REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 października 2019, 12:32 komentarzy 8

  (AŁ)

  Zaledwie 8 tysięcy zaświadczeń wydał do tej pory urząd dzielnicy spółdzielcom, którzy chcą skorzystać z bonifikaty przy przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. I o tę sprawę głównie pytali burmistrza mieszkańcy Natolina na ostatnim tegorocznym otwartym spotkaniu.

  Dzielnica ma do wydania około 40 tys. zaświadczeń, na razie wydano zaledwie jedną piątą z nich. 

  - Na jakim teraz to jest etapie, bo mamy już październik i nigdzie nie mogę się dowiedzieć czy zdążycie do końca roku, żebym mógł skorzystać z 98 procent bonifikaty - pytał zaniepokojony mieszkaniec "Wyżyn".

  Burmistrz przekonywał, że nawet, jeśli ktoś nie dostanie zaświadczenia do końca roku, to bonifikata nie przepadnie. Wynika ona bowiem z uchwały rady miasta i nie ma znaczenia kiedy złoży się wniosek. 

  - Mamy obecnie wydanych ponad 8 tys. zaświadczeń. Duże przyspieszenie nastąpiło w ostatnim miesiącu, pracuje nad tym cały sztab ludzi, również po godzinach. Jeśli utrzymamy to tempo, to znakomita większość użytkowników wieczystych na Ursynowie - nawet 80 procent - otrzyma zaświadczenia do końca roku - mówił Robert Kempa.

  Rozdzielenie podstawówek

  Na spotkaniu w namiocie dzielnicy nie mogło zabraknąć tematu edukacji. W tej części Ursynowa emocje wzbudza sprawa podstawówki nr 336. Po  reformie edukacji dzieci uczą się w dwóch budynkach - młodsze przy ul. Małcużyńskiego, starsz przy ul. Na Uboczu. Rodzice chcą rozdzielenia placówek i powołania dwóch osobnych szkół ośmioklasowych. Napisali petycję do burmistrza. 

  - Mam dwójkę dzieci na Małcużyńskiego i nie wyobrażam sobie, że starszy syn pójdzie do szkoły na Na Uboczu, a ja młodszego dalej będę musiała sama odprowadzać, jak mógłby robić to jego brat. Kiedy zostanie z tym zrobiony porządek? - pytała jedna z mieszkanek. 

  W odpowiedzi usłyszała, że będzie to możliwe 1 września 2020 roku, albo - co bardziej prawdopodobne - rok później.

  - Nie możemy zmusić rodziców do przenoszenia dzieci, tak by stworzyć nowe klasy i błyskawicznie powołać nowe placówki. Jeszcze w tym roku zrobimy ankietę i zobaczymy gdzie rodzice chcą, żeby ich dziecko się uczyło. Nie można kosztem uczniów dokonywać automatycznego rozdziału - mówił Robert Kempa. 

  "Więzień czwartego piętra"

  Pierwszy raz podczas jesiennych spotkań z burmistrzem padło pytanie o montaż wind w starych blokach, który były wyborczą obietnicą prezydenta Rafala Trzaskowskiego. 

  - Mieszkam na czwartym piętrze i jeszcze jestem na chodzie, ale co będzie jeśli przestanę? Zostanę więźniem? - pytała kobieta. Robert Kempa powiedział, że miasto w swoich budynkach program realizuje, m.in. przy ul. Pileckiego, a w innych ma to zrobić rząd. - W blokach spółdzielczych pan premier obiecał program "Dostępność plus", ale na tym się skończyło. Mam nadzieję, że powstanie wreszcie program, bo są na to fundusze unijne.

  Jeden z mieszkańców narzekał na uciążliwości związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy.

  - Uruchamiają generatory i zapominają o tym. Idą sobie do domu, a to chodzi przez całą noc. Tłoczą chyba powietrze do tunelu między Braci Wagów i Stryjeńskich. Poza tym, po przebudowie skryżowania Stryjeńskich, Płaskowickiej i Dereniowej brakuje chodnika po wschodniej stronie - skarżył się młody mężczyzna, na co burmistrz zapewnił, że wyjaśni te sprawy z Astaldi, wykonawcą POW.

  Odnosząc się do pytania o bezpieczeństwo na Ursynowie burmistrz powiedział, że w porównaniu do tego, co było kilkanaście lat temu poziom bezpieczeństwa mieszkańców znacząco się podniósł. Świadczyć o tym mają nie tylko policyjne statystyki, ale m.in. setki kamer monitoringu miejskiego i spółdzielczego oraz doświetlenie wielu miejsc w tym przejść dla pieszych. Mieszkańcy poruszali też sprawy, których rozwiązanie leży w rękach spółdzielni mieszkaniowych, np. problemy z uciążliwymi sąsiadami. 

  Następna okazja do rozmów na żywo z burmistrzem dopiero na wiosnę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~do Kempy 8 8 miesięcy temuocena: 67% 

   PRZEZ PÓŁ ROKU nic nie robili z przekształceniami, bo Trzaskowski wraz ze swoimi burmistrzami i w wspierającymi ich prawnikami chciał podważyć ustawę (pretekstem były i.in. stacje trafo) - informacja pochodzi od urzędniczki ursynowskiego ratusza. Panie Kempo - bonifikata nie przepada, ale nie wynika to z tego, że, jak pan powiedział, jest "uchwałą rady miasta", tylko z praw nabytych. Ciekawe, czy zwrócicie mieszkańcom, i ewentualnie kiedy, nadpłacone w czynszu opłaty za przekształcenie. Wszystkich ludzi macie za idiotów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 7 8 miesięcy temuocena: 14% 

   Kiedy nowy chodnik wzdłuż Al.KEN od metra Ursynów do ulicy Ciszewskiego zamiast płyt chodnikowych???? Czekamy

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 6 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Zróbcie mu już ten chodnik, k..wa!!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek., 5 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Żadnego chodnika nie będzie. Typ robi kopiuj wklej ten sam komentarz pod artykułami. Niech sam sobie zrobi w czynię społecznym.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zły porucznik 4 8 miesięcy temuocena: 63% 

   Kiedyś było jeszcze spotkanie przy Tesco na Kabatach, ale najwyraźniej burmistrz wie, że dzięki swoim wspaniałym decyzjom, miałby tu wiele trudnych i mało przyjemnych pytań, a raczej może przykrych uwag. Nie da się już ukryć, że Rosnowskiego otworzyło drogę dla ogromnej masy samochodów, a okolica ze spokojnego przedmieścia zamieniła się w zakorkowany tranzyt i parking dla WPI. Co w sprawie przejęcia przez miasto działki od dewelopera przy budującej się szkole przy Zaruby? Ta sprawa ciągnie się już wyjątkowo długo. Jak ma wyglądać rekrutacja do nowej szkoły i przedszkola? Co z połączeniem KEN i Zaruby przez Iwana Szajnowicza? Wreszcie - jak obecnie wygląda sprawa z rozbudową Tesco? I nie chodzi mi tu o medialne doniesienia, tylko co dzielnica w tej prawie na do powiedzenia? To tylko kilka pytań, z pewnością byłoby więcej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 3 8 miesięcy temuocena: 71% 

   Co do medialnych doniesień, to narracja zmienia się. Miało być osiedle o niskiej zabudowie, a teraz już Prezes Deweloper mówi, że oprócz mieszkaniówki ma to być dla Kabat tzw. "destination point" (?!) przywołując za wzór Galerię Młociny. Czyli z deszczu pod rynnę... Na ręce im patrzeć i nie brać... Nie brać bajek za dobrą monetę.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~max 2 8 miesięcy temuocena: 58% 

   Czekamy na galerię handlową z hipermarketem, którego na Kabatach nie będzie po likwidacji Tesco.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kasiaa 1 8 miesięcy temuocena: 40% 

   Wiosną Kempa był na Kabatach i jakoś nie widziałam w nim strachu bo dużo dobrego dzieje się na Ursynowie kapralu

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3082 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020