REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 grudnia 2017, 12:33 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Zespół Wokalny Ars Chori)

  REKLAMA

  Ursynowscy melomani w najbliższą sobotę będą mogli wysłuchać koncertu pieśni adwentowych „Veni, veni Emmanuel”. W programie przewidziano utwory polskie, francuskie i łacińskie w aranżacji ursynowskiego kompozytora - Jerzego Cembrzyńskiego.

  Pomysłodawcą koncertu adwentowego jest Zespół Wokalny Ars Chori, działający od 2001 roku. Zespół tworzą pasjonaci muzyki specjalizujący się w śpiewie wielogłosowym.

  - Mamy w swoim repertuarze wiele pieśni adwentowych, ale to będzie premiera opracowania Jerzego Cembrzyńskiego – mówi Marcin Kumosiński, tenor w zespole Ars Chori.

  Główną solistką będzie Justyna Reczeniedi, utytułowana śpiewaczka - sopran liryczny z koloraturą, znana z głosu o niepowtarzalnej barwie. Charyzmatyczna artystka wraz z Zespołem Wokalnym Ars Chori oraz Romanem Syktą – waltornia solo, wprowadzą słuchaczy w świąteczny nastrój.

  Solistka - Justyna Reczeniedi

  Towarzyszyć im będzie Trio Con Passione w składzie: Radosław Nur (kontrabas), Kamila Szalińska-Bałwas (skrzypce) i Michał Pindakiewicz (gitara). Dyrygować będzie Zbigniew Tupczyński - dyrygent i kierownik artystyczny Ars Chori, tenor w Chórze Filharmonii Narodowej w Warszawie.

  Na zakończenie koncertu przewidziano wyjątkowy utwór - „Magnificat” J. Pachelbela, który zostanie wykonany przez solistów i chór.

  Koncert odbędzie się 16 grudnia o godz. 17:00 w kościele pw. Ofiarowania Pańskiego przy ul. Stryjeńskich. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.142 sekundy
  REKLAMA