REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Edyta Piotrowska

  moje artykuły ‹
  Nowe pojemniki już są na Ursynowie.

  Nowe pojemniki już są na Ursynowie. (EP)

  „Śmieciowa rewolucja” wkracza na Ursynów. Czasu na przygotowania jest coraz mniej. Za blisko dwa tygodnie zaczną obowiązywać w zupełnie nowe zasady wyrzucania odpadów. Portal Haloursynow.pl sprawdził co zostało przygotowane.

  Pierwsze zmiany można zobaczyć już w niektórych altanach śmietnikowych. Tam pojawiły się nowe pojemniki: czarne z kolorowymi klapami.

  To właśnie kolor będzie wskazywał, do jakiego kosza, jakie odpady powinniśmy wrzucić. Do czarnego mają trafiać śmieci zmieszane, czyli takie jak obierki z ziemniaków. Na odpady segregowane będzie czerwony pojemnik, tu wrzucimy papier, plastik i wszystko co można przerobić. Do tego pojemnika nie wrzucamy szkła, które ma trafić do kontenera z zieloną klapą. Na każdym pojemniku pojawi się także napis informujący, jakie odpadki należy wrzucać.

  Firma SITA, która zajmie się wywozem odpadów z Ursynowa, cały czas ustawia swoje śmietniki. Trwa też akcja ich czipowania „Każdy pojemnik zostanie wyposażony w czip, który umożliwi rejestrację odbioru odpadów. Do zamontowania systemu identyfikacji w pojemniku konieczny jest bezpośredni dostęp do Punktu Odbioru Odpadów, czyli altan śmietnikowych. Po 1 lutego 2014 r. pojemniki bez systemu identyfikacji nie będą opróżniane.” - możemy przeczytać na stronie internetowej firmy.

  Czip będzie formą kontroli firmy przez miasto. W każdej chwili będzie można sprawdzić kiedy ostatnio śmieciarka zabierała odpadki.

  Mieszkańcy domów jednorodzinnych dostaną kolorowe worki. Na odpadki segregowane suche będzie czerwony, natomiast zielony na szkło. Nowe zasady wywozu nieczystości zaczną obowiązywać od 1 lutego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.489 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022