REKLAMAA1 Pizzeria105  13.11.2021 - 12.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Stacja metra Ursynów zyska kolejne ułatwienie dla osób starszych, niepełnosprawnych i rodziców z dziećmi. Przy południowo-wschodnim wyjściu powstaje nowa winda.

  Zarząd Transportu Miejskiego od dwóch lat poprawia dostępność najstarszych stacji I linii metra. Ursynowskie przystanki charakteryzują się tym, że szyby windowe zbudowano w nich tylko od poziomu peronów do poziomu antresoli. Ludzie na wózkach bądź z wózkami dziecięcymi, aby wydostać się na poziom ulicy, muszą korzystać z pochylni.

  W ostatnich latach dodatkowe windy powstały już na stacjach Imielin (dwa południowe wyjścia) i Ursynów (wyjście południowo-zachodnie). Z dwóch dźwigów  można też korzystać na południowych wyjściach ze stacji metra Stokłosy.

  Czy windy powstaną przy wszystkich wyjściach ze stacji metra? Jak twierdzi Zarząd Transportu Miejskiego, nie jest to możliwe ze względów konstrukcyjnych ursynowskich stacji metra. Szyby dźwigów mogą powstać tylko tam gdzie jest miejsce, a więc przy pochylniach najczęściej po południowej stronie. Jednym z wyjątków jest stacja Ursynów, na której można postawić windę przy każdym wyjściu. To dlatego powstaje tam kolejny szyb.

  Prace budowlane prowadzone są przy południowo-wschodnim wyjściu, czyli w stronę pawilonu przy Pasażu Stokłosy i ul. Wokalnej. Mają się zakończyć do końca listopada 2017 r. Jeszcze w grudniu winda zostanie uruchomiona. Koszt to 672 tys. złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mm 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Kiedy wreszcze zaloza schody ruchome przy wszyskich polnocnych wyjsciach z metra na Ursynowie??? Dlaczego lokalni samorzadowcy o to nie walcza?! Windy znajduja sie tylko przy poludniowych wyjsciach. Natomiast wyjscia polnocne sa niedostepne dla starszych, dzieciatych, a nawet drobne zwichniecie nogi uniemozliwia korzystanie z metra!!! Jeszcze lepszym rowizaniem bylyby szyby windowe w polowie peronu bezprosrednio na powierzchnie, o ile tylko mozna tam zrobic wyjscie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antoni 1 ponad rok temuocena: 0% 

   niech zrobią przy metrze Stokłosy po stronie wyjścia przy wyjściu na szkołe Vistule, na ulicę Stokłosy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4531 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022