REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ZDM)

  REKLAMA

  Deweloper budujący osiedle w okolicach Doliny Służewieckiej przebuduje skrzyżowanie ul. Nowoursynowskiej ze zjazdem do Fortu Służew. Powstanie tam sygnalizacja świetlna - informują miejscy drogowcy.

  Dziś w tym miejscu istnieje skrzyżowanie umożliwiające wyłącznie skręt w prawo. Obsługuje ono dojazd do kilku budynków na terenie Fortu Służew. W pobliżu powstaje jednak duże osiedle mieszkaniowe, które znacznie zwiększy ruch w tym miejscu.

  - W związku z tym deweloper został zobowiązany do przebudowy skrzyżowania z ul. Nowoursynowską - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

  Powstanie tu sygnalizacja świetlna, umożliwiająca lewoskręt z ulicy Nowoursynowskiej w stronę fortu. W tym celu dobudowany zostanie pas do skrętu w lewo od strony Ursynowa. Sygnalizacja obejmie również niebezpieczne przejście dla pieszych przez ul. Nowoursynowską. Przebudowany zostanie również chodnik i fragment drogi dla rowerów.

  "Fort Służew" to inwestycja mieszkaniowa firmy Turret Polska. Przy skrzyżowaniu Nowoursynowskiej i Doliny Służewieckiej powstaje 9-piętrowa zabudowa mieszkaniowa z wyraźnymi architektonicznymi nawiązaniami do sąsiedniego zabytku, łagodnie obniżająca się w kierunku fortu i istniejącego osiedla. Część mieszkaniowa obejmuje ponad 500 mieszkań, rozległy dziedziniec z fontanną, wielofunkcyjne boisko oraz nową zieleń.

  Część historyczna projektu to z kolei rekonstrukcja koszar szyjowych VIII Fortu Twierdzy Warszawa. Ambicją dewelopera jest przywrócenie im dawnej świetności.

  Na inwestycji skorzystają również okoliczni mieszkańcy. Ostatnia jej część to park ze starodrzewiem o powierzchni 6 ha wraz z dawną fosą. Turret chce go zrewaloryzować i przekazać dzielnicy za symboliczną złotówkę.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Król Polskiej Puszczy 4 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Ulice Nowoursynowską należy otworzyć dla ludzi. Nie może być tak, że ulica jest zamknięta. Teren SGGW powinien przejśc w ręcę mieszkańców oraz Zakonu Kolumba. Tylko wtedy mieszkańcy docenią, że działam dla mieszkańców, ale bez nich.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 3 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Jeszcze by jakieś siatki maskujące tam zafundował ten deweloper, żeby nie było widać, jak paskudne bloczydła postawił, zwłaszcza od strony Nowoursynowskiej

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~co to znaczy??? 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   zrewaloryzować park?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 1 5 miesięcy temuocena: 100% 

   To znaczy kopiuj-wklej z materiałów promocyjnych dewelopera

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.123 sekundy
  REKLAMAA2-NEONOWKA-3tygodnie-od-08-01-do-28-01-2018