REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2020, 16:19 komentarzy 12
  W punkcie przy Gandhi tworzył się śmietnik

  W punkcie przy Gandhi tworzył się śmietnik (SK)

  Nie tylko u zbiegu ulic Gandhi i Hirszfelda, ale także w trzech innych lokalizacjach, mieszkańcy Ursynowa będą mogli pozbyć się elektrośmieci. Będzie to możliwe, nie tylko jak dotąd w soboty, ale również w środy. 

  Do tej pory ursynowianie mieli do dyspozycji jeden mobilny punkt, w którym raz w tygodniu, w sobotę, między 10:00 a 14:00 mogli legalnie pozbywać się elektrośmieci. Przy parkingu na styku Gandhi i Hirszfelda pojawiał się samochód do ich odbioru. Jednak firmy, które się tym zajmowały, ze względu na bezpieczeństwo i ochronę swoich pracowników przed koronawirusem zawiesiły działalność.

  W efekcie, pomimo że było to miejsce odbioru, a nie składowania, na trawniku i chodniku zaczęła rosnąć sterta starych pralek, lodówek i dziesiątków innych nikomu niepotrzebnych sprzętów.

  Dzielnicy udało się ostatnio nakłonić jedną z firm, aby w interwencyjnym trybie uprzątnęla to miejsce, ale po pewnym czasie, znów zaczęły pojawiać się kolejne elektrośmieci podrzucane przez mieszkańców. 

  Na to nielegalne wysypisko śmieci w środku Ursynowa zwrócił uwagę radny Projektu Ursynów, prosząc w interpelacji do burmistrza o kolejne, szybkie uporządkowanie miejsca i zorganizowanie w dzielnicy profesjonalnego punktu odbioru odpadów, tak aby sytuacja się nie powtarzała. 

  - Bardzo proszę o podjęcie systemowych działań, mających umożliwienie mieszkańcom pozbywania się elektrośmieci w sposób bezpieczny dla środowiska. Być może warto, by przeprowadzić także kampanię edukacyjną w tym celu - napisał Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów. 

  Kilka dni temu jedna z firm zajmujących się odzyskiwaniem elektroodpadów uprzątnęła nielegalne wysypisko przy Gandhi, a dzielnica postawiła tabliczki przypominające o zakazie pozostawiania elektroodpadów w tym miejscu pod karą grzywny, wynoszącej 500 złotych.

  Nowe punkty i terminy

  Dzielnica tłumaczy, że działania mające ucywilizować na Ursynowie pozbywanie się elektrośmieci podjęła już wiele dni temu jeszcze przed interpelacją radnego Antosiuka. W ich rezultacie od środy, 6 maja ruszają dwa nowe punkty odbioru, a kolejne dwa w najbliższą sobotę

  W każdą środę czynne będą mobilne punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W godz. 12:00-13:30 na parkingu przy ratuszu oraz między 13:00 a 14:30 przy pętli autobusowej obok Tesco na Kabatach. Z kolei w każdą sobotę, w godzinach 10:00-14:00 będą odbierane elektroodpady przy ul. Gandhi oraz na parkingu obok Orlika na ul. Przy Bażantarni - wyjaśnia iwceburmistrz Bartosz Dominiak. 

  W soboty można pozbywać się wszystkich sprzętów, w tym tych największych, jak lodówki czy pralki. Z kolei w środę do śmieciarki możliwe będzie wrzucenie mniejszych odpadów np. żelazek oraz tzw. kłopotliwych - dezodorantów, starych farb, tuszu, tonerów i płyt CD.  

  We wszystkich punktach staną tablice informacyjne o terminach odbioru elektrodpadów z ostrzeżeniem, by nie zostawiać ich w poza wyznaczonymi dniami. Dzielnica jednocześnie apeluje do mieszkańców, by informowali o przypadkach podrzucania śmieci straż miejską lub korzystali z numeru 19115, najlepiej dołączając do tego zdjęcie numeru rejestracyjnego samochodu, którym przywieziono odpady.

  - Nie ma naszej zgody na zaśmiecanie, to jest wykroczenie. Będziemy ścigać osoby, które łamią prawo - zapewnia wiceburmistrz Bartosz Dominiak. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 12 26 dni temuocena: 73% 

   Wystarczy popatrzeć jak wygląda dzielnica od pewnego czasu... Coraz większy slums... "Profesjonalista" dominiak odpowiedzialny min. za zieleń obija się na potęgę i tylko udaje, że pracuje- popatrzcie ile drzew "wypadło" za jego kadencji, a te co sadzą kikuty też schną, bo nikt o nie nie dba. Taki to fachura z Bartusia. Kolejny "szpec" to miłośnik gadżetów- klaudiuszek... Ehhh

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~yacenty 11 26 dni temuocena: 50% 

   Papier toaletowy za komuny, elektrośmieci obecnie! Nie chce się mimo, że na tym można zarobić, lepsze 500 z plusem. a ja wyrzucam, gdzie popadnie,ostatnio drukarkę. ZAPŁACIŁEM ZA WYWÓZ ODPADKÓW, a nie za pensję dla nieudacznych urzędników!

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frontem do obywatela 10 27 dni temuocena: 100% 

   a nie może gdzieś stanąć kontener, gdzie o dowolnej porze można wyrzucić elektrośmieci , a po napełnieniu wymieniać na pusty ?

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 9 27 dni temuocena: 62% 

   fajnie by było, ale zaraz w nim byłoby wszystko, czego nie da się wyrzucić do śmietnika - opony, budowlanka itp. Niestety Polacy to naród, który szybko by wykorzystał taką okazję

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~frontem do obywatela 8 27 dni temuocena: 100% 

   jeżeli już tak ma być , to lepiej mieć to w kontenerze niż lesie, skąd w końcu też ktoś to będzie zbierał. Jak ktoś chce pozbyć się czegoś za darmo, to znajdzie sposób, taki czy inny.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 27 dni temuocena: 100% 

   Na Natolinie przy ul. Meander 16 od strony Al. KEN stanął pojemnik na mniejsze elektrośmieci.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miłosz 6 27 dni temuocena: 100% 

   Pojemniki na małe elektrośmieci znajdują się też w Galerii Ursynów przy wejściu od ul. Raabego. Przynajmniej tak było przed wirusem, nie wiem czy galeria teraz działa.

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~żółww 5 27 dni temuocena: 69% 

   Niech lepiej dzielnica oznakuje prawidłowo żłobki, przedszkola,szkoły itd tzn.tablicami z adresem i numerem, bo na większosci ich nie można zobaczyć co utrudnia wezwanie np. karetki i innych służb ratunkowych na miejsce. Trzeba mieć super wzrok i szczęscie , żeby zobaczyć nazwę na czerwonej tablicy. np.Wiolinowa 9, ,Mandarynki 14, Sarabandy itd. - pieszy nigdy adresu nie zobaczy i trzeba kilkukrotnie obejsc budynek,zeby znaleźć czerowną mała tablicę.

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 26 dni temu

   Tablice w Warszawie mają kolor niebieski, a nie czerwony.

   Edytowany: 26 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sloneczko 3 27 dni temuocena: 87% 

   Ksiażke można by napisać o różnych rzeczach, gdzie wszyscy o tym wiedza a nikt nie chce zająć sie problemem 1.Dzikie duże wysypisko śmieci w przestrzeni publicznej od kilku miesięcy przy stacji benzynowej bp przy Rosoła wzdłuż ogrodzenie ulica Ciszewskiego 72. Hitem jest ulica przy Bażantarni gdzie znak oznaczający miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych pomimo zgłoszeń na różne infolinie i 19115 jest postawiony 1 metr od przystanku ,,przy bażantarni 01' przy kościele 3. Wraki na Ursynowie ile jeszcze ulic będzie drogami wewnętrznymi? np.ulica Melodyjna,gdzie wrak marki Fiat wrósł do połowy koła w drogę a straż miejska nic nie moze zrobić, dużo ulic,parkingów ma status drogi wewnętrznej i trzeba je zmienić na strefe zamieszkania lub strefę ruchu , żeby w końcu był porządek 5. Czy ktos widzial ulicę Poloneza i brak trawnika, bo zrobiono sobie darmowy parking pod drzewami przy dojeździe do ul.Poleczki? 6. Przejścia podziemne pod ul.Herbsta i Jastrzębowskiego - syf,graffiti i menele

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~popieram 2 27 dni temuocena: 100% 

   chyba Ciszewskiego 7 vis a vis basenu SGGW

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kora 1 27 dni temuocena: 100% 

   Ten niebieski wrośnięty wrak marki Fiat na pasie ulicy Melodyjnej to chyba był wcześniej niż wybudowano Ursynów , ten samochód to zabytek zarośnięty roślinami!

   Edytowany: 27 dni temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.55 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek--01-06----30-06-2020