REKLAMAA1 SanGiovanni  01.11.2020 - 30.11.2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Po prawie dwóch miesiącach przerwy biblioteki znów są otwarte. Na Ursynowie po książki ustawiły się długie kolejki. W placówce przy ul. ZWM czytelnicy gotowi byli stać nawet kilkadziesiąt minut, aby odebrać zamówione wcześniej lektury.

  Od połowy marca, kiedy z powodu epidemii zamknięte zostały biblioteki w całej Polsce, czytelnicy mogli jedynie zastanawiać się jakie książki będą chcieli wypożyczyć po ich otwarciu. Rząd zezwolił na to od 4 maja, ale władze Warszawy dały sobie jeszcze tydzień na ich bezpieczne przygotowanie. Ostatecznie biblioteki otwarto dziś, z wieloma obostrzeniami. Nie można na miejscu wybierać książek, trzeba je wcześniej zarezerwować telefonicznie lub przez internet.

  Nie zniechęca to jednak nikogo, kto lubi czytać. Dziś przed biblioteką "Ursynoteski" przy ul. ZWM 5 zebrał się nawet kilkunastoosobowy tłumek chętnych do odebrania zamówionych lektur.

  - Bardzo byłam stęskniona za możliwością wypożyczania, dlatego zdecydowałam się stać do skutku. Czekają na mnie trzy kryminały - "Podstęp" Marii Adolfson, "Idealna żona" Belle Kimberly oraz "I żyli długo i szczęśliwie" C.C. Mc Donald - mówi pani Marta. 

  Z kolei pan Grzegorz czekał na "Wojnę o pieniądz" i tak tłumaczył długą kolejkę do biblioteki: - Tam gdzie są otwarte od rana, nie ma tylu ludzi, ruch jest rozłożony na cały dzień, wiem bo byłem przy ul. Nugat i Herbsta, ta przy ZWM jest od 14:00 i wszyscy przyszli od razu po otwarciu - mówi ursynowianin. 

  Książki w kwarantannie

  W bibliotekach zaszło sporo zmian, m.in są oddzielne stanowiska do zwrotu i do wypożyczania książek, nie ma wolnego dostępu do półek, zawieszone jest korzystanie ze stanowisk komputerowych oraz innych urządzeń aktywowanych dotykiem. Nie można robić wydruków i ksero. Dla ochrony przed koronawirusem każda oddawana książka będzie przechodzić obowiązkową trzydniową kwarantannę.

  - Nie boję się, ufam, że mam do czynienia z odpowiedzialnymi ludźmi, którzy dbają również o swoje bezpieczeństwo i nie będą ruszać książek, na których może być wirus - mówi pani Aldona, czekająca na opowiadania Czechowa.

  Przypomnijmy, w naszej dzielnicy działają już wszystkie placówki Ursynoteki, poza Czytelnią Naukową przy ul. Lachmana 5, Czytelnie zostaną bowiem otwarte dopiero w IV etapie odmrażania gospodarki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kotka Psotka 5 6 miesięcy temu

   Książkomaty na pewno byłyby dobrym rozwiązaniem, ale są kosztowne i nie można ich wszędzie postawić - przecież są biblioteki, gdzie nie ma nawet biblioboksów, bo nie ma na nie miejsca albo przeszkadzają mieszkańcom.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~talencio 4 6 miesięcy temu

   Bardzo dobrym rozwiązaniem są książkomaty 24h. Na dobrą sprawę można obsłużyć sie bezdotykowo. Jeden z nich znajduje się przy placówce na 6-go sierpnia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~robertss 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdzie indziej nie było kolejek. Na ZWM akurat to było wszystko fatalnie zorganizowane- czytelników obsługiwała tylko jedna pani, druga biegała po bibliotece, a trzecia siedziała i niby przyjmowała zwroty- ale de facto nic nie robiła, bo wszyscy widząc tak gigantyczną kolejkę wrzucali je do książkomatu. Poza tym pomimo, że w regulaminie jest wyraźnie napisane, że książki trzeba wczesniej rezerwować przez sieć albo telefonicznie, do placówki włazili ludzie, którzy zajmowali czas bo kazali paniom coś wyszukiwać na półkach, a kolejka puchła. Jedna upierdliwa baba zmitrężyła tak ponad 40 minut. Ja stałem ponad godzinę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Grzegorz 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Dokładne, tak było. Przydałoby się, żeby kierownik placówki zrobił z tym porządek. Ja zacząłbym od likwidacji okienka zwroty i zrobiłbym drugie okienko do wypożyczania.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kcin 1 6 miesięcy temuocena: 60% 

   Uff, jakie to szczescie, ze wybory przelozone i nie trzeba było stac w kolejce do głosowania.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3775 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.11.2020 - 30.11.2020