REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Trombastic)

  W tym roku Ursynów świętuje rocznicę trzeciomajowej konstytucji bardzo skromnie. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, odbędzie się tylko jeden koncert.

  W majówkę wszyscy wyjeżdżają, a uroczyste obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja odbywają się w centrum stolicy. Z takiego założenia wyszły władze dzielnicy Ursynów i w tym roku obchody majowego święta są u nas wyjątkowo skromne. 

  Świętowanie ograniczy się do jednego koncertu, który - w dodatku - odbędzie w leżącej na skraju Ursynowa parafii św. Katarzyny. Będzie to kolejna odsłona obecnego od kilkunastu lat w naszej dzielnicy cyklu "Muzyka u św. Katarzyny".

  Przed ursynowską publicznością w repertuarze dawnych pieśni patriotycznych wystąpią: Grzegorz Zychowicz –  bas, Piotr Dąbrowski –  recytacje oraz Zespół Puzonów Wąskomenzurowych "Trombastic".

  - Prezentowane podczas koncertu utwory muzyczne przybliżą klimat artystyczny tamtych czasów, a odczytane przy dźwiękach fanfar fragmenty Konstytucji przypomną jej ważkie społecznie i politycznie treści - zachęcają organizatorzy koncertu.

  Trombastic to jedyna w swoim rodzaju w Polsce grupa, gra na puzonach altowych, tenorowych, basowym i kontrabasowym. Są to mistrzowskie instrumenty wykonane w najbardziej renomowanych manufakturach niemieckich: Finke i Meinl. Zespół posiada również instrumenty zbudowane około 1960 roku przez polskiego mistrza Sicińskiego - kopie najwspanialszych puzonów wykonanych w XVI w Norymberdze.

  Koncert odbędzie się 3 maja o godz. 19:00 w kościele pw. św. Katarzyny przy ul. Fosa 17. Wstęp wolny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KJL 1 ponad rok temuocena: 100% 

   A na 1 Maja nie było żadnego koncertu. Wstyd i hańba.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3128 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020