REKLAMAA1-OrganicMarket--20-03----19-04-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Kolorowa i komfortowa. Taka jest nowa część Szkoły Podstawowej nr 318 przy ul. Teligi. Z okazji swojego 35-lecia podstawówka dostała wymarzony prezent - nowe sale lekcyjne, dzięki którym wszyscy uczniowie będą chodzić na zajęcia na poranną zmianę.

  Zmianowość w szkołach podstawowych po wprowadzeniu reformy oświaty znacznie wzrosła - aby upchnąć dodatkowe roczniki, samorządy lokalne musiały podjąć drastyczne kroki. Ponieważ budynki z gumy nie są, najczęściej organizowane są zajęcia na drugą zmianę. To dzieci zapłaciły za nieprzemyślane pomysły dorosłych.

  Prezent na jubileusz 35-lecia

  Na Ursynowie, dzięki planowanym od dawna rozbudowom i przebudowom udało się złagodzić katastrofalne skutki zmian w oświacie. Dziś nowe skrzydło dostała kolejna placówka - Szkoła Podstawowa nr 318 im. Jana Christiana Andersena przy ul. Teligi. 

  - Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego prezentu na jubileusz - mówi dyrektorka szkoły Renata Podolecka. W tym roku placówka obchodzi 35-lecia swojego istnienia. Szkole przybyło tysiąc metrów kwadratowych - 6 sal lekcyjnych oraz biblioteka, sala komputerowa, pokój nauczycielski, dodatkowa szatnia i mała sala gimnastyczna.

  - Do tej pory kończyliśmy lekcje o godz. 17:15, od września będziemy kończyć o 15:00 - dodaje dyrektorka. Wszystkie klasy będą miały swoje własne pomieszczenia. To ważne, bo szkoła przy Teligi od przyszłego roku szkolnego będzie pełną ośmioklasową podstawówką.

  - Będziemy tu mieli, razem z zerówkami, aż 9 roczników. Każdy uczeń będzie mógł przyjść do szkoły na rano. Pomimo tego, że reforma oświaty została nam narzucona i nikt nie dał nam na nią pieniędzy, jako samorząd ursynowski daliśmy radę zniwelować jej skurki - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Jeszcze w tym roku powstaną boiska

  Inwestycja pochłonie 9,4 mln złotych. Jeszcze w tym roku za te pieniądze obok nowego obiektu powstaną boiska szkolne oraz plac zabaw.

  Ale przydałoby się więcej. - Chcielibyśmy nowe wyposażenie do świetlicy, takie jak wymarzyły sobie dzieci. Marzeniem dzieci są także trampoliny, być może podczas budowy boisk uda się je wybudować - mówi Ewelina Grzegorzewicz, szefowa Rady Rodziców w SP 318.

  Szkoła czeka również na remont łazienek w starej części budynku oraz remont jego elewacji, by był przynajmniej tak samo przyjazny i kolorowy jak nowa część szkoły.

  VIDEO: Otwarcie nowej części Szkoły Podstawowej nr 318 przy Teligi

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Inspektor 2 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Ciekawe, jak będzie działała wentylacja w nowej szkole. Wykonawca pozamieniał dobre urządzenia na najtańsze... A szkoda- taka ładna szkoła.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wybranimajądobrze 1 9 miesięcy temuocena: 0% 

   a na Kopcińskiego "nieprawdą jest, ze dach przecieka, zwłaszcza, że ostatnio prawie nie padało"

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2873 sekundy
  REKLAMA