REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Camerata Vistula)

  REKLAMA

  Miłośnicy lekkiej i przebojowej muzyki klasycznej powinni dziś po południu zjawić się w dolnej sali kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego. Z koncertem wystąpi znakomita orskiestra kameralna Camerata Vistula.

  Ostatki rządzą się swoimi prawami - a więc przynajmniej jeden koncert z cyklu "Koncerty na Ursynowie" powinien wprowadzić nas w nastrój zabawy i przyjemności. Przecież wkrótce czas pasyjny, który w muzyce oznacza posępne i releksyjne tony.

  Dziś w dolnym kościele świątyni przy al. KEN 103 usłyszymy rytmiczne i wesołe fragmenty z „Krakowiaków i Górali” Jana Stefaniego oraz popularne kompozycje Ludvika van Beethovena, Franza Schuberta, Luigiego Boccheriniego, Jana Sebastiana Bacha, Georga Friedricha Haendla i naszego wielkiego kompozytora Ignacego Jana Paderewskiego. Zagra je dla nas renomonowana Camerata Vistula.

  - To dobra kameralna orkiestra, świetny repertuar, więc zdecydowanie można polecić ten koncert słuchaczom - mówi wiceburmistrz Łukasz Ciołko. - Będzie to muzyka klasyczna, w dużym przekroju, ale ponieważ mamy ostatki, będzie to muzyka przebojowa, bo za chwilę wchodzimy w tematy bardziej poważne - dodaje.

  Zespół kameralistów Camerata Vistula powstał w 1986 roku. Pełny skład obejmuje sekstet smyczkowy, kwintet instrumentów dętych oraz fortepian lub klawesyn. Camerata Vistula nagrała wiele pozycji ze swojego repertuaru dla Polskiego Radia, a także dla Radia BBC, Polskiej Telewizji i wytwórni płytowych. Nagrania płytowe zespołu otrzymały doskonałe recenzje w pismach brytyjskich i francuskich.

  Camerata Vistula z dużym powodzeniem występowała w salach koncertowych Polski, RFN, Belgii, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Węgier i Rosji oraz w Meksyku na wielu renomowanych festiwalach europejskich, m. in. „Warszawskiej Jesieni”, La Chaise Dieu, Inventiones w Berlinie, a także za oceanem na festiwalu Cervantino w Meksyku.

  Koncert odbędzie się dziś (niedziela 11.02) o godz. 16:30 w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 103. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2041 sekundy
  REKLAMA