REKLAMAA1 TEFAL 18.06.2021 - 17.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wizualizacja parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK

  Wizualizacja parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK (Pracownia Architektoniczna eM4 Marcin Brataniec)

  Nie w pierwszym, a w drugim kwartale roku Zarząd Zieleni ogłosi przetarg na prace budowlane na 18-hektarowym terenie w okolicy Górki Kazurki. Tym samym budowa Parku Cichociemnych ma już co najmniej dziewięć miesięcy opóźnienia. 

  Park im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK miał być otwarty latem tego roku. Tak zapowiadał Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, który odpowiada za tę inwestycję. Termin ten był jeszcze aktualny w maju 2019 roku, kiedy to konkurs na koncepcję parku wygrała Pracownia Architektoniczna eM4 Marcin Brataniec.

  Po półtora roku, w listopadzie 2020 okazało się, że termin ten jest już nieaktualny. Przez ograniczenia wynikające z pandemii budowa złapała półroczne opóźnienie i została przesunięta w całości na 2021 rok. Rozpoczęcie prac przewidziano bowiem w I kwartale, a zakończenie w grudniu tego roku.

  Zieleń miejska dała sobie jeszcze pewien margines, informując, że dotrzymanie tych terminów zależne jest od rozwoju pandemii w Polsce. 

  Kolejny poślizg...

  Już wiadomo, że będzie kolejne opóźnienie. Wprawdzie biuro architektoniczne złożyło dokumentację projektową uwzględniającą wcześniejsze uwagi ze strony ZZW, ale wciąż trwa jej weryfikacja. Urzędnicy muszą przejrzeć m.in. projekt wykonawczy, kosztorys inwestorski oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót.

  - Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie prac budowlanych, które planowane są na II kwartał 2021 r. Po rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu tą drogą wykonawcy nastąpi podpisanie umowy, a w efekcie rozpoczęcie prac budowlanych - zapowiada Anna Stopińska, rzecznik Zarządu Zieleni.

  A zatem w pierwszym kwartale roku zaplanowany jest dopiero przetarg na roboty, a nie jak zapowiadano wcześniej ich rozpoczęcie. W dodatku nie wiadomo, czy uda się znaleźć wykonawcę już za pierwszym razem, a to oznacza, że zakończenie budowy parku w grudniu jest mało realne. Tym bardziej, że do zrobienia jest bardzo dużo. 

  W parku od strony ul. Pileckiego i Kazury mają pojawić się siłownie plenerowe, "małpi gaj" Cichociemnych i place zabaw. Po przeciwnej stronie będzie plac z pawilonem parkowym i miejsce upamiętnienia Cichociemnych - Zrzutowisko. Na szczycie Górki Kazurki zaprojektowano platformę widokową. Będą też trasy zjazdowe dla rowerzystów.

  Wizualizacje Parku Cichociemnych zgodnie z koncepcją Pracowni Architektonicznej eM4 Marcin Brataniec:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~X 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   Dokładnie. Tylko im w głowie przepływy, pawilony i betony, wszystko ciągle chcą ulepszać, żadnemu miejscu nie przepuszczą... Kończy się na wybrukowaniu zieleni, libacjach w wyniku z pojawienia się nowych ławek, kolejnych utwardzonych, głośnych, pstrokatych, miejskich placach zabaw... a potem nie ma nawet gdzie z tym dzieckim czy kimkolwiek innym pójść na normalny spokojny spacerw okolicy

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał Janik 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Czy bez platformy na Górce Kazurca nie ma widoków? Są. Czy nie ma obecnie tras rowerowych? Jest multum. Nie ma siłowni plenerowej? Jest! W imię zabawiania, uatrakcyjniania i udostępniania wszystkiego wszystkim, wyleje się kolejne tony betonu, wyłoży kilometry bruku. Nie można wziąć koca do siedzenia z koszykiem z wiktuałami? Własnej skakanki, slacka do rozpięcia między drzewami czy innej kometki, co kto lubi i potrzebuje? No ale w taki sposób pieniążki nie przepłyną z rączki do rączki(choćby rzecz była nieuzyteczna) a urzędnik sie nie wykaże (choćby czymś głupim), a o to głównie chodzi. Coraz częściej tak myślę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 4 4 miesiące temuocena: 52% 

   A kiedy doczekamy się przedłużenia Belgradzkiej?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~RUM 3 4 miesiące temuocena: 57% 

   Miejmy nadzieję, że nigdy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Praktyk 2 4 miesiące temuocena: 64% 

   Zniszczą zdewastują patologia będzie miała gdzie urządzać libacje i nic z tego nie zostanie. Połączenie Płaskowickiej z Belgradzką jest potrzebne a nie wytyczanie alejek do lasu

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natura 1 4 miesiące temuocena: 94% 

   I bardzo dobrze. Tu fajnie jest jak jest, niech sie te niedojdy z ZZ trzymają z daleka od przedpola lasu kabackiego. W dolinie sluzewieckiej to samo, dziki naturalny teren przerabiają na zlomowe place zabaw.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3855 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021