REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Ursynów uczcił  98. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. W kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego odbył się uroczysty koncert pieśni patriotycznych. W Kaplicy Pamięci Narodowej władze dzielnicy złożyły wieniec.

  Big Band Ursynów oraz sopranistka Paulina Marszał-Zych, baryton Ryszard Gniazdowski i tenor Krzysztof Ciupiński zapewnili słuchaczom niezapomniane przeżycia. Kilkaset osób, które przyszły do dolnego kościoła na stojąco wysłuchało rozpoczynającej koncert "Warszawianki". Później były pieśni patriotyczne związane z dochodzeniem Polski do niepodległości, większość bardzo dobrze znana, m.in. "Pierwsza kadrowa", "Wojenko, wojenko", "Przybyli ułani".

  - Bardzo się wzruszyłam, nawet łezka się w oku zakręciła, trochę nawet pośpiewałam. Najważniejsze jest jednak to, że tylu ludzi przyszło, czuć miłość do Polski - mówi nam pani Janina.

  Zanim zabrzmiała muzyka, ksiądz proboszcz Dariusz Gas odczytał "Modlitwę za Ojczyznę" Piotra Skargi, a następnie burmistrz Robert Kempa i wiceprzewodnicząca rady dzielnicy Ewa Cygańska złożyli wieniec w Kaplicy Pamięci Narodowej.

  Bitwa Warszawska znana jako Cud nad Wisłą uznawana jest za jedną z 18-tu najważniejszych bitew w historii świata. W dniach 13–25 sierpnia 1920 polskie wojsko zatrzymało Armię Czerwoną na przedpolach Warszawy. Dzięki temu Polska zachowała niepodległość i nie doszło do rozlania się komunizmu na zachód Europy.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONCERTU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4259 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021