REKLAMAA1-WIMAR-AUTO--24-01----24-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 października 2019, 08:17 komentarzy 15

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Zniszczona ławka solarna przy Szolca-Rogozińskiego

  Zniszczona ławka solarna przy Szolca-Rogozińskiego (AŁ)

  Kolejne cztery ławki solarne mają stanąć na Ursynowie. Ich prekursorki ustawione przy „Psiej Górce” zostały już kilkukrotnie zniszczone. Czy tym razem lokalizacja uchroni kosztowne siedziska przed dewastacją?

  Ławki solarne to sól w oku ursynowskich urzędników. Na każdy ze zwycięskich projektów zagłosowało około tysiąca osób, każdy z pomysłów opiewa na mniej więcej 30 tys. złotych i oznacza postawienie dwóch ławek z możliwością naładowania urządzeń mobilnych i połączenia się z Internetem.

  Urząd właśnie szuka wykonawcy czterech nowoczesnych ławek. W ubiegłym roku ogłaszano aż cztery przetargi na dostawę i montaż urządzeń w parku Przy Bażantarni, a w tym doszły do tego ławki na Ursynowie Północnym.

  Pieniądze w błoto?

  Pierwsze dwie ławki - z projektu zgłoszonego do budżetu obywatelskiego przez radnego Pawła Lenarczyka - stanęły jesienią ubiegłego roku przy ul. Szolca-Rogozińskiego i na starcie ich naprawa kosztowała ponad 2 tys. złotych. Jedna ławka została uszkodzona zanim zakończono jej montaż, a kilka miesięcy później ławki znów padły ofiarą wandali.

  Mieszkańcy i opozycyjni radni dopatrywali się przyczyny zniszczeń w ustawieniu ławek w odosobnionym miejscu. Sugerowali przeniesienie ich w miejsce objęte miejskim monitoringiem. Takiemu pomysłowi sprzeciwiał się wówczas zarząd dzielnicy.

  - Ubolewam, że na Ursynowie są wandale. Ławki będą naprawiane. Tak jak każdy projekt z budżetu partycypacyjnego, tak i ten generuje dodatkowe koszty – komentował sprawę burmistrz Robert Kempa. 

  Będą kolejne „mądre-ławki”

  Mimo kosztów jakie generują ławki solarne stojące przy „Psiej Górce”, realizowane są dwa kolejne zwycięskie projekty z budżetu obywatelskiego, które dotyczącą ustawienia „smart-ławek” na Ursynowie Północnym oraz w Parku Przy Bażantarni.

  Ogłoszono właśnie przetarg na realizację obydwu pomysłów. Jeden z projektów jest autorstwa obecnego koalicjanta zarządu dzielnicy – Piotra Skubiszewskiego, drugi – Magdaleny Pietroń. Obydwa zakładają, że siedziska będą wyposażone w panele fotowoltaiczne, co najmniej 2 wejścia USB do ładowania urządzeń oraz w Wi-Fi.

  Wg pomysłodawcy ławki w parku Przy Bażantarni mają być ustawione w ciągach dla pieszych, w tym jedna przy skate parku. W drugim przypadku wskazano jedynie ogólną lokalizację – okolice Kopy Cwila i park im. Jana Pawła II. Urząd dzielnicy zapytany o dokładne miejsce ustawienia ławek, mówi, że będzie ono ustalane na etapie realizacji.

  Mieszkańcy, którzy interesują się tematem, mają nadzieję, że tym razem lokalizacja ławek będzie potraktowana priorytetowo i ochroni je przed wandalami, a dzielnicę przed kolejnymi kosztami. O tym czy znalazł się wykonawca, dowiemy się pod koniec miesiąca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zniesmak 15 4 miesiące temuocena: 100% 

   kempa, lenarczyk, skubiszewski- jednostki nie umiejące przyznać się do błędu. Ławki przy Szolc Rogozińskiego służą menelom i chlającym małolatom. Niech te atrakcje kempa ustawi u siebie pod oknami i za naprawy płaci z własnej kieszeni. Czemu lenarczyk nie postawił tych ławek przy swoim apartamentowcu?? ... Bo wiedział, że będzie wokół nich syf. Banda ignorantów dorwała sie do koryta i ciągnie ile wlezie- jedna taka ławka kosztuje NAS 15 tys. zł. JEDNA!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciekawe... 14 4 miesiące temuocena: 100% 

   "Mieszkańcy i opozycyjni radni sugerowali przeniesienie ich w miejsce objęte miejskim monitoringiem. Takiemu pomysłowi sprzeciwiał się wówczas zarząd dzielnicy." Hmm...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teoria spiskowa 13 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ciekawe jaka firma produkuje te niezwykle potrzebne ławki i kto je niszczy. Interes życia - będą naprawiać do skutku... Ursynów nie byłby Ursynowem gdyby nie wydawał pieniędzy na takie "inwestycje"...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 12 4 miesiące temuocena: 75% 

   Pan burmistrz Robert Kempa jest w mojej opinii człowiek złym, nie mówiącym prawdy, otaczającym się kolegami z partyjnego klucza. Manipulującym członkiem pod płaszczykiem z ramienia swojej pożal się Boże partii która nie jest partią tylko zwitkiem sierotek niemogących się pogodzić z tym, że utracili Polską na zawsze.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nowobogacki z ul. Gandhi r. al. KEN 11 4 miesiące temuocena: 100% 

   Na najprostsze, plastikowe daszki nad schodami do metra nie ma pieniędzy, od 25 lat mieszkańcy łamią nogi na zaśnieżonych i oblodzonych schodach w zimie. Co na to burmistrz?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 10 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jak sam sobie nogę złamie to może się kiedyś sprawą daszków zajmie!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inżynier 9 4 miesiące temuocena: 88% 

   takie coś to "palenie pieniędzmi w piecu" , tak samo jak panele słoneczne w alei KEN do zasilania świateł nad przejściami. Instalacje fotowoltaiczne w miejscu gdzie można podłączyć się do normalnego zasilania to jak budowanie solarium na pustyni. Za coś takiego powinien być prokurator. Czyste marnotrawstwo pieniędzy w imię pseudoekologicznej ideologii, wydawanie kilkadziesiąt tysięcy zł. na coś co można osiągnąć za kilka tysięcy . Chyba że koledzy projektantów mają firmę to wykonującą , to co innego.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 8 4 miesiące temuocena: 100% 

   Inna sprawa że te instalacje zamiast poprawiać widoczność pieszych robią odwrotną robotę. Migająca dyskoteka z ledwo zauważalnym światłem na samych pasach. Osłupkowanie jak dla lokomotyw PKP. Nawet osobny słupek na tabliczkę z informacją o dofinansowaniu. To jest rażąca niegospodarność. A tymczasem proste lampy ledowe na Wąwozowej oświetlają wszystko pięknie jak trzeba. I przejście i najbliższe otoczenie a pewnie były tańsze o 3/4.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 7 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jeszcze jako społeczeństwo nie dorośliśmy do tego typu rozwiązań. Zarobią na tym wykonawcy. I bedą się cieszyć. Im więcej dewastacji tym dla nich lepiej - będzie więcej napraw. Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć np. na ochronę zdrowia? A internet ma prawie każdy w telefonie. I naładować telefon też ma gdzie. A tu dla kilku hobbystów wydaje się grubą kasę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 6 4 miesiące temuocena: 13% 

   Kto czytał poprzednie doniesienia HU o tego rodzaju "inwestycjach" ten wie, że taka ławka to jest narzędzie walki z faszyzmem! A na takich narzędziach nie można oszczędzać!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 1 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama 7 latki 5 4 miesiące temuocena: 96% 

   Fajnie. A jedna pani mi dziś powiedziała, że w tym roku nie będzie bezpłatnych zajęć dla moich dzieci w ferie w naszym Domu Kultury bo dzielnica nie ma pieniędzy. A tu się okazuję, że ma ale na ławki solarne.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolejny rodzic 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   Mama 7 latki ma absolutnie rację! Na naprawy po kilka tys. O zgrozo na 1 ławkę to kasa jest A na inne cenne I potrzebne kulturalno oświatowe wydarzenia nie tylko dla dzieci to zero...fajnie gospodarzy burmistrz Ursynowa I wszyscy którzy mają tak nieprawidłowe podejście do tematu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 3 4 miesiące temuocena: 80% 

   W przedszkolu 52 w tym roku będziemy się zrzucać na materiały dydaktyczne dla maluchów. Zrzucaliśmy się już dwa lata ale tym razem miasto nie da pieniędzy w ogóle więc całość pokryją rodzice. Również w tym roku podrożało żywienie dzieci o ok 40%. Jak widzę wydawanie publicznych pieniędzy na tego typu fanaberie to również mnie krew zalewa. Ważne że jest na ławki, hostel LGBT, 1mln na palety na betonie i 150mln na remont kamienicy dla żydów. To zapewni nam przyszłość.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 2 4 miesiące temuocena: 97% 

   Szlag mnie trafia. Kolejna "inwestycja" nikomu do niczego niepotrzebna, za którą płacimy gruba kasę, którą to grubą kasę ktoś przytula. Tak się robi tem mieście interesy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rew 1 4 miesiące temuocena: 92% 

   Tak się robi w całym kraju interesy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2982 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020