REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Koleiny na skrzyżowaniu Ciszewskiego z Nowursynowską to utrapienie nie tylko dla kierowców, ale nawet pasażerów autobusów. Drogowcy na remont drogi nie mają na razie pieniędzy. Zostają rozwiązania doraźne.

  Ulica Ciszewskiego na odcinku od Rodowicza „Anody” do Nowoursynowskiej swoje najlepsze lata ma już za sobą. Nawierzchnia pamięta czasy upadku komunizmu w Polsce. I sama też powoli zaczyna upadać. Przekonują o tym koleiny na pasach do skrętu w lewo w Nowoursynowską.

  Przejazd przez takie nierówności może być niebezpieczny - zwłaszcza gdy pada deszcz i w zagłębieniach zbiera się woda. Nie należy też do najprzyjemniejszych. I to nie tylko dla kierowców osobówek. Koleiny wyczuwają także inni uczestnicy ruchu drogowego.

  - Jeżdżę tędy komunikacją miejską i czuję te koleiny, kiedy autobus przez nie przejeżdża. Wydaje mi się, że powstały przez przejazd zbyt ciężkich pojazdów lub pod wpływem ciepła. Może to także kwestia nierównego gruntu? - zastanawia się pan Kamil.

  Podobne koleiny powstały na przystanku po drugiej stronie ulicy. Tam roztopiony asfalt rozjeżdżany przez podjeżdżające autobusy zaczął powoli wylewać się na chodnik. 

  - Wydaje mi się, że to kwestia jakości nawierzchni. Kawałek przed skrzyżowaniem asfalt jest już trochę inny i tak się nie topi. Może powinni coś do niego dodawać albo wyłożyć przystanek płytami, tak jak na wielu innych - stwierdza pani Alina.

  Autobusy i gorący asfalt to złe połączenie

  Jak tłumaczą drogowcy, asfalt z czasem traci swoje właściwości. Ponadto ten stosowany 30-40 lat temu - czyli wtedy, gdy kładziona była nawierzchnia na Ciszewskiego - nie jest przystosowany do wysokich temperatur. W okresie letnim, gdy temperatura sięga ponad 30 stopni, asfalt nagrzewa się do aż 40-50 stopni Celsjusza. Wówczas staje się płynny i powstają koleiny. Ruch autobusów i innych ciężkich pojazdów tylko ten proces przyspiesza.

  Zapytany przez nas Zarząd Dróg Miejskich zdaje sobie sprawę z fatalnej kondycji nawierzchni na Ciszewskiego. Ulica ta znajduje się na liście dróg wymagających remontu. Kiedy do niego dojdzie? Nie wiadomo.

  - Koszt takiego weekendowego remontu to ok. 2 mln złotych. W tej chwili nie umiemy ocenić, kiedy otrzymamy środki na taki remont - mówi Mikołaj Pieńkos, rzecznik ZDM.

  Na razie drogowcom zostają tylko środki doraźne w postaci frezowania kolein. Taka korekta przeprowadzana jest w nocy, więc nie należy się spodziewać żadnych utrudnień. Natomiast z czasem kierowcy będą mogli przejechać się po odnowionej ulicy Ciszewskiego. Jak tylko ZDM otrzyma odpowiednie środki, o co przy pandemicznym budżecie stolicy może nie być tak łatwo.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dick 5 3 miesiące temu

   Czekamy na przedłużenie... Jak pani uprzejma artystka z Tczewa znów gniazda jakiegoś nie podrzuci.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robson 4 3 miesiące temuocena: 90% 

   A kolejny na Płaskowickiej, powstałe dzięki naszemu burmiszczowi o gołębim serduszku ,co to teren pętli autobusowej przekazał na bazar, a autobusy muszą stać na ulicach? Tam koleiny mają prawiw 10 cm głębokości.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 3 3 miesiące temuocena: 86% 

   KIEDY RUSZY BUDOWA CISZEWSKIEGO-BIS ?!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek 2 3 miesiące temuocena: 100% 

   Z tym komunizmem to przesada, nawierzchnia była wymieniana w ramach prac weekendowych jakieś10- 15 lat temu. Proszę zapytać zdm

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 3 miesiące temuocena: 89% 

   Ale po co ma pytać? Jeszcze spadnie mu poziom dramatyzmu.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3868 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021