REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2021, 10:31 komentarzy 7

  (MSO)

  Jeszcze tylko kilka dni zostało na składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok. W tej chwili jest zaledwie pięć ursynowskich projektów, wśród nich - nowy park i fontanna przy ratuszu.

  Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec - nie trzeba być zameldowanym w mieście ani pełnoletnim. Na razie zainteresowanie Budżetem Obywatelskim jest jednak nikłe. Tydzień przed końcem rejestracji - który upływa 25 stycznia - lista ursynowskich projektów jest bardzo skromna.

  To zaledwie pięć propozycji, z których aż trzy dotyczą Zielonego Ursynowa. Są to propozycje remontów ulic Poloneza i Wodzirejów z montażem progów zwalniających, budową chodników i oświetlenia. Łącznie za 250 tys. złotych. Autor w uzasadnieniu przekonuje, że w okolicy powstają nowe osiedla i rośnie liczba pieszych, w związku z tym niezbędna jest modernizacja ulic, aby nie doszło do tragedii. 

  Ten sam mieszkaniec proponuje również za 50 tys. złotych rekultywację przestrzeni wokół Jeziora Grabowskiego. Wyznaczenie ścieżek spacerowych i postawienie ławek w sposób nieingerujący w środowisko naturalne. Główny cel to przekształcenie tego terenu w miejsce wypoczynku również dla osób starszych, niepełnosprawnych i z małymi dziećmi.

  Jest też propozycja odnowienia ursynowskiej zieleni przy głównych arteriach, m.in. przy Rosoła, al. KEN oraz Puławskiej. Wszystkie niezbędne prace, w tym podlewanie, przycinanie drzew i krzewów, autorka wyceniła na około 200 tys. złotych.

  Fontanna przy ratuszu

  Najpoważniejszy na razie projekt to trzecia już część prac realizowanych od 2017 roku pod wspólną nazwą “Zielona Oś Ursynowa”. Dotąd przebudowana została droga prowadząca od placu zabaw przy domu kultury w kierunku Dereniowej oraz skwer przy ul. Gandhi, a także skwerek między blokami przy Kulczyńskiego a Multikinem.

  Tym razem projekt za 790 tys. złotych zakłada utworzenie nowego skweru i budowę fontanny na niezagospodarowanym trawniku położonym pomiędzy kościołem przy Dereniowej, domem kultury i urzędem dzielnicy a osiedlem przy ul. Warchałowskiego.

  Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach, również i w tym roku będzie można zgłaszać projekty dzielnicowe, dotyczące najbliższej okolicy oraz projekty ogólnomiejskie, które swoim zasięgiem obejmują całą Warszawę lub kilka dzielnic. 

  Wśród dotychczas zgłoszonych 26 projektów ogólnomiejskich są też ursynowskie akcenty, np. budowa chodnika przy ul. Migdałowej, postawienie 20 koszy na śmieci przy jednej z głównych ulic w dzielnicy, oraz budowę ogrodów deszczowych.

  Są też projekty edukacyjne skierowane do wszystkich mieszkańców stolicy, np. namawiający do ograniczania produkcji odpadów poprzez: kursy zero waste, zachęcenie do kompostowania, utworzenie Centrum Ponownego Użycia i Naprawy oraz warsztaty kuchni i diety roślinnej. Widnieje też pomysł budowy łaźni publicznych, jednak bez szczegółów.

  Warsztaty dla początkujących

  Jest jeszcze kilka dni, aby złożyć swój wniosek. Każdy, kto zamierza to zrobić, może przy jego tworzeniu skorzystać z pomocy miejskich urzędników podczas spotkań online, które ruszają 18 stycznia. 

  - Liczymy na obecność mieszkańców, którzy chcą zgłosić projekt, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać oraz tych, którzy chcą porozmawiać o szczegółach swoich projektów - mówi Karolina Zdrodowska, koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego.

  Projekty można zgłaszać do 25 stycznia 2021 r. na dwa sposoby:

  • przez Internet – na stronie bo.um.warszawa.pl
  • w formie papierowej - wypełniony formularz należy złożyć osobiście lub przesłać na adres urzędu dzielnicy, w której ma być realizowany projekt. Propozycję dotyczącą poziomu ogólnomiejskiego można przesłać także na adres Centrum Komunikacji Społecznej przy ul. Kruczkowskiego 2.

  Zgłoszone projekty zostaną ocenione do 4 maja 2021 r. Urzędnicy sprawdzą m.in. czy pomysł został zgłoszony w terminie, czy jest zgodny z obowiązującym prawem, możliwy do zrealizowania w ciągu jednego roku oraz czy jego koszt nie przekracza określonego limitu wartości jednego projektu.

  Projekty zweryfikowane pozytywnie zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców od 15 do 30 czerwca 2021 r. Ogłoszenie wyników miasto planuje 15 lipca 2021 r.

  Budżet Obywatelski na 2022 rok to 93,5 mln zł, a hasło najnowszej akcji brzmi „Ty też możesz zmienić Warszawę”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kattee 7 3 miesiące temuocena: 100% 

   Instutycje publiczne typu szkoły nie powinny brać udziału w budżecie , bo to jest bardzo ograniczona liczba osób, która skorzysta z tego projektu. Projekt powinien być ogólnodostępny!! Szkoły mają swój budżet i blokują inne pomysły mieszkańców!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~profesor68 6 3 miesiące temuocena: 75% 

   Mam pomysł - posadzić tyle drzew rodzimych gatunków ile się da gdzie się da za całą kasę jaka jest.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nie_dla_bezmyslnych wydatków 5 3 miesiące temuocena: 64% 

   Czy można się dowiedzieć , jaki procent funduszy inwestycyjnych, dotyczących lokalnych przedsięwzięć, stanowi ten tzw. budżet partycypacyjny ?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ROBE...SPIER... 4 3 miesiące temuocena: 95% 

   Mam pomysł na projekt: Gilotyna na rogu KEN i Ghandi. Gilotyna będzie społecznie obsługiwana i serwisowana. Będzie służyła to szybkiej reformy struktury organizacyjnej ratusza i redukcji zbędnych etatów. Wszystkie dekapitację będą legalne i poparte wyrokami wydanymi prze trybunał ludowy. Jaki pierwszych kandydatów zgłaszam: Roberta Kemoe vel "Kłamie i kradnę" oraz Klaudiusz Ostrowskie vel "Słoma mi z butów wystaje".

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dajcie juz nam spokoj 3 3 miesiące temuocena: 59% 

   O nie, znowu jacys zieloni filozofowie beda nas utruwac swoimi wizjami poprawy otoczenia. Glosowac na "nie" nie mozna. Czy ten cyrk nie moglby sie juz skonczyc?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~władze dzielnicy są bezradne 2 3 miesiące temuocena: 71% 

   Czekamy aż burmistrz Ursynowa złoży projekt przeniesienia drewnianej budy z zielonego terenu przy Stacji Techniczno - Postojowej Metra na Kabatach do Powsina. Najwyższy czas zakończyć akcję promocyjną polegającą na piciu alkoholu w tej budzie przy akompaniamencie głośnych wrzasków i przekleństw oraz pozostawianiu wokół mnóstwa pustych butelek.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Vincent 1 3 miesiące temuocena: 79% 

   Kiedy możliwość głosowania "NIE"?? Przyklad ingerencji w przyrode doliny służewieckiej potwierdził ostatecznie całkowite wypaczenie idei BO.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3853 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021