REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2020, 12:55 komentarzy 14

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Placówka pocztowa przy ul. Ekologicznej na Kabatach

  Placówka pocztowa przy ul. Ekologicznej na Kabatach (SK)

  Jak sobie radzi Poczta Polska w dobie koronawirusa? - Pracownicy wydający listy narażają nas - klientów - na niebezpieczeństwo - mówi nasza czytelniczka. I opowiada nam o zdarzeniu w urzędzie pocztowym na Ekologicznej.

  - To chore wszystko! - mówi czytelniczka z Kabat, która zadzwoniła do naszej redakcji z interwencją. Rzecz dotyczy urzędu pocztowego na ul. Ekologicznej. Zdaniem klientki podczas odbioru listów i przesyłek awizowanych nie są przestrzegane środki bezpieczeństwa. Nikt nie przestrzega zaleconych odległości w środku urzędu. - Mało tego, również klientów zmusza się do rezygnacji z tych środków - twierdzi.

  W ubiegłym tygodniu czytelniczka odbierała przesyłkę. Po odstaniu swego w kolejce i zbliżeniu się do okienka, usłyszała, że aby odebrać list musi zdjąć maseczkę.

  - Ja jestem z tych, którzy bardzo obawiają się zarażenia, więc noszę na twarzy maseczkę, a na dłoniach rękawiczki. Chyba mam prawo się chronić? - mówi nam kobieta. - Jakież było moje zdziwienie, gdy usłyszałam, że warunkiem odbioru listu jest zdjęcie maseczki - dodaje. Chodziło o porównanie zdjęcia z dowodu osobistego z twarzą.

  - To o tyle dziwne, że pracownica poczty siedziała 1,5 metra ode mnie, więc z trudem była w stanie dojrzeć moje zdjęcie w dowodzie. Zdenerwowałam się bardzo, doszło do ostrej wymiany zdań - relacjonuje nasza czytelniczka.

  O ustosunkowanie się do zdarzenia na poczcie przy Ekologicznej poprosiliśmy Pocztę Polską. 

  - Po odbiór przesyłki zgłosiła się Klientka, która twarz miała zasłoniętą maseczką, a na głowie czapkę, przez co nie sposób było zobaczyć jej twarzy. Pracownik, chcąc wydać przesyłkę, w sposób grzeczny, poprosił klientkę o odsłonięcie maseczki w celu zweryfikowania, czy osoba zgłaszająca się po odbiór przesyłki jest to ta sama, która widnieje w dokumencie tożsamości - informuje biuro prasowe poczty.

  Poczta broni swojego pracownika. Twierdzi, że jej postępowanie było zgodne z procedurami - list może odebrać osoba tylko do tego uprawniona, a pracownik musi mieć pewność, że wydaje tylko takiej osobie.

  - Pracownicy, w tym tak trudnym dla nas wszystkich czasie, stają na wysokości zadania i bardzo odpowiedzialnie podchodzą do wykonywanej pracy - podkreśla biuro prasowe Poczty Polskiej S.A.

  Czytelniczka uważa natomiast, że została narażona przez pocztę na niebezpieczeństwo. Po pierwsze - zmuszono ją do pójścia do urzędu, bo listonosz ograniczył się do wrzucenia awizo do skrzynki. - Mogliby wzorem prywatnych operatorów wprowadzić procedurę odbioru bezdotykowego - przekonuje klientka i dodaje, że poczta zbyt sztywno trzyma się swoich procedur, a powinna je zmienić na czas epidemii.

  Po drugie - jej zdaniem - nie po to wychodzi w maseczce, by zdejmować ją w miejscu, gdzie jest narażona na zakażenie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 174

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 17
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 14
   NIEPRZYDATNY
  • 42
   WKURZONY
  • 66
   BRAK SŁÓW

  14Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maniek 14 9 miesięcy temuocena: 0% 

   Przypomnijmy że teraz podajemy 4 ostatnie cyfry dowodu osobistego. Nic nie kwitujemy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ec 13 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Od kiedy? I na jakiej podstawie?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ginger 12 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Urząd na Ekologicznej jest BEZNADZIEJNY. Nawet jak jesteś w domu to w skrzynce ląduje awizo, do tego zawsze "powtórne". Chodzi również o zwykle listy, standardowej wielkości.. Pisemne skargi nic nie dają.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~poczta_polska_nie_gotowa 11 9 miesięcy temuocena: 100% 

   UP na Zaruby robi tak samo. Zero reakcji na skargi czy reklamacje. No może poza zwolnieniem/przeniesieniem listonosza, bo taka sytuacja miała miejsce. Siedzisz cały dzień w domu a w skrzynce awizo. Proponuje zasadzkę na listonosza - na skrzynce na listy przykleić kartkę, że jest się w mieszkaniu i czeka na odbiór.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 10 9 miesięcy temuocena: 100% 

   To samo na Belgradzkiej , od zawsze . Jesteś w domu , a potem awizo w skrzynce . Reklamację się olewa .

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~antyPP 9 9 miesięcy temuocena: 60% 

   W mojej skrzynce już nawet nie znajduję awizo. Dopiero po sprawdzeniu statusu przesyłki na stronie PP wiem gdzie ona jest. Jakość wykonywanych przez PP usług spadła do bardzo niskiego poziomu, a z obserwacji wiem, że to jeszcze nie koniec upadku. Czekam z niecierpliwością aż ten dinozaur wyginie. Niezrozumiałe dla mnie przywiązanie moich kontrahentów do PP niestety pośrednio zmusza mnie do korzystania z ich usług.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 8 9 miesięcy temuocena: 54% 

   oo pracownicy poczty na forum, pani w okienku, jak i cała poczta narusza ustawy które to jej rząd przyjął i nakazał się stosować.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz/Mariusz 7 9 miesięcy temuocena: 48% 

   Kocham te wasze zeznania czytelników/osób przypadkiem napotkanych/świadków zdarzeń. Dla większej beki proszę by kolejni świadkowie mieli na imię : Pan Janusz, Pani Grażyna, Pan Mariusz i Pan Zbyszek. Będzie bardziej swojsko i dostaniecie więcej komentarzy, bo w kolejnych postach inni czytelnicy będą zamawiać swoje imiona. Zamawiam !!!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 6 9 miesięcy temuocena: 67% 

   ale dla "beki" z kapuchą kiszona czy z innej słoikowej obory?? Jak czytam "beka" to juz mnie rzyg bierze na takie indywiduum, posługujace sie "bekami"

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anna44 5 9 miesięcy temuocena: 57% 

   Żądanie ściągania maseczki to już przesada zdecydowanie. Jeśli Pani miała dowód oraz avizo to tym bardziej.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 4 9 miesięcy temuocena: 52% 

   Jak widzę, to artykuł jest autorstwem całego zespołu redakcyjnego? I czego redakcja oczekuje od swoich czytelników? Byśmy wzięli petentkę poczty w obronę? Przecież to absurdalne! Oczywiście, że dla zasady przekorności, może ktoś zacząć się popisywać–ot tak dla hecy, uważając podobnie jak ta skarżąca się Pani? Czy jest sens, tracić twórczy potencjał zespołu redakcyjnego na coś, co powinno być bezdyskusyjne! Ale ok. Ten okropny rząd PiS, pod płaszczykiem wymyślonej epidemii, ogranicza nam swobody obywatelskie i uniemożliwia nam funkcjonować tak, jak nam się rzewnie podoba! Czy redaktorzy „Halo Ursynów” podzielają ten pogląd? Śmiało, proszę o wyrażenie swojego stanowiska! A może (na podstawie jakiegoś listu) podsunąć myśl, że jak pojutrze będzie prawie 20 st. C, to mieszkańcy nie musza siedzieć w swoich domach i mogą wylec na ulice, place, rowerki i inne miejsca uciech? Tak można zachęcać! Tylko do czego? A może to co w mediach piszą i pokazują, to jakaś zmowa, ściema-uknuta przez PiS ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ES 3 9 miesięcy temuocena: 68% 

   Problem polega na tym, że poczta nie doręcza listów do adresata, do czego jest zobowiązana, a pobiera za tę usługę opłaty. Listonosze ograniczają się do wrzucenia awizo do skrzynek lokatorów, którzy są aktualnie w domach i mogliby odebrać przsyłki. Bardzo łatwo to sprawdzić na stronie śledzenia przesyłek - w moim przypadku godzina wydania przesyłki listonoszowi i godzina wystawienia awizo różniła się się o 3 minuty - wieczorem odkryłam awizo w skrzynce, chociaż cały dzień byłam w domu. Jeżeli poczta jest tak skrupulatna w sprawdzaniu tożsamości odbierających przesyłki, to niech zacznie od skontrolowania pracy swoich pracowników.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Egon 2 9 miesięcy temuocena: 52% 

   bełkot gostka przekupionego za 500 zł

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zaniepokojony 1 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Styki ci nie stykają ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3745 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021