REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2021 - 31.08.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 września 2020, 11:05 komentarzy 7

  (AŁ)

  Dzielnica naprawia chodniki przy ulicy Cynamonowej na raty. Kolejnych kilkaset metrów asfaltu po wschodniej stronie ulicy, na południe od skrzyżowania z Gandhi, zamienionych zostało na płytki. Kiedy przyjdzie czas na kolejne fragmenty?

  Remont chodników przy ulicy Cynamonowej rozpoczął się trzy lata temu. Najpierw na wysokości domu z usługami, obok Leclerca, drogowcy wymienili stary popękany asfalt na nową kostkę. Później zmiany zaszły po wschodniej stronie ulicy, naprzeciwko Tesco, gdzie w miejsce asfaltowej nawierzchni położono płyty chodnikowe.

  Nowy chodnik kończył się za przystankiem autobusowym, obok wjazdu na parking. Dalej, w stronę skrzyżowania z ul. Gandhi biegła asfaltowa ścieżka, za którą teraz wzięli się drogowcy. Zdaniem jednej z mieszkanek nie wymagała ona pilnej naprawy, a zerwanie jej to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

  - Nie rozumiem tej decyzji. Asfalt był cały, bez dziur. Po co było go niszczyć i wydawać pieniądze na nowy chodnik? - pyta kobieta.

  Tych wątpliwości nie podziela pani Kamila, przyglądająca się pracy robotników w drodze na parking.

  - Osobiście jestem zadowolona z każdej nowej inwestycji. Nie widzę powodu, aby narzekać, że będzie nowy chodnik. Zrobi się ładniej i wygodniej. Nie przesadzajmy, że asfalt był w idealnym stanie. Szkoda, że tylko kawałek. Rozsądniej byłoby zrobić wszystko jednocześnie. Skoro jest ekipa i sprzęt, to trzeba pójść za ciosem i pociągnąć resztę w kierunku Płaskowickiej - uważa mieszkanka Szolca-Rogozińskiego.

  Pieniądze to nie wszystko

  To właśnie w rejonie Płaskowickiej chodnik jest w najgorszym stanie. Jak usłyszeliśmy w ratuszu remont na tym odcinku uzależniony jest nie od dzielnicy, ale od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a konkretnie od zakończenia robót na ursynowskim fragmencie POW.

  - Wówczas, gdy zaczną się prace nad przywróceniem ul. Płaskowickiej po budowie tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy, chcemy rozpocząć remont chodnika przy Cynamonowej na wysokości Grzegorzewskiej - zapowiada burmistrz Robert Kempa.

  Prawdopodobnie odbędzie się to dopiero w 2022 roku. Nieco inaczej wygląda przebudowa południowych okolic skrzyżowania Cynamonowej z ul. Gandhi, do którego prowadzą rozległe asfaltowe pola.

  Tu również nie chodzi o brak pieniędzy. Ewentualne zmiany w tym miejscu będą możliwe, gdy zgodzą się na nie wszyscy właściciele tego terenu - Zarząd Dróg Miejskich, osoba prywatna oraz dzielnica. Na razie takich uzgodnień nie ma.

  Jeśli chodzi o chodniki po obu stronach Cynamonowej od Gandhi do Ciszewskiego, to obecnie w ratuszu nie ma planów dotyczących remontu. Według urzędników ich stan jest na tyle zadowalający, że mogą jeszcze posłużyć mieszkańcom.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~luzak 7 10 miesięcy temu

   Hmm, inwestycja nie całkiem potrzebna, asfalt był dobry (może gdzieniegdzie można było go poprawić) a tak to na rolkach i hulajnogach (dziecięcych) jeździ się kiepsko. I piach nieuprzątnięty i ślisko bardzo

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Na raty bo dbają, by paraliż remontowy-budowlany (like POW) ciągnął się w nieskończoność. Po co podnoszą poziom np. chodników o 5cm powyżej gruntu? Turbinka? Głupinka? Jakaś idea szkodnictwa musi się za tym kryć.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 10 miesięcy temuocena: 80% 

   Czy zauważyliście, że na nowowyremontowanych ścieżkach rowerowych nie namalowano przejść dla pieszych? Nową ścieżka na ul. Belgradzkiej ma już namalowane oznaczenie poziome, ale pasy już się nie pojawiły. Na starym odcinku są.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vincent 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

   To celowe dzialanie zdm. Ciekawe, ze wg tej sekcji kalesoniarskiej ktora obsiadła zdm, na przejsciach przez ulice pieszy ma miec bezwzgledne pierwszeństwo. Ale juz jak pieszy musi przejsc przez ddr, to przejscia nie ma i czekaj uniżenie az lajkra princess przejedzie.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 10 miesięcy temu

   Też mi się tak wydaje, ale na skraju chodnika zamontowano oznaczenie dla niewidomych. Jak dla mnie to jest chora sytuacja z tym brakiem pasów.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 10 miesięcy temu

   Zgłosiłem sprawę do ZDM. Ciekawe czy zareagują.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 1 10 miesięcy temuocena: 76% 

   Za to na ścieżki dla kalesonisrzy kasy nie brakuje.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3663 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021