REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Do udziału w niedzielnym referendum w Warszawie uprawnionych jest 1 mln 336 tys. wyborców; w ostatnim okresie do rejestru wpisało się ok. 1,4 tys. osób - poinformowała szefowa delegatury KBW w Warszawie Anna Lubaczewska.

  Na piątkowej konferencji prasowej Lubaczewska przypomniała, że uprawnieni do udziału w referendum są mieszkańcy Warszawy - zarówno osoby zameldowane na pobyt stały, jaki i osoby, które na podstawie wydanej wcześniej decyzji zostały dopisane do rejestru wyborców.

  Dodała, że stały rejestr wyborców prowadzi każda gmina, a wniosek o dopisanie do niego można zgłosić w każdym terminie i nie jest on związany z konkretną akcją wyborczą czy referendalną. Państwowa Komisja Wyborcza co kwartał publikuje dane o stanie rejestru wyborców na swej stronie internetowej.

  Podkreśliła, że spisy, które powstają na podstawie rejestru, podlegają aktualizacji, która zakończy się w piątek - wraz z zakończeniem pracy urzędów poszczególnych dzielnic.

  Według uzyskanych dotychczas informacji, do udziału w niedzielnym referendum uprawnionych jest 1 mln 336 tys. wyborców. Na koniec trzeciego kwartału, czyli 30 września, w Warszawie wpisanych do rejestru wyborców na własny wniosek było 9 tys. 806 osób. Zaznaczyła, że według informacji z urzędów dzielnic, w ostatnim okresie do rejestru wpisało się ok. 1,4 tys. osób.

  Lubaczewska dodała, że uprawnienie do głosowania w referendum przysługuje również 139 obywatelom UE.

  Chęć korespondencyjnego udziału w referendum wyraziły cztery osoby, a wniosek o wydanie aktu pełnomocnictwa złożyło 44 wyborców. W ponad 230 lokalach referendalnych przygotowano brajlowskie nakładki na karty do głosowania.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3142 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020