REKLAMAA1 AUTOGT 16.12.2022 - 15.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 grudnia 2022, 16:00 komentarzy 1

  (K.Nalewajko/GDDKiA)

  Kolejny wielki ładunek przejedzie przez Ursynów. Konwój z elementami tarczy, która drążyć będzie tunel na Podkarpaciu, zjawi się u nas w nocy z soboty na niedzielę. Będą utrudnienia dla kierowców i okazja do obserwowania niecodziennego wydarzenia.

  To drugi z trzech transportów elementów tarczy TBM, która będzie wykorzystana do budowy tunelu na trasie ekspresowej S19 na odcinku Rzeszów - Babica. Pierwszy konwój z największą częścią tej tarczy przejeżdżał przez Ursynów w nocy z 19 na 20 listopada i wzbudził on ogromne zainteresowanie mieszkańców. Przejazd, który wymagał wielu miesięcy przygotowań i wielkiej ostrożności, obserwowały setki ursynowian.

  Przypomnijmy, tarcza TBM przewożona jest z pominięciem tunelu pod Ursynowem, ponieważ zbyt duże jest ryzyko, że w przypadku awarii, utknie tam na dobre. Operacja wyciągania transportu spod ziemi byłaby kosztowna i długotrwała. Lepiej przepchnąć ładunek ulicami miejskimi.

  Łączna waga ładunku to 499 ton

  W nocy z soboty na niedzielę będzie kolejna okazja do podglądania tej skomplikowanej operacji logistycznej. Transport zbliża się już do Warszawy. Tym razem jedzie rozmontowany napęd tarczy drążącej oraz części jej obudowy. 

  - Największy element tego transportu będzie niewiele węższy od tego z listopadowego konwoju, jednak jego waga będzie wynosiła aż 240 ton. Łącznie waga całego zestawu przewożącego najcięższy ładunek wyniesie 499 ton - informuje Małgorzata Tarnowska ze stołecznego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  W sobotę o godz. 22 maszyna TBM na specjalnej platformie wyruszy drogą ekspresową S8 w kierunku węzła Opacz. Następnie drogą ekspresową S2 oraz ulicami Ursynowa, Wilanowa i Wawra dotrze do węzła Lubelska (S17) i będzie miała postój w ciągu dnia.

  Kierowcy przejeżdżający tą samą trasą muszą liczyć się w utrudnieniami. 

  W czasie przejazdu konwoju drogą ekspresową S8 z węzła Janki do węzła Opacz, a następnie S2 do węzła Lubelska, może tworzyć się zator na jezdni S8 w kierunku Warszawy oraz S2 w kierunku Terespola. 

  - uprzedza warszawski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  Kolejny ładunek z tarczą przejedzie przez Ursynów

  Około północy kolumna przejedzie przez węzeł Warszawa Lotnisko, co spowoduje utrudnienia trasie S2 w kierunku węzła Lubelska. Następnie na węźle Puławska (przed tunelem S2) kolumna zjedzie z drogi ekspresowej i będzie poruszała się po drogach miejskich - ul. Puławską, Pileckiego, Ciszewskiego, Rodowicza "Anody", Doliną Służewiecką, Wilanowską, Przyczółkową - w godz. 00:30 - 2:30.

  Na węźle Wilanów na trasie S2 (wylot z węzła w kierunku Terespola) zaplanowano 45-minutową przerwę. 
  Około godz. 3:15 transport maszyny TBM będzie poruszał się drogą ekspresową S2 w kierunku Terespola, całą szerokością jezdni. Około godziny 5 zator drogowy utworzony za kolumną będzie rozładowany z wykorzystaniem jezdni zbiorczo-rozprowadzającej na węźle Patriotów. Około godz. 6 transport rozpocznie postój na jezdni S17 na węźle Lubelska. Kierowcy jadący od Zakrętu (DK2) będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu.

  Zobacz video: Rekordowy transport na polskich drogach - przejazd przez Ursynów 19/20 listopada 2022 r.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 74

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~tmk 1 miesiąc temuocena: 12% 

   Ciekawe ile ta zabawa kosztuje. Nie lepiej wykonać dwa węższe tunele i nie robić przedstawienia. Ciekawe jaki będzie stan nawierzchni dróg po tym eksperymencie.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5017 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023