobył Michał Pomorski. Chociaż na zawody pojechał z nastawieniem na dobrą zabawę, nie przeszkodziło mu to, by pokazać się z jak najlepszej strony.

  - Mistrzostwa były dla mnie odskocznią od nieco monotonnych treningów na szosie, którą traktuję priorytetowo. Odebrałem nowiutki rower górski dwa dni przed zawodami i ruszyłem w góry. Na wyścigu wystartowałem bardzo dobrze, a już po chwili jechałem swoim tempem w czołówce wyścigu. Przez następne półtorej godziny starałem się jechać mocno, ale spokojnie, z rezerwą na zjazdach oraz unikając błędów. Takie podejście pozwoliło mi pewnie dojechać na trzecim miejscu, co należy uznać za solidny wynik – przyznał po wyścigu.

  Zawodnicy z Ursynowa są głodni dalszych zwycięstw i już nie mogą się doczekać kolejnych zawodów. Okazję ku ponownemu pokazaniu swoich umiejętności będą mieli już niedługo, bo 24 kwietnia. Wówczas to w podwarszawskiej Jabłonnie odbędą się zawody SIXT Pucharu Mazowsza MTB.

  Indywidualne wyniki kolarzy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego podczas Mistrzostw Polski MTB XCO:

  • Matylda Szczecińska – 1. miejsce w kategorii Elita kobiet
  • Klaudia Czabok – 4. miejsce w kategorii Elita kobiet
  • Hanna Mazurkiewicz – 2. miejsce w kategorii juniorki młodsze
  • Alicja Matuła – 4. miejsce w kategorii juniorki młodsze
  • Maria Ambrożkiewicz – 3. miejsce w kategorii młodziczki
  • Karol Ostaszewski – 3. miejsce w kategorii Elita mężczyzn
  • Konrad Czabok – 2. miejsce w kategorii do 23 lat mężczyzn
  • Michał Pomorski – 3. miejsce w kategorii juniorzy
  • Iwo Pacałowski – 5. miejsce w kategorii juniorzy
  • Michał Struzik – 1. miejsce w kategorii żacy
  • Aleksander Struzik – 1. miejsce w kategorii młodzicy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lechu 3 miesiąc temu

   Uaha rowery dwa Uaha górale (rozjechane) Uaha rowery dwa Uaha na polu stały. Uaha rowery ...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ TBX 2 miesiąc temuocena: 50% 

   To ci co w Lesie Kabackim trenują?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 1 29 dni temuocena: 0% 

   Albo między samochodami na Rosoła czy Wąwozowej, bo przecież ścieżki rowerowe są dla frajerów.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4424 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021