REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 marca 2020, 14:50 komentarzy 47

  (policja)

  Duży wzrost liczby rodzin objętych kwarantanną na Ursynowie to efekt masowych powrotów do Polski. Wiekszość osób, która przez dwa tygodnie nie może opuszczać swoich mieszkań ostatnio przebywała za granicą. Teraz w dzielnicy pod opieką ursynowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest 276 rodzin.

  W czwartek, 19 marca wystarczyło kilka godzin, aby ponad dziesięciokrotnie powiększyła się liczba rodzin, które muszą izolować się z powodu epidemii koronawirusa. Rano było ich tylko 25, a po południu aż 266. W piątek ta liczba powiększyła się o kolejnych 10 rodzin, które mogły mieć kontakt z wirusem.

  Obowiązkowo dwutygodniową kwarantannę muszą przejść wszyscy, którzy w ostatnich dniach wrócili do Polski zza granicy. To właśnie takich przypadków jest teraz na Ursynowie najwięcej.

  - Dzwonimy do wszystkich rodzin objętych kwarantanną i pytamy czy czegoś potrzebują. Na razie tylko dwie z nich poprosiły o pomoc w zakupie żywności. Nikt nie zgłosił potrzeby wsparcia psychologicznego, bo taką też mogą otrzymać osoby przebywające w kwarantannie domowej - mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy Marek Pawlęga.

  Na razie pełna dyscyplina

  Pracowników OPS w dostarczaniu rzeczy, o które poproszą osoby uwięzione w domu przez koronawirusa wspierają Wojska Obrony Terytorialnej oraz policja. Paczki z zamówionymi produktami zostawiają pod drzwiami mieszkań, aby nikt nie miał z osobami w kwarantannie kontaktu.

  Policja sprawdza czy osoby objęte izolacją przebywają w domu. Na razie na Ursynowie nie zanotowano ani jednego przypadku złamania zakazu wychodzenia z domu przez osoby poddane kwarantannie. Jak wygląda taka kontrola?

  - Umundurowani policjanci, wcześniej w pierwszej kolejności kontaktują się telefonicznie, za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu - by potwierdzić, że dana osoba jest w domu i zapytać, czy potrzebują pomocy lub wsparcia - informuje mokotowska komenda.

  W całym kraju w kwarantannie domowej jest ponad 57 tysięcy osób, w Warszawie - 5,5 tys. Jak wynika z ogólnopolskich policyjnych statystyk tylko niespełna jedna na sto osób objętych w Polsce obowiązkową kwarantanną domową złamała jej zasady i opuściła miejsce pobytu. W ciagu ostatnich dni w stolicy zanotowano 7 takich przypadków.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 589

  • 193
   BARDZO PRZYDATNY
  • 71
   ZASKOCZONY
  • 137
   PRZYDATNY
  • 25
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 69
   WKURZONY
  • 85
   BRAK SŁÓW

  47Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dominik 47 ponad rok temuocena: 100% 

   Dobre sobie. Siedzę z rodziną na kwarantannie od niedzieli 15 marca, do dnia dzisiejszego nikt się ze mną nie skontaktował, sanepid nie odbiera telefonów. Jedna wielka ściema z tą całą pomocą, sprawdzaniem i zainteresowaniem.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 46 ponad rok temuocena: 8% 

   to siedź dalej qurva matole, ludzie umierają a akurat do ciebie mają przyjeżdżać i sprawdzić czy nie potrzebujesz kremu do rąk? Masz gorączkę i źle się czujesz to dzwon do sanepidu. A jak ci nie pasuje to jedź do w Włoch albo Francji tam się tobą zaopiekują. Albo idź na demonstrację KODu po Sejm i krzycz, żeby otworzyli granice bo swobodny przepływ kapitału i ludzie to PRAWO a nie PRZYWILEJ!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DobrzePoinformowany 45 ponad rok temuocena: 100% 

   Jeśli komentujecie lub czytacie komentarze - sprawdzajcie w dyskusji opcję "wpisy tej osoby" by pokazać posty danej osoby, gdyż ludzie podaja się za różne inne osoby i wpisują dziwne komentarze by wprowadzić zamęt w dyskusji i udawać swoich zwolenników. Tematy kwarantanny jak widać bardzo gorące. Zgłoszone zostało to też do redakcji, będą też reagować - m.in. chodzi o osobę, która używała do tej pory nicków Leming / Ameba / Ewa22 / Prawda itp. oraz oczywiście innych nicków gdy podszywała się pod kogoś innego. IP ustalone

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 44 ponad rok temuocena: 100% 

   Powiem Wam jak wygląda kwarantanna. Nikt nas nie sprawdza, nikt nie dzwoni. Córka pojechała na egzamin do szkoły i nie mogła tego przełożyć. Zrobiłam wcześniej zapasy, czy wystarczy okaże się za tydzień. Pojechała z ojcem. Mamy instrukcje, siedzą w oddzielnym pokoju, rozmawiamy przez telefon, chodzą tylko do łazienki, za każdym razem mamy dezynfekować dotykane miejsca. Tylko oni są na liście kwarantanny, ja z synem nie. Ale nie wyobrażam sobie,żebyśmy wychodzili z domu w sytuacji, kiedy oni są na kwarantannie, przecież gdyby coś przywieźli to my możemy się zarazić i to roznieść. Przepisy tego nie regulują, ale trzeba być odpowiedzialnym.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~met 43 ponad rok temuocena: 100% 

   Dokladnie tak jest. Kwarantanna domowa, nawet przy bardzo odpowiedzialnym zachowaniu jak Wasze, jest tylko plasterkiem na ropiejacy wrzod. Jak sie zaklei, to nie bedzie sie rzucac w oczy i zawsze mozna powiedziec, ze cos sie robilo, a zakazenie calego ogranizmu jest wina wrzoda, przeciez byl... plasterek. Korea ktora wzglednie ogarnela sytuacje przeprowadzila 300 000 testow w miesiac i zrobila scisla, bezwzgledna kwarantanne dwoch miast, gdzie bylo epicentrum z sekty relignej. Natomiast DE, I, ESP, maja chorobe rozwleczona po calym terytorium. W Polsce kierunek jest podobny.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewa* 42 ponad rok temuocena: 23% 

   Każdy na kwarantannie powinien sam wywiesić na drzwiach kartkę z informacją o objęciu kwarantanną i podać nr telefonu do siebie, a sąsiedzi powinni stanąć na wysokości zadania i pomóc np. w zrobieniu zakupów - przyniesieniu i zostawieniu pod drzw. Wówczas będący na kwarantannie nie narażają innych wychodząc, bo pozostają w domu. Tylko samo uświadomienie o nie narażeniu innych oraz poczucie bezpieczeństwa i wsparcie innych (przede wszystkim sąsiadów) da nam szansę na nie rozprzestrzenianie się wirusa i szybsze zakończenie pademii. Covid-19 jest wirusem mało zjadliwym dla organizmu (o ile mamy zdrow i silny organizm) ale za to szybko się przenosi drogą kropelkową zakażsjąc. Dlatego musimy bezwzględnie przestrzegać podstawowych zasad: unikać spotkań, bliskiego kontaktu z innymi, myć dokładnie mydłem ręce tak często jak się da, dezynfekować klamki itd.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 41 ponad rok temuocena: 88% 

   Ewa - nigdzie na świecie takich zasad nie ma. Być może w idealnym świecie tak powinno być, u nas doprowadziłoby to do linczu lub ostracyzmu, a rodzina byłaby przez rok unikania. Jesteśmy chorym społeczeństwem bez tej epidemii nawet. Najlepiej założyć ze obok każdego z nas jest sąsiad z kwarantanna, siedzieć w domu na tyłku i już. Bez ostracyzmu! Bez napuszczania sąsiadów na siebie bo pierwsze co zrobi taki sąsiad to info rozniesie po całym bloku - ma przecież super newsa - a przy okazji może i rozniesie wirusa. Dlaczego tak trudno po prostu założyć ze sąsiad jest chory, ze szedł klatka, ze jechał winda. I po prostu uważać, nie wychodzić. Oraz oczywiście karać dotkliwie finansowo osoby które kwarantannę łamią, są grupowo z dziećmi w parku itp

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 40 ponad rok temuocena: 30% 

   Popieram w 100% "Paweł 23".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 39 ponad rok temuocena: 67% 

   Bo masz w głowie to samo siano co on.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 38 ponad rok temuocena: 83% 

   KOMEDIA! Ludzie pokroju Śmieszny czy Pawel23 nie mając argumentów i nie potrafiąc rzeczowo odpowiedzieć na postawione pytania, podszywają się pode mnie, by zmienić kierunek dyskusji. Nie zmieniłem zdania. Dalej jestem za ścisła kwarantanna, dotkliwymi karami za jej naruszenie, sprawdzaniem i weryfikacją ale PRZECIWNY JESTEM oznaczaniu mieszkań i informowaniu sąsiadów kto jest na kwarantannie. Jeśli masz inne zdanie, zastanów się i odpowiedz: czy jeśli sam będziesz w kwarantannie, oznaczysz swoje drzwi i poinformujesz sąsiadów? Lepiej założyć z góry, ze sąsiedzi są na kwarantannie, są potencjalnie zakażeni, uważać na klatce, windach, zachować ostrożność i siedzieć na tyłku w domu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mest 37 ponad rok temuocena: 50% 

   To jest bardzo brutalna propozycja, ale niestety tak pownno byc. I tak bylo przez wieki w czasie epidemii. Oznaczyc drzwi, podac do blokowej/klatkowej wiadomosci (nie w intetnecie!), bo to jest ochrona wszystkich. Poza tym, jesli wiadomo, ze ludzie siedza zamknieci, siedza jak nalezy takze dla nas, to znajda sie tacy, ktorzy pomoga. Przez domofon czy telefon mozna ustalic co kupic, itd. i zostawic zakupy pod drzwiami. Rachunki ureguluje sie po kwarantannie lub elektronicznie. Lepsze to niz wymykanie sie po zakupy czy narazanie dostawcy przy odbiorze. Realnie, od powrotow z zagranicznych ferii zyjemy w stanie pelnego zagrozenia. Dziwnie malo jest stwierdzonych przypadkow w Polsce. Tysiace ludzi wrocilo zza granicy przed kwarantannami.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 36 ponad rok temuocena: 71% 

   Mest - u nas doprowadziłoby to niedługo do linczu. Jesteśmy chorym społeczeństwem bez tej epidemii nawet. Najlepiej założyć ze obok każdego z nas jest sąsiad z kwarantanna, siedzieć w domu na tyłku i już. Bez ostracyzmu! Bez napuszczania sąsiadów na siebie bo pierwsze co zrobi taki sąsiad to info rozniesie po całym bloku - ma przecież super newsa - a przy okazji może i rozniesie wirusa. A czy Ty oznaczysz swoje M? I opowiesz sąsiadom?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 23 35 ponad rok temuocena: 40% 

   Ogłosili właśnie stan epidemii 30 tys zł za złamanie kwarantanny , tylko jeszcze upublicznić dane osób w kwarantannie lub jakaś naklejka na drzwiach i nie będzie roznoszenia wirusa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adik 34 ponad rok temuocena: 68% 

   Zdecydowanie naklejka na drzwiach i komunikatem „widzisz że wychodzi zadzwoń” Podam jeden przykład. Żona pewnego Pana wraca z Niemiec i jest na kwarantannie. Automatycznie mąż tej Pani też ma kwarantanny i co ? I mąż tej Pani idzie po ciastka na wynos do cukierni, bo to zakupy pierwszej potrzeby są. Pani z cukierni i cała jaj rodzina idzie na kwarantannę bo miała kontakt z potencjalnym nosicielem. Może będzie chora, może nie. Ale następna rodzina udupiona jest. I to jest odpowiedzialne zachowanie ze strony tego Pana.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 33 ponad rok temuocena: 90% 

   ~Adik nie ma automatyzmu, że cała rodzina jest na kwarantannie. Żona może być, a mąż nie. Wczoraj mówiła o tym profesor w TVN. I to jest wg mnie bez sensu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 23 32 ponad rok temuocena: 21% 

   ,, Profesor z TVN'' bez komentarza

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 31 ponad rok temuocena: 77% 

   Paweł nie życzę oczywiście Ci kwarantanny ale ... chciałbyś mieć taka naklejkę na swoich drzwiach? Mam tez pomysł: jakby tak się stało, ze w kwarantannie będziesz, sam naklej taka naklejkę na swoich drzwiach i poinformuj dodatkowo sąsiadów właściwym obwieszczeniem. I na fb tez. A może poproś by TVP poinformowała gdzie można takie naklejki sobie zakupić :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wek 30 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie "z"TVN" a "w" TVN. Epidemiolog

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 29 ponad rok temuocena: 85% 

   Wg Pawel23 sam fakt, ze profesor wystąpił i powiedział coś za pośrednictwem TVN powoduje, ze nie powinien być już profesorem. Co za ciemnogród! Słuchaj sobie tylko tych profesorów z TVP. Sami jako naród się powybijamy - epidemia potrzebna nie jest, jeśli takie siano w mózgach u niektórych. Najważniejsza rzecz to mega kontrola ludzi chorych i na kwarantannie, ale bez ostracyzmu. Oni tez musza czuć się bezpieczni. Czy tak trudno założyć ze mam siedzieć w domu i już? Ze może obok mieszka osoba chora? To nam tylko pomoże! Bez naklejek i podawania do publicznej wiadomości kto jest na kwarantannie - takich zasad nie na nigdzie na świecie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szumi6 28 ponad rok temuocena: 18% 

   Jaka stacja taki profesor. Rzeczywiście idiota to co w domu chodzą w rękawiczkach i maseczkach a jak siadają na kiblu lub w wannie to oblewają ją za każdym razem wrzątkiem? Propaganda

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 27 ponad rok temuocena: 94% 

   A nie napiszecie, że tylko modlitwa i Maryja uchroni przed zachorowaniem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeeew 26 ponad rok temuocena: 75% 

   Bo do takich Pawłów 23 to tylko dohtur jaki przemawia...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 25 ponad rok temuocena: 20% 

   Popieram Cię Paweł 23 w 100%

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 24 ponad rok temuocena: 100% 

   Marku, a Paweł spłakał się i poprosił o pomoc rozumiem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 23 23 ponad rok temuocena: 0% 

   Aba żaba czy ameba najgorsze że czytało ten artykuł przez dwa dni około 40 osób.Wszystkie twoje mądrości głową w mur.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 22 ponad rok temuocena: 100% 

   Paweł - dużo więcej czytało. Zreszta chyba nawet możesz sprawdzić w kategorii CZYTANE. Nie możesz bidulko zapamiętać nicka mojego? Ja zawsze jako Aba, zapamiętaj - będzie łatwiej. A ty wiem ze pod kilkoma różnymi by rzekomo znaleźć tu zwolenników. Będę zaglądał :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 21 ponad rok temuocena: 84% 

   Teraz dopiero widać, jacy mądrzy byli i są Nasi współmieszkańcy, którzy zlekceważyli zalecenia GIS, MSZ oraz MZ i nadal je lekceważą. Z jednych już wyszedł wirus, w innych siedzi jeszcze cicho i to oni ( w tym ich dzieci - jeśli je mają) stanowią największe zagrożenie dla swojego otoczenia. Brak wyobraźni, w szczególności u tych osób, które miały przyjemność "być tam" i kontaktowały się z z innymi osobami (nie informując ich o tym) jest właśnie źródłem rozprzestrzeniania się tej zarazy. A potem te osoby ( z kontaktu) ... itd. Niech wątpiący nadal udają "greka", a Ci co milczeli - niech wreszcie przestaną milczeć i powiedzą tym z którymi mieli styczność .... o swoich "obawach". Fakt, nie da się ludzi zamknąć i przeczekać. Ale jeśli wspólnie z troską i odpowiedzialnością zastosujemy się do oczywistych wskazań, to być może uda się tę zarazę zatrzymać. Ufam w mądrość Naszej młodzieży i niech Ci młodzi ludzie, którzy dziś "olewają" ... zrewidują swoją postawę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Śmiesznie 20 ponad rok temuocena: 73% 

   Kwarantanna to wielka ściema ,wiekszość robi zakupy ,szwenda się po osiedlach ,sklepach .Rząd powinien ich zamykać w namiotach na granicy lub upublicznić miejsca gdzie przebywają a sąsiedzi sami by donosili że wychodzą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~enjot 19 ponad rok temuocena: 71% 

   szwendają się po świecie i przynoszą zarazę do Polski, zamiast siedzieć na d....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 23 18 ponad rok temuocena: 46% 

   Powinni natychmiast udostepnić dane zamieszkania ludzi objetych kwarantanną jest PANDEMIA i rodo powinno być zniesione ,u nas na osiedlu przy Płaskowickiej 44 rodzina sama powiedziała że jest na kwarantanie .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 17 ponad rok temuocena: 50% 

   Kwarantanna to nie choroba. Po co Ci lokalizacje? Gdybys wrócił zza granicy to sam miałbyś kwarantannę. Czy u mnie jako u twojego sąsiada cokolwiek to zmienia? Warto przyjąć jak już to gdzieś tu ktoś napisał, że w KAŻDYM BLOKU ktoś na kwarantannie jest i zachować tym większa ostrożność (klatki, windy, klamki, przyciski, garaż).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 23 16 ponad rok temuocena: 74% 

   Czekałem na to pytanie i odpowiadam na nie na podstawie zachowania ww. Rodziny .Trzy dni przestrzegali kwarantanny a wczoraj dzieci beztrosko na osiedlu ,dobrze że się wcześniej wygadali ,oczywiście wezwana policja po 5000 zł od łebka .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 40 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 15 ponad rok temuocena: 50% 

   Karać jak najbardziej - jestem za. Lokalizacji nikt podawać nie będzie i bardzo dobrze. Lubie by się linczowali wzajemnie. Jeszcze raz mówię: ZAŁÓŻ ŻE TWOI SĄSIEDZI SĄ W KWARANTANNIE, to tylko Ci pomoże. Poza tym zakładam, że dużo chorych nie zgłasza się do szpitali.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 14 ponad rok temuocena: 55% 

   @Paweł 23 - brawo! Tak trzymać!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 13 ponad rok temuocena: 49% 

   Inaczej jeszcze zadam pytanie - czy gdybys Ty był w kwarantannie (zdrowy? chory? - nie wiemy) to chciałbyś wiedzieć ze w spisie np w internecie jest o tym info z dokładnym adresem?? Czy wtedy czasem chory nie próbowałbys leczyć się sam i nie zgłaszać się! Polecam przy okazji film EPIDEMIA z Dustinem Hoffmanem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 12 ponad rok temuocena: 89% 

   Gorsze jest to, że nawet osoby chore mogą być skierowane przez lekarza na kurację w domu. I tu jest problem znacznie większy. Bo z osób na kwarantannie najprawdopodobniej większość jest zdrowa. A obecne wytyczne dopuszczają przebywanie w domach osób chorych. Które pewnie są rzadko kontrolowane. W wielu krajach wszystkie osoby chore trafiają do szpitali. A osoby na kwarantannie mogłyby trafiać np. do zwolnionych akademików. Byłby jednak problem - bo zdrowi mogliby się zarażać od chorych. Ale to kwestia organizacji. Wydaje mi się, że przy przyjętym rozwiązaniu konieczna jest częsta kontrola osób na kwarantannie i surowe kary za jej złamanie. Ale też pomoc: trzeba dostarczyć żywność, wyrzucić śmieci itp.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 23 11 ponad rok temuocena: 63% 

   Napiszę jak wygląda sprawdzanie na kwarantannie ,masz zaistalowaną apkikację na telefon jak dostajesz sms to masz 20min na zrobienie selfi ,20 MINUT!!!! W tym czasie dzieci biegają po osiedlu można pójść na zakupy itd.DLATEGO JESTEM ZA INFORMOWANIEM KTO JEST NA KWARANTANIE.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 10 ponad rok temuocena: 92% 

   Jeśli tak jest to jest bez sensu. Powinna to kontrolować policja, wojsko itp. Wizyty bez zapowiadania. I szczerze: nie wydaje mi się, żeby większość ludzi była w stanie wytrwać przez 2 tygodnie w zamknięciu. A już na pewno bez kontroli. Dlatego lepszy byłby np. akademik.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 9 ponad rok temuocena: 55% 

   Paweł, ale po co Ci ta wiedza? Co to zmienia jeśli dowiesz się ze sąsiad spod lokalu nr 111 jest na kwarantannie???? Konkrety! I czy czasem nie spowoduje to to, ze sąsiad spod 122 wiedząc ze wszyscy wiedza ze ktoś spod 111 jest na kwarantannie, będzie bal się zgłosić ze jest chory i wezwać karetkę koronawirusowa?? Konkrety proszę!! I czy czasem nie chciałbyś tez wiedzieć kto z osiedla jest nosicielem HIV?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł 23 8 ponad rok temuocena: 59% 

   Aba potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Przeczytaj co ty wogóle tu nasmarowałaś .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Śmiesznie 7 ponad rok temuocena: 29% 

   Aba zamilcz proszę bo się ośmieszasz coraz bardziej z kolejnym wpisem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aba 6 ponad rok temuocena: 92% 

   No właśnie Paweł - nie masz argumentów. Najchętniej spaliłbys tych na kwarantannie na stosie. Zastanów się co byłoby w sytuacji gdybys Ty i twoja rodzina byli na kwarantannie - czy chciałbyś bym jako twój sąsiad o tym wiedział.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emerytkaSTARAbrzydka 5 ponad rok temuocena: 53% 

   PRL to była lepsza Polska. Budowano szpitale, szkoły, leczono ludzi, szczepiono obowiązkowo na dziesiątki chorób i nikt się nikogo o zdanie nie pytał. Każdy chłop był po wojsku i wiedział jak się zachować, umiał strzelać i udzielić pierwszej pomocy, umiał wykonywać rozkazy i wstać o 5.00 rano jak było trzeba. Państwo dbało o porządek i przestrzeganie zasad. Była równość społeczna, nie było bezrobocia. A dziś dzieci tych co głosowali na Wałęse, Tuska i Kaczyńskiego 1989r piją piwko i grillują wesoło na Kabatach. W PRLu każdy był w izolatce już siedział z obitą mordą. W PRLu wszystko było lepiej, mądrzej i bezpieczniej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 4 ponad rok temuocena: 26% 

   Obecni emeryci wypracowywali swoje emerytury w PRL, powinni w takim razie dostawać ekwiwalent swojej wypracowanej emerytury. Czyli mniej więcej 2 dolary miesięcznie. Ludzi pochromolio z tą paniką przed wirusem, który jest dla 98% społeczeństwa łagodniejszy od grypy. Jak zaczną się fale bankructw po wstrzymaniu gospodarki, to się okaże, że ofiar jest więcej, niż gdyby pozwolić się wirusowi swobodnie rozprzestrzeniać. Ja osobiście tego nie odczuję bo mam taki zawód, że pracę znajdę nawet w trudnych warunkach, ale naprawdę współczuję ludziom, którzy przez panikę medialną i nierozsądne decyzje rządzących zostaną z ogromnymi długami i brakiem perspektyw. A takie relikty PRLu będą się cieszyć z nieszczęścia młodych ludzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 3 ponad rok temuocena: 84% 

   @nieistotny - z gospodarką masz rację. Będzie ciężko. Ale czy to jest powód aby ktoś miał umierać teraz? To nie jest tak że 80% społeczeństwa przejdzie wirusa łagodnie. Masz podwyższony cholesterol lub np. nadciśnienie jak większość Polaków? No to już tak bezobjawowo być nie musi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 2 ponad rok temuocena: 74% 

   Panie o nicku "nieistotny" - Prezentuje Pan tępe myślenie i być może jest Pan dotknięty wrodzonym zespołem niedoboru jodu z dominacją kretynizmu neurologicznego? Co może tłumaczyć Pana postawę w meritum sprawy. Pana cieszy stare powiedzenie: Ty masz kiłę, ja rzeżączkę więc podajmy sobie rączkę. Skumać tego Pan nie skuma i odpuść Pan sobie pisanie w temacie, którego Pana stan umysłu - nie jest w stanie ogarnąć ( zrozumieć).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~enot 1 ponad rok temuocena: 29% 

   no to odezwała się komunistka, której było dobrze

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3794 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021