REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Pasażerowie komunikacji miejskiej oraz radni chcą chodnika w miejsce przedeptu przy Metrze Stokłosy. To praktycznie jedyne przejście do przystanku z pobliskiego pasażu, które w czasie deszczu zamienia się w błoto. Na tę drobną inwestycję brakuje jednak czasu i pieniędzy.

  "Łowcy" przedeptów znowu w akcji. Tym razem za likwidowanie skutków wydeptywania trawnika przy przystanku autobusowym Metro Stokłosy 03 wziął się radny Antoni Pomianowski. Jednak zamiast ogradzania niszczonej przez pieszych zieleni, proponuje inne rozwiązanie.

  - Proszę o stworzenie w tym miejscu chodnika, aby piesi nie musieli brodzić w błocie po każdych opadach deszczu - mówi radny Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  O to samo w kwietniu apelował radny Otwartego Ursynowa Piotr Skubiszewski. Przedept stanowi dla pasażerów najwygodniejsze przejście do zejścia na pasaż znajdujący się pomiędzy budynkami przy al. KEN 83 i 85. Ponadto w miejscu, gdzie się zaczyna, wymalowane są pasy dla pieszych na ścieżce rowerowej. Chociaż służą one do przejścia na pobliski chodnik, to sugerują pieszym korzystanie z przedeptu.

  - Chodnik naprawdę by się tutaj przydał. Chodzę tędy prawie codziennie. Kiedy pada, to jest po prostu koszmar. Jak się ma jakieś japonki czy sandały, to jeszcze pół biedy. Ale w zwykłych butach już tak fajnie nie jest, jak się całe przemoczą i będą ubłocone. I tak od kilku lat - stwierdza pani Lidka.

  Trudno przejść inaczej

  W przypadku tego przedeptu nie chodzi tylko o wygodę pasażerów. Od strony zejścia na pasaż nie ma wytyczonego żadnego przejścia. Ominąć tego poletka zieleni - której praktycznie już tam nie ma - też za bardzo się nie da. Wokół stoją zaparkowane samochody i wyjściem byłoby jedynie przepychanie się pomiędzy nimi lub okrążanie całego parkingu.

  - Ten przedept to taki skrót dla pasażerów. Zdecydowanie wolałabym chodnik w tym miejscu, na pewno by się przydał. W końcu widać, jak jest już tutaj wydeptane - zauważa pani Lucyna.

  Terenem tym zajmuje się Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy są świadomi potrzeb użytkowników przystanku. Jednakże na ten moment nie mają dobrych wieści. Priorytetowo traktowane są inwestycje związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Budowa chodnika w miejsce przedeptu taką inwestycją nie jest.

  - Ta lokalizacja jest na liście zadań do zaprojektowania i wygospodarowania środków na realizację. Natomiast siłą rzeczy na wszystko na raz środków ani mocy przerobowych nie mamy. Dlatego trudno wskazać jakiś wiążący termin - przekazuje Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.

  Jest też jedna przeszkoda, która każe dobrze zastanowić się nad zmianami w tym miejscu. Kierowcy szukający miejsca na parkingu mogą nie zauważyć pieszych wyłaniających się z zaparkowanych samochodów, które osłaniają przedept. Czy wyznaczenie pełnoprawnego przejścia poprawiłoby sytuację?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 8
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Basia 12 miesiąc temuocena: 0% 

   Zrobić porządek z nieprawidłowo parkującymi autami, wystawiać każdorazowo opłatę za nieprawidłowe parkowanie poza wyznaczonymi miejscami to szybko znajdą się fundusze na chodnik. Tak robi się np. w Szwajcarii, gdzie zarządca terenu ustanawia wysokość opłaty za nielegalne lub nieprawidłowe parkowanie, np. poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi. A nawet za koło na linii parkingowej - ale to też na parkingach publicznych. Kara wtedy 40 franków za pierwsze dwie godziny. Wraz z upływem czasu kara większa. Szybko nauczyliby się kierowcy prawidłowego parkowania. :) Na Stokłosach to rzeczywiście ciężko przejść osobie niepełnosprawnej...

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 11 miesiąc temuocena: 50% 

   Faktycznie przydałoby się coś zrobić w tym miejscu. Nie w pierwszej kolejności oczywiście, ale ogólnie - tak.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 10 miesiąc temuocena: 45% 

   W parku przy Bażantarni pies, mieszkańcy Kabat i muszą pokonać kilkadziesiąt metrów błotnistą alejką w drodze do szkoły, przedszkola czy kościoła. Alternatywbwj drogi nie ma, chyba, że wzdłuż KEN lub Rosoła. A dzielny jak zwykle radny zajmuje się przedeptami, bo komuś nie chce się nadłożyć kilku metrów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sz 9 miesiąc temuocena: 55% 

   Nie prawda. Jest przejscie miedzy placami zabaw, prowadzi od Wankowicza do kosciola i przejscie przez Przy Bazantarni. Chcesz betonowac dziki teren przy kortach?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Co na to inne zwierzęta? 8 miesiąc temuocena: 64% 

   To na prawdę oburzające, że PIES musi iść błotnistą alejką, a nie suchym i równym trotuarem. Proponuję, żeby pies udzielił wywiadu w tej sprawie i opowiedział, jak cierpi z tego powodu. I co na to inne psy z okolicy? Jak one sobie radzą z chodzeniem w sytuacji, gdy nie ma porządnego chodnika. A co z innymi zwierzętami? Na Ursynowie mieszkają przecież także koty i zwierzyna dzika.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trawnik 7 miesiąc temuocena: 55% 

   Ech, tylko jak wybrać tego psa do wywiadu? I czy jego wypowiedź nie będzie zmanipulowana przez naciski które wywarł na nim właściciel oraz przez tłumacza. Poza tym czy ta wypowiedź będzie uzgodniona z innymi psami czy też opinią własną wybrańca?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niech głosują! 6 miesiąc temuocena: 56% 

   do Trawnik: to proste, pies do wywiadu zostanie wybrany drogą głosowania przez wszystkie psy zamieszkałe na Ursynowie, większością głosów oczywiście.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 5 miesiąc temuocena: 71% 

   do ~Sz Nie manipuluj moim wpisem! Nie chcę betonować dzikiego terenu przy kortach tylko uzupełnić kilkadziesiąt metrów kostki między kościołem a parkiem. Zrozumiałbym jeszcze, gdyby ścieżka, o której wspominasz była piaszczysta na całej długości ale dlaczego niemal cały park ma wybetonowane alejki a na odcinku w kierunku przejścia dla pieszych jest błoto?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sz. 4 miesiąc temu

   @Rumburak: Przepraszam, nie zamierzałem manipulować. Nie zrozumiałem, że chodzi o ten gruntowy kawałek przy tymczasowej kawiarnio-lodziarni. Czy to, że część alejek w tym parku jest niewybetonowana to dobrze czy źle to inna kwestia. Wg mnie dobrze.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jjo 3 miesiąc temuocena: 58% 

   Więcej betonu!!!!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 2 miesiąc temuocena: 43% 

   Spadaj na wieś,jak chcesz więcej drzew

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trawnik 1 miesiąc temuocena: 76% 

   Nie ma już poważniejszych problemów niż 2-3 metry wydeptane go chodnika? Radny nie ma czym się zająć?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3988 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021