REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 marca 2018, 12:07 komentarzy 55

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  REKLAMA

  Pięć samochodów zaparkowanych pod samą klatką – mechanik-amator zajmuje od miesięcy najlepsze miejsca na osiedlowym parkingu, część pojazdów stoi też w miejscach niedozwolonych. Sąsiedzi naliczyli w sumie osiem samochodów należących do jednego właściciela. Do nas zwrócili się z pytaniem – co można zrobić, aby odzyskać ogólnodostępne miejsca parkngowe?

  Jeden z mieszkańców bloków przy Hawajskiej jest zbieraczem starych, zepsutych samochodów. Zajmują one najlepsze miejsca obok bloku albo na parkingu, niektóre pojazdy stoją tam już od kilku dobrych lat.

  - Mam pięcioosobową rodzinę i szlag mnie trafia, jak nie mam gdzie zaparkować, a samotny facet posiada 8 samochodów zaparkowanych i blokujących najlepsze miejsca – opowiada pan Rafał.

  Sąsiedzi, którzy już kiedyś interweniowali, bo mężczyzna naprawiał notorycznie samochody tuż przy placu zabaw, mówią, że teraz po prostu boją się zwrócić mu uwagę. Mężczyzna jest podobno nieprzyjemny, i niezbyt przejmuje się zdaniem mieszkańców.

  Strefa strefie nierówna

  Jedynym rozwiązaniem jest zawiadomienie straży miejskiej, w momencie, kiedy samochód stoi w miejscu, wg nas niedozwolonym. Ważne jest to, jak oznakowany jest teren, na którym parkuje samochód. W zależności od tego czy jest to: strefa zamieszkania, droga wewnętrzna czy strefa ruchu, obowiązują różne przepisy, także dotyczące parkowania.

  Sytuację może ocenić straż miejska po przyjęciu zgłoszenia. Po dotarciu na wskazane miejsce, sprawdzi czy kierowca złamał prawo. Jeśli okaże się, że samochód zaparkowany jest na tzw. zakazie, właściciel samochodu zostanie ukarany mandatem do 500 złotych.

  Czy to wrak?

  A co z samochodami, które już przysłowiowo wrastają w ziemię, tak jak te na Hawajskiej, które od lat zajmują miejsca na ogólnodostępnym parkingu?

  - Mieszkaniec może zawiadomić straż miejską, jeśli ma się podejrzenie, że zostało złamane prawo ruchu drogowego - mówi Monika Niżniak, rzecznik prasowy straży miejskiej. – Patrol przyjedzie i sprawdzi czy samochód kwalifikuje się jako pojazd porzucony – tłumaczy.

  W świetle art. 50a Kodeksu drogowego - wrakiem jest pozjazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub taki, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. Straż miejska po ocenie sytuacji stara się w miarę możliwości znaleźć właściciela i nakazuje mu usunąć pojazd, bądź doprowadzić go do stanu używalności.

  Jeśli jednak, w ocenie funkcjonariuszy, pojazd stwarza realne zagrożenie dla otoczenia, bądź środowiska – ma np. wybite okna lub wyciekają z niego płyny, może być wydana dyspozycja natychmiastowego usunięcia samochodu.

  Przepisy wewnętrzne

  W przypadku kiedy wspólnota, bądź spółdzielnia ma swoje własne, wewnętrze regulacje związane z zasadami parkowania na terenie osiedla – należy w pierwszej kolejności zgłosić się z zapytaniem do gospodarza, biura ochrony lub bezpośrednio do administracji.

  Istnieje jeszcze możliwość, że wszystkie zaparkowane przez „kolekcjonera” samochody stoją na dozwolonych miejscach, a ich stan nie kwalifikuje ich do usunięcia. W takiej sytuacji mieszkańcy mają związane ręce, a miejsca – legalnie zajęte.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 264

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 26
   OBOJĘTNY
  • 24
   NIEPRZYDATNY
  • 55
   WKURZONY
  • 108
   BRAK SŁÓW

  55Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bim 55 4 miesiące temu

   Jeśli prowadzi taką działalność - niech wynajmie garaż, parking czy inne miejsce. Proste.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Piotrek 54 11 miesięcy temuocena: 29% 

   zazdrościcie mu tylu aut cycuchy? ;) Może mieć ile chce i zająć nawet cały parking - jak go stać to czemu nie !

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natalia 53 12 miesięcy temuocena: 20% 

   heheheeh wszyscy jesteście beznadziejni. i to na maksa :))) ekipa klawiaturowców. PS. Wraki mi przeszkadzają. Menele też, Kupy po zimie wszedzie dookoła również. Syfiarze i brudasy jesteście jak bronicie tak zwanych "kolekcjonerów". Jak byłam ostatnio na spacerze mi to wszystko przeszkadzało.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bbbbhhhhuuuu 52 11 miesięcy temuocena: 73% 

   To odpusc sobie spacery :) grubasko :)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ubaw z ubawionego 51 12 miesięcy temuocena: 53% 

   ubawiony - jeden komentarz dodałem ja i jeden mój kolega z drugiej klatki rzeczony Pan od tych samochodów ma zarost jak kierowca tira amerykanskiego XD jesli sadzisz ze te komentarze dodaje tylko ten typol to sie mozesz zdziwic ja chetnie sie z toba spotkam i zobaczysz ze to nie ten sam gosc :) a mnie raczej bys nie chciał spotkac :) jak i reszta hejterów tego kolekcjonera, ja tam go popieram stac go niech parkuje no moze nie na trawnikach, tez mnie to irytuje ale na miejscach parkingowych pod blokiem owszem :) NIE DZIELCIE POLAKÓW :):) czepiajcie sie ciapatych :)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aro słż 50 6 miesięcy temu

   Bravo ty

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ubawiony 49 12 miesięcy temuocena: 60% 

   Kupiłem popcorn i czekam ile jeszcze komentarzy w obronie siebie samego wpisze ten sam wariat od starych gratów:))) To się robi coraz bardziej komiczne:)))

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek34 48 12 miesięcy temuocena: 50% 

   Gdybym sam mieszkał w pobliżu i jeden sąsiad parkował by na parkingu kilka swoich aut, też by mnie to wk... Elementarne zasady kultury nakazują, by w miarę równo korzystać z dobra wspólnego - jeśli jest więc niewielki parking, powinno się innym dać szansę parkowania. Jeśli byłby duży (bez ograniczeń), to nie widziałbym problemu. A tak niestety ale trzeba się ograniczać. A już naprawianie regularne samochodów pod blokiem to gruba przesada - może niech zaraz lakiernię samochodów obok uruchomi, co?

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek34 47 12 miesięcy temuocena: 50% 

   @Robert30 - lepiej Ci, poobrażałeś już i norma dzienna wyrobiona? To super, świątecznie pozdrawiam, pamiętaj by w pokoju i miłości spędzić ten świąteczny czas z najbliższymi. Brakuje po prostu trochę empatii. Ciekaw jestem jak sam byś reagował, jeśli np. mieszkasz w bloku, pod oknami jest parking na np. 30 samochodów, z czego kilka miejsc zajmuje długoterminowo jedna osoba, nie korzystając z tych aut, a Ty chciałbyś też móc zaparkować swój jeden samochód, blisko domu, bo odwozisz dzieci do szkoły i pędzisz do pracy. Mijają tygodnie miesiące i ta sytuacja trwa...

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert30 46 12 miesięcy temuocena: 47% 

   ~Wojtek34 Czuje się znacznie lepiej:) poczekamy az ty staniesz na chwile na awaryjnych i ci sami sąsiedzi zadzwonią po straż miejska wyjdzie Ci bokiem, nie ma podpisanych miejsc parkingowych tak samo będziesz dzwonił na straż miejska bo na osiedlu codziennie staruszki zajmują te same ławki? i odpoczywają? właśnie następny temat dla Pani redaktor.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek34 45 12 miesięcy temuocena: 50% 

   @Robert30 - dalej nie rozumiesz. Ja nie mam pretensji, że miejsca zajęte i nie mogę zaparkować. Ja mam pretensje o to, że ktoś okupuje kilka miejsc i do tego tymi samochodami nie jeździ. Przeczytaj raz jeszcze artykuł - daj sobie szansę na zrozumienie :-) Co do ławek: jedna starsza osoba nie zajmie naraz kilku ławek. Każdy ma prawo usiąść. Ale jeśli ktoś na ośmiu ławkach trzymałby np. swoje liczne donice z kwiatami i inni nie mieliby przez to gdzie usiąść to tak, miałbym o to pretensje.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ze Spółdzielni Mieszkaniowej 44 12 miesięcy temuocena: 67% 

   Na tego Pana wielokrotnie była wzywana straż miejska (głownie przez Państwo z parteru mieszkanie nr1) wiem bo mój kolega jest strażnikiem miejskim i za każdym razem bezpodstawnie musza interweniować, póki nie mamy miejsc parkingowych do wykupienia proszę żeby załatwić ta sprawę z tym Panem osobiście jak sąsiad z sąsiadem a nie opisywać na portalu, Pani redaktor fajna porada co zrobić w takiej sytuacji ale proszę się brac za poważniejsze tematy:) pozdrawiam wszystkich komentujących wesołych swiat

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zołza30 43 12 miesięcy temuocena: 52% 

   Chętnie dodam cos od siebie. człowiek który naprawia sobie auta wam przeszkadza, a nie przeszkadzają menele stojący pod klatka? albo inna chuliganka? którzy wydzierają mordy wieczorem? dlaczego tym się Panstwo nie zajmiecie? może po prostu się boicie? czepiacie się tego człowieka o byle co pozdrawiam

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec1 42 12 miesięcy temuocena: 87% 

   Jest to stare osiedle, nie ma możliwości wykupienia miejsca parkingowego, wiec? może sobie każdy parkować tyle aut na ile go stać:) faktycznie jakies 100metrów od tych bloków jest bardzo duzy parking wiec w czym rzecz? do mnie zawsze jak ktoś przyjezdza z rodziny czy znajomych to parkuje tam i nie stęka że musi przejść 100metrów leniwcy :) a brzuszki rosną :) i odniosę się jeszcze do jednego komentarza gdzie takiego mustanga można kupic za 10tys? kupiłbym sobie bo najtańsze w tej wersji to jakies 45tys:)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podirytowany 41 12 miesięcy temuocena: 91% 

   ~hahahaha ty się ciesz że internet jest anonimowy:) siedzisz przed komputerem i wylewasz swoja frustracje na tego kolekcjonera, jak nie stoją przed blokiem jego auta to ktoś inny tam parkuje jaka różnica? jak jesteście tak tolerancyjni to czemu przebijacie opony temu człowiekowi? bądź rysujecie auta które stoją na innych blachach niż warszawskie? sam mam LLU i kilka razy mi porysowali auto na tym osiedlu, nie czepiajcie się gościa.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emerjack43 40 12 miesięcy temuocena: 10% 

   Może to fumfel od fumfli z wyższej sfery.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~FTk 39 12 miesięcy temuocena: 10% 

   Może sprawdzić czy te pojazdy mają opłacone obowiązkowe OC.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiacik 38 12 miesięcy temuocena: 10% 

   Wprowadzić opłaty za parkowanie pod blokiem np. 100 zł za miesiąc od auta!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~załamany 37 12 miesięcy temuocena: 50% 

   Niestety to prawda co jest napisane w artykule. Mi wstyd czasami zaprosić znajomych lub rodzinę, bo przy placu zabaw potrafi stać samochód z odkręconymi kolami 2 - 3 dni. Wygląda to jak kraj trzeciego świata, slumsy, wrak na osiedlu. Koleś je sobie naprawia pod blokiem. Rozumiem gdzieś na boku coś tam sobie zrobić, no czemu nie, ale jak można prawie wjechać do klatki schodowej i składać jakieś szroty. Mało tego, raz byłem świadkiem jak karetka pogotowia nie mogła przejechać ponieważ jego 3 samochody które stoją przy klatce schodowej - nie mogła przejechać. Z trudem przejeżdżam tamtędy osobówką. Z tego co wiem co niejednokrotnie zwracano mu uwagę ale na nic się nie zdało. Jest pewne że koleś nie ma żadnych zasad społecznych. Z drugiej strony bloku stoi czwarty samochód na trawie na skrzyżowaniu trzech dróg na środku. Żeby przejechać trzeba wjechać na trawę. W tym miejscu jest już dawno wyryta. On tez stoi na trawie i jest wyryta. No brak słów .........

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Donald Trump 36 12 miesięcy temuocena: 71% 

   Witam. Opis troche śmieszny bo całkowicie bez rozeznania. Pod rzeczoną klatką stoją dwa auta użytkowane przez kolekcjonera a dwa pozostałe są wolne, więc już tutaj mamy rozbieżność. Dwa inne auta stoją w miejscu z których nikt nie korzystał. Natomiast pozostałe samochody stoją na tak ogromnym parkingu, że nawet Donald Trump jakby przyjechał tu na wizyte to znalazłby spokojnie miejsce do zaparkowania z całą swoją świtą. A "somsiada" proszę o wskazanie miejsca gdzie mogę kupić forda mustanga z tego roku za 10 tyś, chętnie kupie 5 sztuk i jeszcze zapłacę za wskazanie takiego miejsca. Pana kolekcjonera znam już bardzo długo, nawet pomagałem mu kiedyś w naprawać aut (nie naprawiał tylko swoich aut ale też sąsiadów) i zawsze piorytetem było dokładne posprzątanie miejsca naprawy, nigdy żaden olej nie był wylany do studzienki. Pozdrawiam

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bajzel na parkingu 35 12 miesięcy temuocena: 28% 

   Weź już zbieraczu zamilknij wszyscy wiedzą, że to Ty walisz w klawiaturę od wczoraj, ile jeszcze komentarzy napiszesz tym samym stylem co?

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~STOP konfidentom 34 12 miesięcy temuocena: 73% 

   Jeżeli uważa Pani że pisze to ta sama osoba to jest Pani w błędzie:) jak będę z Synem na Placu zabaw i będzie Pani szła to chętnie z Panią dokończę rozmowę osobiście:) wiedziałem że ma Pani cos z głową :) ale żeby aż tak?:) żal a i proszę przekazać mężowi żeby nie darł ryja na tego człowieka co reperuje i zbiera auta bo to nieuprzejme. bez wyrazów szacunku dla plebsu :)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahahaha 33 12 miesięcy temuocena: 33% 

   A nie mówiłem, że to ten świr od gratów? A męża chłopie nie mam, mam żonę, a ryja to szukaj u siebie w lusterku.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahahaha 32 12 miesięcy temuocena: 41% 

   Wszystkie komentarze pisze ten pomylony zbieracz tych gratów, styl tłumoka nie do podrobienia i rozpoznawalny do razu.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~James 31 12 miesięcy temuocena: 31% 

   Warszawa powinna być strefą ekologiczną. Zero samochodów osobowych! tylko taksówki, ztm, służby miejskie, i zaopatrzenie, policja itp.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja pier... 30 12 miesięcy temuocena: 21% 

   I rowery wieloosobowe z miejscami dla dzieci i bagaznikiem na zakupy, takie z dachem zeby nie padalo i ogrzewaniem na zime i klima na lato.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pogromca somsiada idioty 29 12 miesięcy temuocena: 67% 

   somsiad ty to jestes prawdziwym januszem z Camaro ss które tam stało robiłem zdjęcie bo to fura z 2016 roku wiec sam odpowiedz ile jest warta Mustang za 10 tys? chora głowa jezdzisz passatem mirkowym i zazdroscisz :) tacy jak ty to sie bija o crocsy w lidlu i w wigilie o karpia ty sie zastanow co piszesz bo robisz z siebie zwyklego idiote i konfidenta z parteru a takich nikt nie lubi spoleczniakow kiedys jak zadzowniles po straz miejska na tego goscia to słyszałem jak nawet oni mieli z ciebie beke pozdrawiam Tumanie SĄSIAD z bloku nr 17 klatka nr 4 kutafonie :)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~goostav 234 28 12 miesięcy temuocena: 23% 

   Sądząc po pisowni i stylu to cos ci wypalilo mózg.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skubs 27 12 miesięcy temuocena: 91% 

   Stop dopalaczom!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 26 12 miesięcy temuocena: 11% 

   konfident wyzywa od konfidentów, co to się porobiło. swoją drogą ciekawe czy wie co to oznacza.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 25 12 miesięcy temuocena: 14% 

   To camaro przy którym teraz grzebiesz pod blokiem? Które jakieś pół roku temu było całe wyszpachlowane i lepione? Mówimy o samochodach stojących tam jak pomniki na stałe, a Twój mustang raczej nie jest kolekcjonerskim egzemplarzem..... a jakbyś był takim miłośnikiem aut to nie stał by nie myty przez parę lar z wybitą szybą zaklejoną taśmą i nie uszczelniałbyś podszybia pianką montażową......

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żal 24 12 miesięcy temuocena: 64% 

   Pani reaktor, tekst poprostu żenujący. Wypociny i nic więcej. Proszę, zainwestujcie w doszkalanie swojej "kadry". A pies sąsiada szczęka na Hawajskiej 15. Nowy trop :)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kolekcjoner celebryta 23 12 miesięcy temuocena: 81% 

   tylko jedna osoba to sobie z tym olejem wmówiła bo tak jej się wydawało jak zamiatałem chodnik po sąsiedzie żeby nie było na mnie pozdrawiam sąsiadów z parteru (kolekcjoner) i pisze się sąsiad nisko upadliście

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fanka samochodów z duszą 22 12 miesięcy temuocena: 81% 

   Kolekcjonerze-celebryto współczuję sąsiadów a Pani Redaktor polecam zająć się tematem bardziej rzetelnie.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 21 12 miesięcy temuocena: 25% 

   Problemem nie jest to ze parkuje auto na miejscu parkingowym (bo pisanie o tym to głupota), tylko to ze samochody stoją w miejscach nie dozwolonych, na trawnikach, i serwisuje je pod domem czego ostatnim śladem jest wielka czarna plama oleju po spuszczaniu go do kanalizacji...... Nie mówiąc o tym jak parę lat temu przekładał sobie instalację gazową z jednego do drugiego złoma....

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~czytelnik 20 12 miesięcy temuocena: 75% 

   To wcale nie jest głupota: facet zawłaszcza dobro wspólne udostępniane przez spółdzielnię, nie ponosząc adekwatnych kosztów!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hawajka 12 19 12 miesięcy temuocena: 67% 

   Witam, Pani Redaktor (i czytając ten artykuł używam tego określenia ze wstydem) Bardzo proszę o rzetelne zapoznanie się z tematem tej sprawy a nie polegać na opinii jednego zbulwersowanego mieszkańca, z aut zamieszczonych na zdjęciu tylko jedno należy prawnie do tego Pana opisanego w artykule, czyżby Pani tego nie sprawdziła i podała nieprawidłowe informacje? oraz zdjęcia ? fatalnie..... następnie proszę zapytać właściciela tych samochodów o ilość aktów wandalizmu na jego autach? ile razy miał przebite wszystkie opony porysowaną karoserie? dalej czytamy że ten Pan po zwróceniu uwagi jest nieprzyjemny? sam spacerując ze swoim synem byłem świadkiem zwracania uwagi temu Panu słowami cytuje "Wyp...dalaj Pan z tymi gruchotami to nie warsztat" czy Jak ktoś zwróciłby się do Pani z tego typu słownictwem rynsztokowym Pani by była uprzejma? szczerze w to wątpię :) Bardzo proszę przy kolejnym Pani artykule o zapoznanie się z opinią jednej jak i drugiej strony kij ma zawsze dwa końce.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hahaha 18 12 miesięcy temuocena: 33% 

   Zbieracz gratów waruje na forum. hahaha.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad, 17 12 miesięcy temuocena: 25% 

   Mieszkam niedaleko. I przeszkadzają mi te auta. Fajnie że ktoś podjął się tematu i go przedstawił. Oczywiście, że przedstawione jest zdanie kogośtam. Ja bym miał podobne. Pan nie. no i co? Halourysnów z tego co widzę zawsze realcjonuje zdanie świadków, sąsiadów itd. Szkoda żeby teraz robić wywiady z 100 osobami bo ktoś może mieć odmienne zdanie. Każdy zawsze się czuje dotknięty osobiście. Ludzie może czytajcie ze zrozumieniem. Bo ja tu widzę po prostu poradę. Co zrobić jak zalegają gdzieś wraki. Może w tym przypadku nie są wszystkie właściciela. Co za różnica, może w innej części ursynowa ktoś ma taki problem i już wie jak sie zachować. Zamiast sprawdzać akurat w danym przypadku ile kto ma wraków w papierach. Bo się okaże że na tego mieszkańca jest tylko jeden. 5 pozostałych jest zarejestrowanych na jego kuzynów. i co wtedy? Kij ma dwa końce jak pięknie Pan napisał. Może warto zobaczyć jak długi on jest i dokąd sięga a nie liczyć końce.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janusz 16 12 miesięcy temuocena: 38% 

   Zdejmowac tablice rejstracyjne i juz

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pogromca Janusza Cebulaka 15 12 miesięcy temuocena: 61% 

   Janusz ty się zastanów co piszesz bo jesteś głupi :)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koksu 14 12 miesięcy temuocena: 59% 

   Tak się składa że znam tego Pana osobiście i fakt każdy z tych samochodów posiada ubezpieczenie i jeździ :) pokazali tylko 3 zdjęcia aut i twierdzą że jest kolekcjonerem starych aut (smiech) kolejne np. 2 auta tego Pana z przed bloku to są auta o wartości między 50-110tys zł więc stać go sąsiadom żal tyłek sciska i dzwonią na straż miejską co drugi dzień, a ten Pan naprawia Auta nie tylko swoje tylko np. niepełnosprawnego sąsiada z bloku obok albo takiej starszej Pani i robi to za darmo ale ludzie musza się o cos przyczepić jak ktoś ma lepiej :)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 13 12 miesięcy temuocena: 34% 

   Człowieku które auto jest warte 110tyś?????20 letnie Daewoo Leganza z odpadającą szpachlą czy zardzewiały mustang którego mozena kupić za 10 (bo to akurat naj mniej kultowy model).....

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~oxxo 12 12 miesięcy temuocena: 25% 

   To powinno być go stać na parking, a nie zajmować pół placu.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lolo 11 12 miesięcy temuocena: 57% 

   Wiem, że będę niepopularny, ale... Miejsca parkingowe powinny być płatne - może być kilka-kilkanaście ogólnodostępnych np. dla gości i klientów lokali usługowych. Miejsca powinny być wykupowane - masz osiem samochodów, kup 8 miejsc i po problemie, ale jak miejsca są "darmowe", to są właśnie takie sytuacje. Znam takie miejsce, gdzie kierowcy stoją na trawnikach, chodnikach, itd. ale płatne miejsca są puste...

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 10 12 miesięcy temuocena: 0% 

   @lolo - dziecko powiedz ile twoi rodzice płacą za miejsce postojowe? W nowych blokach jak kupisz sobie stanowisko w garażu podziemnym to i tak miesiąc w miesiąc płacisz za jego utrzymanie. Miejsca które nazywasz ogólnodostępne opłacasz w podatkach (nawet nie wiesz w ilu). Więc co jest niby za darmo?

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bfffff 9 12 miesięcy temuocena: 72% 

   Jest rozwiazanie - trzeba kupic miejsce postojowe. Wtedy masz gdzie parkowac. A jak nie kupiles, to poluj na wolne a nie marudz ze ktos inny parkuje jeden czy 10 samochodow - jego sprawa.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MechanikH 8 12 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak stać faceta na tyle aut to bardzo dobrze. Ma prawo parkować gdzie chce i ile chce samochodów. Jak będzie miał 30 aut, bo go na nie stać, to może zaparkować tam 30 samochodów, bo ma do tego prawo, tak jak każdy inny mieszkaniec.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 7 12 miesięcy temuocena: 64% 

   Na wraka może i stać , ale czy opłaca oc ? Jeżeli nie to na dzień dobry fundusz gwarancyjny a potem huta.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ursynowianin 6 12 miesięcy temuocena: 47% 

   Nie masz racji: bezpłatne miejsca parkingowe są dobrem ogółu, przede wszystkim mieszkańców. Ale to nie znaczy wcale: róbta co chceta! Tak jak wszyscy mieszkańcy partycypują solidarnie w ponoszonych kosztach wspólnych spółdzielni - proporcjonalnie do ilości osób i/lub metrażu - tak samo mają solidarne prawo do partycypowania w profitach oraz usługach tejże spółdzielni. NA TYCH SAMYCH ZASADACH

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tyop 5 12 miesięcy temuocena: 63% 

   Tak to jest jak niespecjalnie wykształcony mechanik zaczyna zajmować się prawem.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 4 12 miesięcy temuocena: 76% 

   Na naszym osiedlu pomogło zgłoszenie do ufg pl Wszelkie inne działania nie przynosiły skutku.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Seb 3 12 miesięcy temuocena: 56% 

   Jak brakuje wyjscia, to w nocy zdjac tablice i zadzwonic po straz miejska. Kiedys u mnie pod blokiem robotnicy zostawil starego escorta. Stal tam ponad rok czasu, wkurzylem sie i w ciagu dwoch nocy zdjalem tablice rejestracyjne i wyrzucilem. Ktos inny zadzwonil, samochodu nie bylo po kilku dniach :)

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sprawiedliwa 2 12 miesięcy temuocena: 53% 

   Zdejmowanie tablic że sprawnych samochodów to zwykła kradzież o k..estwo. Jak sąsiadów koło w oczy ilość samochodów to niech nie patrzą bo ludzka zawiść nie zna granic.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~as 1 12 miesięcy temuocena: 40% 

   @Sprawiedliwa W oczy to raczej kłuje Pani głupota i brak czytania tekstu ze zrozumieniem.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2587 sekundy
  REKLAMA