REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kończy się remont jednego z najstarszych chodników na Ursynowie. Do końca miesiąca ciąg dla pieszych wzdłuż ulicy Płaskowickiej od Wasilkowskiego do Dereniowej będzie gotowy. Mieszkańcy się cieszą, ale zwracają uwagę na jeden szczegół. - Stracono szansę na odbetonowanie paru miejsc - mówią.

  Drogowcy zaczęli wymianę nawierzchni bardzo zniszczonego chodnika w pierwszym tygodniu listopada. W miejscu starych wysłużonych płyt pojawiły się współcześnie stosowane antysmogowe płyty chodnikowe o wym. 50 × 50 cm. Zrewitalizowany został już nie tylko ciąg między drzewami, ale także przystanek autobusowy oraz dojścia do przejść dla pieszych - czyli cały odcinek między Dereniową a wyjazdem na wysokości Braci Wagów. We wtorek trwały ostatnie prace w tym rejonie. Drogowcom pozostał już tylko krótki odcinek do Wasilkowskiego. Remont powinien się skończyć w najbliższych dniach.

  Nowy chodnik, po którego części można już chodzić, ucieszył mieszkańców okolicy. - Wreszcie! Można przejść po różnej nawierzchni. Najbardziej ucieszą się chyba rodzice z dziećmi w wózkach, oni mieli tu horror - mówi pani Aneta. 

  Przed remontem to był chyba najgorszy chodnik w dzielnicy. W jednym miejscu pozapadane płyty, w innym wybrzuszone przez korzenie drzew - cały odcinek był niezdatny do użytku.

  Stracona szansa na mniej betonu?

  Teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. Choć chodnik nie był poszerzany, wydaje się, że jest szerszy dzięki równym płytom. Ich ilość w rejonie przystanku autobusowego oraz przejścia dla pieszych uwidoczniła przechodniom ogromną ilość betonu. 

  - Teren ten zostanie pokryty w całości płytami. Szkoda - pisze jeden z naszych czytelników. Inny dodaje: - Można było zwęzić tę wielką połać betonu, bo taki "betonowy taras" jest tu niepotrzebny.

  Drogowcy nie przewidywali w tym miejscu żadnych zmian. Remont zamienia stare w nowe, ale bez zmian projektowych. Poza tym, jak twierdzi inwestor - Zarząd Dróg Miejskich - w trakcie robót nie można zmienić zakresu prac, bo podpisana umowa określa, jakiego rodzaju prace mają być wykonane. Miejscy drogowcy nie są też przekonani co do tego, że betonu wzdłuż Płaskowickiej jest za dużo.

  - W tym konkretnym miejscu znajduje się przystanek autobusowy, kiosk i przejście dla pieszych. Potraktowaliśmy to jako całość, choć miejscem do rozpłytowania mógłby być fragment przy samym skrzyżowaniu. Nie byłaby to zmiana fundamentalna - do rozważenia, czy idący do przejścia od strony przeciwnej niż przystanek nie chodziliby przez trawnik - ale do zrobienia - np. w ramach projektu z budżetu obywatelskiego - przekonuje Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.

  Co z chodnikiem od KEN do Cynamonowej?

  Prace na Ursynowie prowadzi wybrana w lipcu w przetargu firma brukarska Adrog - koszt to 608 tys. złotych. To cena poniżej kosztorysu, który opiewał na nieco ponad 700 tys. złotych. Przypomnijmy, pieniądze (także na remont odcinka od Cynamonowej do Lanciego - w sumie 750 tys.) przekazała miejskim drogowcom dzielnica.

  Równie zniszczony jest chodnik po drugiej stronie alei KEN. O remont woła odcinek w kierunku Cynamonowej. Tę inwestycję drogowcy oraz dzielnica pozostawili sobie na przyszły rok. Tworzy się cały czas dokumentacja projektowa przyszłego ronda na skrzyżowaniu Lanciego i Płaskowickiej, które jest elementem metamorfozy tej części ul. Płaskowickiej. ZDM zapowiadał, że w tym roku nie ma szans na zakończenie projektowania. Realny termin rozpoczęcia prac w terenie to 2023 rok.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 66

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lepszy rydz niż nic 4 6 dni temuocena: 100% 

   Niby ok, ale antysmogowe właściwości mają płyty dobrze nasłonecznione, a większość chodnika jest zacieniona szpalerami lip. Czy warto było przepłacać za płyty na tych odcinkach?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Latem będzie "wyspa ciepła" 3 6 dni temuocena: 85% 

   Szansa stracona. A latem znowu będziemy narzekać na liczne na Ursynowie "wyspy ciepła". Ktoś znowu nie pomyślał?

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Moneylaundry 2 6 dni temuocena: 100% 

   HU powinno zainteresować się tematem przetargów na na betonowanie chodników. Jaka firma je wygrywa, jak wygląda wykonanie zleceń i czy jest zasadna taka ilość betonu na Ursynowie. Czy chodzi o to by firma wyrabiała metry kwadratowe i ktoś na tym nieźle zarabiał

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 1 6 dni temuocena: 100% 

   Stary chodnik pamiętał głębokie lata 80-te i budowę Metra.

   Edytowany: 6 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5028 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022