REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (DOK Ursynów)

  Poruszające "1944" Jamali w wykonaniu finalisty ukraińskiego "Voice Kids", piosenki rodem z krainy łagodności, występ Orkiestry Społecznej, dzieci z DOK oraz jazzowe standardy w wykonaniu młodego klarnecisty z Dniepra. W DOK Ursynów w sobotę odbył się koncert "Ursynów dla Ukrainy".

  Dom kultury przy Kajakowej od początku wojny w Ukrainie angażuje się w pomoc uchodźcom. W działającym w ramach DOK Miejscu Aktywności Lokalnej organizowano zbiórki darów dla naszych gości, punkt pomocy i kontaktu, a od paru dni są też zajęcia wielokulturowe.

  Nic zatem dziwnego, że ośrodek postanowił zorganizować koncert z udziałem młodych polskich i ukraińskich artystów. Kameralne spotkanie, na którym pojawili się mieszkańcy Ursynowa, wolontariusze, uchodźcy oraz rodziny występujących, było dla nich mile spędzonym czasem, przenosinami do lepszego świata, chwilą zapomnienia o tragedii, która dzieje się za naszą wschodnią granicą.

  Poruszające wykonanie "1944"

  Za gwiazdy popołudnia można uznać Jarosława Politowa - 15-letniego uchodźcy z miasta Energodar, finalisty ukraińskiej edycji programu telewizyjnego "Voice Kids", uczestnika ukraińskiego konkursu dziecięcej Eurowizji - oraz Andrija Hrysenkę - licealistę z miasta Dniepr, utalentowanego młodego klarnecistę, który mieszka z rodziną na Ursynowie.

  Jarosław poruszył serca publiczności wykonaniem piosenki "1944" Jamali, która w 2016 roku wygrała Eurowizję. Jej tekst, opowiadający o zarządzonej przez Rosjan brutalnej deportacji Tatarów krymskich, co po latach uznano za ludobójstwo. W show "Voice Kids" Jarek był pod opieką wokalistki.

  - Przed wojną wolałem śpiewać wesołe piosenki, np. o świętach, szczęściu. Od czasu wojny zwracam uwagę na teksty bliższe temu, co przeżywa dziś każdy Ukrainiec. Przypominam sobie różne momenty, które miałem nieszczęście przeżyć w czasie wojny - mówi nam po koncercie Jarosław.

  ZOBACZ VIDEO: Finał koncertu w DOK Ursynów

   

  Z kolei Andrij zagrał standardy jazzowe na klarnecie: "Creole Jazz" Joe Kinga Olivera i „Petite Fleur” Sidneya Becheta.

  - Jestem szczęśliwy, że tak dużo ludzi jest zaangażowanych w pomoc Ukrainie i Ukraińcom. Polacy są świetni! Dużo osób dziś dołączyło do nas, wyszło po prostu pięknie! - powiedział Andrij po występie, posługując się piękną polszczyzną, której uczył się jeszcze przed wojną z zamiarem przyjazdu do Polski na studia.

  Atmosferę koncertu zbudowali także pozostali artyści: Anna Ciaszkiewicz, wokalistka z Gdyni, której pasją są piosenki z "krainy łagodności", oraz Maria, Iga i Ada - dziewczynki z grupy wokalnej DOK Ursynów pod kierunkiem Jarosława Sitarza. Swój czas miała też Orkiestra Społeczna działająca przy ośrodku.

  "Świat bez wad" niech stanie się rzeczywisty

  W finale koncertu wszyscy soliści wystąpili razem w piosence "Świat bez wad", autorskiej kompozycji Jarosława Sitarza z 2002 roku.

  - Po dwudziestu latach, w tak trudnych dla Ukrainy chwilach, ten utwór nabrał jeszcze głębszego znaczenia. Niech "Świat bez wad" jak najszybciej, dla nas wszystkich, nie tylko dla Ukraińców, stanie się realny i rzeczywisty. W to wierzymy, będzie dobrze - mówiła Beata Rusinowska, dyrektorka DOK Ursynów, zapowiadając finał koncertu "Ursynów dla Ukrainy".

  - Mam nadzieję, że to się rzeczywiście szybko skończy. Wrócimy i odbudujemy naszą Ukrainę - stwierdził w rozmowie z Haloursynow.pl Andrij Hrysenko.

  ZOBACZ ZDJĘCIA: Koncert Ursynów dla Ukrainy

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4857 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022