REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 kwietnia 2021, 21:58

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Obecna sytuacja nie sprzyja robieniu dużych imprez ani spotykaniu się z dużą ilościom ludzi. Nie można nawet wynająć sali, by takie wydarzenie zorganizować. Jednak czas komunii świętych nieubłaganie się zbliża. W tym roku będą wyglądały one inaczej niż zazwyczaj, ale nie oznacza to, że trzeba pozbawiać dziecka okazji do świętowania, chociażby w gronie najbliższej rodziny. Po udzieleniu sakramentu w kościele można przenieść się do domu i tam zorganizować dziecku małe przyjęcie. Niezbędna będzie jednak prawidłowa organizacja.

  Na długo przed początkiem dekorowania mieszkania zrobić coś ważniejszego. Wysłać lub wręczyć osobiście zaproszenia komunijne. Należy pamiętać, by zrobić to ze stosownym wyprzedzeniem. Osoba zaproszona dwa dni przed przyjęciem może odmówić lub być zmuszona do przełożenia swoich wcześniejszych planów. Pierwsza komunia święta nie jest okazją, której datę poznajemy z dnia na dzień, więc także zaproszenia powinny być dostarczone wcześniej. Powinny zawierać imię dziecka, nazwę parafii, w której odbywać będzie się nabożeństwo, adres, pod którym będzie odbywać się przyjęcie, oraz oczywiście data i godzina uroczystości. Niby wszystkie te informacje można przekazać ustnie, ale dając komuś zaproszenie na papierze ,zawsze wskazuje to na większy szacunek do drugiej osoby, poza tym minimalizuje wystąpienie wymówek typu „zapomniałem, kiedy i gdzie”.

  Dekoracje na komunie w domu można bez problemu kupić, jednak trzeba wcześniej porządnie zastanowić się, co jest potrzebne. Nikt nie chce przecież zbędnego przepychu ani by elementy do siebie całkowicie nie pasowały.

  Elementem, który zawsze, na każdą okazję się sprawdza, są balony. balony na komunie mogą być zwyczajne białe lub nieco bardziej tematyczne. Dobrym wyborem mogą być takie ze wzorami gołębi lub z nadrukiem Pierwsza Komunia Święta. Warto także pamiętać o wyróżnienia miejsca przy stole dla dziecka, które właśnie przyjęło komunie. Sprawdzonym sposobem jest pokrowiec na krzesło z satyny. Można także zastosować matową szarfę na krzesło lub kokardę z krzyżem, wszystko w odpowiednich, stonowanych kolorach. Jeśli jednak to wyjście nie wydaje się odpowiednie, zawsze można użyć banneru. Nad krzesłem dziecka rozwiesić baner składający się z flag, układających się w napis Komunia wraz z imieniem dziecka. Ciekawym pomysłem jest księga gości. Zazwyczaj kojarzona jest z weselami, ale do zamówienia jest także wersja na komunię świętą.

  Jak sprawić by stół wyglądał odświętnie? Zwykły, elegancki obrus może nie wystarczać. Jednak kilka drobnych elementów, z łatwością to zmieni, podkreślając odświętność tego dnia.

  Podstawowym elementem powinny być serwetki. Mogą być różnorakie np. białe ze wzorem kielicha z winoroślą lub ze złotym nadrukiem IHS. Mogą być też, proste, białe. Po krótkiej praktyce można stworzyć z nich ciekawe wzory, które dodatkowo ozdobią stół. Najprostsza jest kieszonka na sztućce, nieco trudniejsze zaś serce, najbardziej uzdolnieni mogą spróbować ułożyć je na wzór kwiatka. Można je także zwinąć, używając do tego okrągłego serwetnika. Na stole na pewno nie zabraknie ciasta, a i je można użyć do ozdabiania. Wystarczy wykorzystać toppery. Na torcie dobrze prezentować się będzie taki personalizowany z napisem I Komunia Święta i imieniem dziecka lub z literami IHS. Do mniejszych ciast lub babeczek można wykorzystać pikiery z białymi gołębiami. Przy robieniu babeczek lub muffinek można wykorzystać białe foremki ze złotym paskiem, które w symboliczny sposób nawiązują do okazji. Jeśli podejrzewasz, że goście mogą zostać do wieczora, chociażby ze względu na godzinę, o której odbywać się będzie komunia, na stole powinno zostać miejsce na świeczki. Ozdobne, szklane świeczniki nie tylko posłużą dekoracji, ale także zapobiegną wystąpieniu plam z wosku na obrusie. Odpowiednio dobrane świeczki, nawet niezapalone, mogą stanowić doskonałe zwieńczenie dekoracji. Wykorzystując te elementy, można być pewnym, że mieszkanie nabierze odpowiedniego charakteru.

  Co jednak z gośćmi, którzy zbierają się już do wyjścia? Czy wystarczy ich pożegnać i wrócić do swoich spraw, w tym sprzątania, którego na pewno będzie co nieco? Może jednak wypada im jakoś podziękować?

  Żegnając się z gośćmi, właściwie zawsze dziękuje się im za przybycie. Tak nakazuje dobre wychowanie. Można jednak dodać coś do słów. Miłym gestem będzie podarowanie im odrobiny ciasta z tego dnia. Warto je odpowiednio zapakować. Do tego doskonale spełnią się ozdobne pudełka na ciasto komunijne ze złotym ornamentem IHS lub podobne. Coraz częściej jednak spotkać można drobne upominki dla gości. Może nim być na przykład mały, gipsowy aniołek, który będzie przypominał gościom o okazji, gdy go otrzymali. Prostszym rozwiązaniem jest personalizowane podziękowanie na karcie, nieco przypomina ono z wyglądu kartkę z zaproszeniem, jednak w środku znajdują się podziękowania za przybycie. Ładnie prezentują się personalizowane podziękowania z magnesem, które można zawiesić, chociażby na lodówce. Kolejną opcją jest drewniane serce, także ze wbudowanym magnesem. Takie podziękowania zdecydowanie zdobędą serca gości i sprawią, że zapamiętają oni tę okazję na dłużej.

  Artykuł załadowany: 0.2713 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021