REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-11----30-11-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Koncerty, spektakle, wystawy, wieczór kabaretowy i... Color Fest! W maju na Ursynowie nie będzie można się nudzić.

  Maj to miesiąc większej aktywności plenerowej - pogoda jest już wiosenna, więc sporo imprez odbywać się będzie na świeżym powietrzu. Na co ciekawego wybrać się w tym miesiącu?

  Największe "hity" Moniuszki

  Już dziś, w niedzielę, 5 maja prawdziwa gratka dla melomanów! W kościele przy ul. Przy Bażantarni zabrzmią fragmenty z najsłynniejszych dzieł Stanisława Moniuszki z okazji jego 200. urodzin. Soliści i Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej zaprezentują m.in. mazury z oper „Halka” i „Straszny dwór”, polonez z opery „Hrabina”, I „Kwartet smyczkowy” d-moll w wersji na orkiestrę kameralną, a także najpiękniejsze pieśni oraz popularną arię Skołuby „Ten zegar stary” z opery „Straszny dwór”. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke. Początek o godz. 19.00 w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3. 

  Kto lubi twórczość Sławomira Mrożka nie może przegabić 11 maja spektaklu w Natolińskim Ośrodku Kultury. Sztuka „Letni dzień” z 1983 roku to obraz współczesny, z postaciami Uda, Nieuda oraz Damy, gdzie każdy z bohaterów postanawia odebrać sobie życie. Czy rzeczywiście chcą tego dokonać, czy tylko wyzwać los na pojedynek? Wystąpią Paulina Sygnatowicz-Wiesner, Jakub Dowgird, Marcin Gwiazda i Krzysztof Kuc. 11 maja, godz. 18:00 w NOK przy ul. Na Uboczu 3.

  Wolny wieczór 12 maja powinni sobie zarezerwować wszyscy wielbiciele Tomasza Szweda. Muzyk, który ma w repertuarze piosenki w stylu country i folk, śpiewa tez bluesa i szanty. Autorski recital artysty, który występuje już od ponad 40 lat w Domu Kultury SBM „Stokłosy” przy ul. Lachmana 5 o godz. 18:00. Bezpłatne karty wstępu na koncert można odbierać w placówce od 8 maja od godz. 18:00.

  Legenda kabaretu

  Trzynasty dzień maja pechowy nie będzie, za to uśmieją się ci, którzy wybiorą się na kabaretowy wieczór. To kolejne spotkanie z humorem i piosenką, których gospodarzem jest poeta i satyryk Marek Majewski. Wraz z nim wystąpi dwoje artystów. Beata Kawczyńska, która nawiązuje do tradycji „Kabaretu Starszych Panów” oraz legenda polskiej sceny, filmu i estrady Jacek Fedorowicz znany m.in. z filmów, Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana” oraz "Nie ma róży bez ognia". Poniedziałek, 13 maja, godz. 18:00, Dom Sztuki SMB „Jary” przy Wiolinowej 14. Bezpłatne karty wstępu będą do odbioru w placówce od 8 maja od godz. 18.00.

  Opis kolejnego wydarzenia brzmi intrygujaco. Epizod z życia poczciwej, choć nie pozbawionej śmieszności rodziny mieszczańskiej. Państwo Żelscy, mieszczanie, na skutek snobistycznych zachcianek zaczynają naśladować styl życia bogaczy. Pewnego dnia postanawiają wydać bal, który okazuje się początkiem wielu komplikacji towarzyskich i rodzinnych. To treść spektaklu wg Michała Bałuckiego "Dom otwarty" w wykonaniu aktorów Teatru pod Protezą, który będzie do obejrzenia 25 maja w Natolińskim Ośrodku Kultury przy ul. Na Uboczu 3. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w placówce od 22 maja od godz. 18.00.

  Desant na Ursynów

  Następna impreza nie kojarzy się z wydarzeniem artystycznym, ale zapewne będzie się cieszyć - jak zawsze - dużym powodzeniem. VII Dzień Cichociemnych na Ursynowie już 26 maja. Podczas imprezy zaprezentowany zostanie m.in. sprzęt wojskowy i survivalowy, pojazdy opancerzone, elementy uzbrojenia historycznego i współczesnego, modele samolotów, symulatory samolotów i dronów, strzelnica ASG, a w plenerze występią: Orkiestra Dęta Grandioso, Orkiestra Dęta z Nadarzyna oraz Akademia Mażoretek Gracja. Ponadto będą też m. in. pokazy modeli latających oraz prezentacje historycznych grup rekonstrukcyjnych. Impreza rozpocznie się 26 maja o godz. 13:00 w Parku im. R. Kozłowskiego, Kopa Cwila.

  Na koniec miesiąca istne szaleństwo, bo na pewno nie... czyste. Color Fest Party, czyli interaktywny spektakl przy użyciu proszków Holi. Ta popularna zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez ludzi różnokolorowych Barw Holi, które tworzą wielką chmurę. Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji i wspaniałą zabawę. 31 maja godz. 15.30 w DOK Ursynów przy ul. Kajakowej 12b.

  Oczywiście w maju czeka nas jeszcze pełna atrakcji Noc Muzeów, która odbędzie się również na Ursynowie. Napiszemy o niej już wkrótce!

  Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach można znaleźć w naszym "Kalendarzu Imprez".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~so Grun 3 6 miesięcy temuocena: 75% 

   hyhyhy całe utaplane w farbie hyhyhy

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Pulmonolodzy lubią to. P.S. Dlaczego "Free Hugs" a nie "Darmowe przytulasy"?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @Nick Dlatego, że dziewczynki nie wymyśliły nic swojego, tylko skopiowały to, co wymyślono w szerokim świecie. A tam myślą i piszą po angielsku. Takie czasy, że nawet w Polsce wszystko musi być po angielsku:-( Choć w tym przypadku (moim zdaniem) 'darmowe przytulasy' brzmi dużo przyjemniej niż 'free hugs'.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2809 sekundy
  REKLAMAA2-LiveHealthy-06-11----06-12.2019