REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Pasażerowie ursynowskiej linii metra powinni szykować buty z antypoślizgowymi podeszwami. Zarząd Transportu Miejskiego nie zamierza - przynajmniej na razie - wymienić śliskich listew na stacjach metra. Testy nowych prowadnic trwają już ponad rok i nic z nich nie wynika, a ZTM zamierza testować kolejne.

  Pod koniec 2017 roku na stacji metra Natolin pasażerka poślizgnęła się na listwie dla niewidomych i doznała urazu głowy. To zdarzenie poruszyło opinię publiczną. Społecznicy z lokalnych stowarzyszeń zaczęli domagać się od Zarządu Transportu Miejskiego wymiany niebezpiecznych listew.

  - Naprawdę trzeba uważać, gdy wchodzi się do metra. Mnie jak widzę te listwy i muszę po nich przejść aż sztywnieją nogi - mówiła nam pani Anna, pasażerka metra z Imielina.

  W 2018 roku ZTM zanotował 800 zgłoszeń od pasażerów domagających się wymiany listew na inne, niezagrażające bezpieczeństwu. W metrze rocznie dochodzi do kilkudziesięciu upadków z powodu nieszczęsnych prowadnic. Najczęściej na stacjach pierwszej linii metra, które nie są zadaszone i osłonięte przed opadami śniegu i deszczu.

  - Krytycznie o wykonaniu listew wypowiadały się także organizacje reprezentujące osoby niewidomie i niedowidzące - napisał w swojej interpelacji radny Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów, w której dopytuje władze miasta, kiedy można się spodziewać wymiany listew na bardziej bezpieczne.

  Wymiana? Nie. Będą... kolejne testy!

  Od sierpnia ubiegłego roku ZTM testuje dwa modele prowadnic o dwóch różnych żłobieniach. Zostały one zamontowane na stacjach Kabaty i Imielin. Testy zakończyły się w sierpniu tego roku, a mieszkańców zapytano o ich preferencje. Na 148 odpowiedzi 96 osób wybrało frezowanie typu A, a 52 osób wskazało na B.

  Zarząd Transportu Miejskiego najwyraźniej nie jest zadowolony z wyników, bo planuje testy... trzeciej wersji prowadnic dla niewidomych.

  - ZTM wykona jeszcze jeden test nowego typu listew - na stacji metra Młociny na głowicy północnej zostaną zamontowane pilotażowo żółte listwy, wykonane z elementów żywicznych - odpowiada na zapytanie radnego dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Wiesław Witek. Listwy zostaną zamontowane jeszcze przed końcem tego roku.

  Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów uważa, że władze stołecznego systemu komunikacyjnego "grają na czas".

  - W mieście brakuje pieniędzy, rozpoczęły się cięcia wydatków, na sport, kulturę i inwestycje, więc wszystko wskazuje na to, że ZTM próbuje odłożyć temat bezpieczeństwa pasażerów w czasie. Wg mnie to błąd, bo każdego roku zgłaszanych jest kilkadziesiąt wypadków na śliskich listwach - mówi ursynowski radny.

  Pasażerowie metra muszą więc uzbroić się w cieprliwość oraz buty na antypoślizgowej podeszwie. Czeka ich kolejny sezon zimowy ze śliskimi i niebezpiecznymi listwami.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bul 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Kompromitacja metra.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trik trak 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Trzeba przewietrzyć to towarzystwo. Czekamy na wyjście ze szpitala prezesa Kaczyńskiego.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Londyńczyk 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Dajcie mi namiar na tego "specjalistę" od listew. Kupię mu bilet litniczy Rynairem do Londynu za 39 zł w jedną stronę + bilet do metra i tam zobaczy jakie 100 lat temu zostały założone listwy. Są tak zrobione, ze nie da sie wywalic. A tam chyba dość często pada deszcz? Nigdy się na nich nie wywaliłem, bo ktoś kto je wymyślił miał dość rozumu i wiedzy jak je zaprojektowac. A polski urzędnik co zrobi? Będzie wymyslał coś, co juz świat wymyślił. Ręce opadaja. Może ZTM rozpisze konkurs na wynalezienie koła, albo wzoru na pole kwadratu?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~NIEZALEŻNYEXPERT 1 8 miesięcy temuocena: 91% 

   Burmistrz Kempa powinien podać się do dymisji po takiej kompromitacji w mojej opinii.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3233 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020