REKLAMAA1-FortSluzew-21-01----31-01-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  Kończą się właśnie zimowe ferie i już wiadomo, że w tym sezonie marzenie mieszkańców o lodowisku z prawdziwego zdarzenia, nie będzie zrealizowane. Ostatnio proponowany plac na Zielonym Ursynowie, został niedawno zabezpieczony, jako zaplecze budowy na czas modernizacji przychodni.

  Temat dużego ursynowskiego lodowiska, publicznego lub prywatnego, wraca co sezon. Zazwyczaj wszystkim przypomina się o nim ciut za późno – np. w listopadzie. Także w tym roku, gdy zaczął prószyć pierwszy śnieg, ponownie zaczęto mówić o ślizgawce. Poczyniono nawet pierwsze kroki.

  Mieszkańcy Zielonego Ursynowa zaproponowali utworzenie lodowiska na placu pomiędzy nowo powstałym domem kultury i przychodnią zdrowia przy ul. Kajakowej. A radni Leszek Lenarczyk oraz Paweł Lenarczyk zwrócili się do burmistrza Roberta Kempy o utworzenie w tym miejscu lodowiska w sezonie zimowym 2017/2018.

  W ratuszu rozpoczęto nawet przygotowania do dzierżawy tego terenu - na okres dwóch i pół roku. W trakcie prac, wpłynął jednak wniosek o zabezpieczenie placu pod zaplecze budowy przychodni, która znajduje się na sąsiedniej działce.

  - Ogromną bolączką dzielnicy jest brak wolnych działek na takie cele – mówi wiceburmistrz Antoni Pomianowski. - Miejsca na Wysokim Ursynowie, w których w przyszłości można pomyśleć o uruchomieniu lodowiska to Park Cichociemnych albo polana piknikowa w parku nad tunelem obwodnicy – dodaje.

  Temat działki na Kajakowej nie jest jednak zupełnie zamknięty. Po zakończeniu przebudowy przychodni, działka znów będzie do dyspozycji dzielnicy. Być może wtedy jest szansa na pojawienie się tam lodowej tafli. Oczywiście już w przyszłym roku.

  Na razie mieszkańcom pozostaje korzystanie z niewielkiego „Figlowiska” lub wyprawa na łyżwy do innej dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ursynowianka 4 11 miesięcy temu

   Jasne, bo teraz w każdy skrawek wolnej przestrzeni stawiają blok. W latach 90' zawsze wylewano lodowisko przy górce na przeciwko kościoła przy ul. Bażantarni. Był to lokalny mini-ośrodek zimowy okolicy, gdzie chodziliśmy na sanki i łyżwy. Oczywiście zimy już nie są tak mroźne jak kiedyś, aby naturalne lodowisko się utrzymało, jednak mogli zachować górkę i zrobić sztuczne lodowisko, ale zamiast tego spółdzielna sprzedała teren pod kolejne blokowiska.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ślizgacz 3 11 miesięcy temu

   Figlowisko jest niewielkie? Przecież tam jest ok. 1100 metrów kwadratowych tafli

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olga 2 11 miesięcy temu

   A na parkingu przy domie kultury się nie dało?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec1234 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   miejsce jest na lodowisko na Ursynowie Północnym na Olkówku obok metra Ursynów, tam gdzie czasami dzielnica robiła wydarzenia vis a vis budynków ul.Wiolinowej, tam gdzie jest w pobliżu plac zabaw

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2529 sekundy
  REKLAMA