REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2021, 12:26 komentarzy 1

  (SIXT Puchar Mazowsza MTB XC/Zbigniew Kowalski)

  Kolarze z Ursynowa w mazowieckiej czołówce. Podczas ostatnich zawodów członkowie Warszawskiego Klubu Kolarskiej znów pokazali się z jak najlepszej strony. Dzięki swojemu zaangażowaniu niektórzy z nich będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

  W sobotę odbyły się zawody SIXT Puchar Mazowsza MTB XC. Podczas tego kolarskiego święta do podwarszawskiej Jabłonny przybyło ponad 500 zawodników z Polski oraz Czech. Nie zabrakło również kolarzy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego z siedzibą na Ursynowie.

  - Frekwencja oraz obsada wszystkich wyścigów (od wentylka po mastersa) spowodowała, że imprezę okrzyknięto nieoficjalnymi wiosennymi mistrzostwami Polski w kolarstwie górskim. Zawody były rozgrywane w olimpijskiej formule cross-country na ponad trzykilometrowej rundzie z niekończącą się ilością zakrętów, stromych podjazdów i trudnych zjazdów – mówi Błażej Maresz, prezes WKK.

  Trudna trasa i ogromna konkurencja nie przeszkodziły kolarzom z Ursynowa w zajęciu miejsc w ścisłej czołówce. Tym samym po raz kolejny udowodnili, że nie ma z nimi żartów. Największy sukces odniosła Klaudia Czabok. Zawodniczka Warszawskiego Klubu Kolarskiego zajęła 1. miejsce w kategorii Elita kobiet.

  - Klaudia bardzo dobrze rozegrała ten wyścig. Jest dojrzałą zawodniczką i pokazuje olbrzymią klasę. To pierwszy raz, kiedy nasi wychowankowie dotarli do kategorii Elita. Dzięki wygranej w tym wyścigu Klaudia została powołana do polskiej kadry na zawody Pucharu Świata w niemieckim Albstadt, które odbędą się 8-9 maja, oraz czeskim Nove Mesto 15-16 maja – dddaje prezes WKK.

  W Elicie mężczyzn w pierwszej dziesiątce pojawiło się dwóch kolarzy z ursynowskiego klubu. Na 66 zawodników 5. miejsce zajął Karol Ostaszewski. Podczas tego samego wyścigu dwa oczka niżej znalazł się Konrad Czabok, który w swojej kategorii U-23 był pierwszy.

  Pewna przyszłość polskiego kolarstwa

  Z bardzo dobrej strony pokazali się także młodsi zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Pierwsze miejsce w kategorii juniorki młodsze zajęła Hania Mazurkiewicz. W kategorii juniorzy 3. miejsce przypadło Janowi Ambrożkiewiczowi. Zaraz za nim miejsce zajął jego kolega z drużyny Mateusz Szyszko. Natomiast w juniorach młodszych tuż za podium znalazł się Maciej Jarosławski. Również w przypadku młodych talentów prezes WKK liczy na powołania do kadry narodowej.

  - Równolegle do zawodów w Jabłonnie odbywał się juniorski wyścig 66Coppa Montes. Włosi są uważani za jednych z najlepszych juniorów na świecie, jednak na 3. miejscu znalazł się nasz zawodnik Michał Pomorski. Jest to nasz pierwszy tak ogromny sukces na międzynarodowych zawodach – zauważa Błażej Maresz.

  Zawodnicy WKK nie mają jednak czasu na przerwy. Już 15 maja w warszawskiej Wesołej odbędą się kolejne zawody kolarskiego cyklu. Prezes ursynowskiego klubu ma nadzieję, że któregoś dnia takie zawody odbędą się w naszej dzielnicy.

  - Na Ursynowie mamy sporo fajnych miejsc do jazdy na rowerze i dobrze byłoby je oznakować. To nie są trasy wyczynowe, bardziej sportowe. Myślę, że wiele osób z chęcią by z nich korzystało podczas swoich rowerowych wycieczek – stwierdza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.4309 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021