REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2022 - 31.10.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Stare i szpecące baraki przy ul. Cynamonowej znikną? Należące do SM „Na Skraju” budynki stoją zamknięte i rozpadają się od samego patrzenia na nie. Na razie jednak nie wiadomo, co miałoby powstać w ich miejsce. Wszystko zależy od miasta.

  Zabudowania przy ul. Cynamonowej 1 i 3 to dwa leciwe i rozsypujące się baraki. Przez lata znajdowały się w nich punkty usługowe - od sprzedaży okien, przez stolarnię, po biuro podróży. Od kilku miesięcy budynki stoją jednak puste i ogrodzone.

  - Zostały wyłączone z eksploatacji 30 września 2021 roku z powodu złego stanu technicznego - zauważa Małgorzata Zawodnik, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Na Skraju”, która zajmuje się budynkami.

  Spółdzielnia planuje wykorzystać teren, na którym stoją baraki. Na razie tylko planuje, bo nie wiadomo jeszcze, co w ogóle będzie mogło tam powstać. Tereny po północnej stronie ul. Płaskowickiej - jak zauważają władze SM „Na Skraju” - nie mają miejscowego planu zagospodarowania.

  - Uchwalenie planu zostało zaplanowane na ten rok. Spółdzielnia wykona projekt koncepcyjny, który będzie zgodny z jego zapisami - zapowiada prezes Zawodnik.

  Wszystko wskazuje na to, że teren wzdłuż Płaskowickiej w pobliżu Cynamonowej zostanie przeznaczony na zabudowę mieszkaniową.

  Spółdzielnia czeka na wyrok

  Zanim jednak SM „Na Skraju” przystąpi do działań, musi spełnić jeszcze jeden warunek. Być rzeczywistym właścicielem działki, na której znajdują się baraki. Budynki znajdują się na terenie o nieuregulowanym stanie prawnym. 

  - Teren ten objęty jest postępowaniem sądowym z powództwa SM „Na Skraju” w sprawie ustanowienia prawa użytkowania wieczystego na rzecz spółdzielni - tłumaczy Małgorzata Zawodnik.

  Stare i brzydkie baraki przez lata zdążyły się wpisać w krajobraz. Zapisały się także na kartach historii dzielnicy. Powstały na początku lat 80. XX wieku i były zapleczem dla budującego się Ursynowa Południowego. To właśnie w nich mieściły się biura wykonawców i projektantów. Widać je między innymi w serialu "Alternatywy 4". Śmiało można powiedzieć, że są kolebką tej części dzielnicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 58

  • 28
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warlord Konstancin 11 4 miesiące temuocena: 29% 

   Najwyższa pora na nowe inwestycje mieszkaniowe na Ursynowie. Szykuje się, że zwłaszcza Imielin czeka sporo zmian. Miasto się rozwija a mieszkań brakuje i bardzo dobrze, że będą nowe budynki zamiast tych bud.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 10 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 10 4 miesiące temuocena: 82% 

   widac ze nie jestes z tych okolic po nicku. Przyjedz i zobacz - tu nie ma jak szpilki wcisnac - samochodu w zwykly dzien kolo 17, a kiedy przychodzi weekend i przyjezdzaja klienci bazarku to juz wogole jest sajgon. Wokol sa punkty uslugowe, spooldzielnia,szkola, złobek, bar, fryzjer, veolia stolarnia, sprzet komputerowy , DPD ma swoja mini baze - ruch prawie jak na Marszalkowskiej, z 1 waskim wjazdem i tym samym wyjazdem.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby
  • ~Warlord Konstancin 9 4 miesiące temuocena: 25% 

   StasioJasio - odwiedzam regularnie Imielin. Mimo, że już tutaj nie mieszkam posiadam na Imielinie jedno mieszkanie i zamierzam zainwestować w drugie pod wynajem. Bazarek w końcu się stamtąd wyniesie bo na terenie zajezdni również jest planowany nowy budynek. Inwestycja zaś miałaby dobrą lokalizację pod kątem bliskości szkół czy punktów usługowych. Z pewnością mieszkania rozeszłyby się bardzo szybko. Wydaje mi się, że jednak dużo szybciej ruszy nowa inwestycja na miejscu Multikina. Miasto musi się rozwijać.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby
  • ~Koniecznie bloki 8 4 miesiące temuocena: 63% 

   Bloki, koniecznie bloki! Najlepiej takie bez garaży podziemnych za to z chwytliwą ekologiczną nazwą oczywiście. Co by się społeczeństwo za bardzo do samochodów nie przyzwyczajało

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby
  • ~Boom 7 4 miesiące temuocena: 89% 

   Prędzej teren odzyskają dawni właściciele, ponieważ nie został on wykorzystany na cel wywłaszczenia. A sądy wolne, bardzo wolne.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby
  • ~Nick 6 4 miesiące temuocena: 80% 

   4ry tony eternitu do utylizacji.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  • ~Boom 5 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ten eternit to już dawno powinien zniknąć. A tak odpadają powoli kawałki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby
  • ~nik 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   Bazarek tu przeniść a na pętli zrobić porządek

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 0 wpisy tej osoby
  • ~MNM 3 4 miesiące temuocena: 100% 

   To byłby bardzo dobry pomysł. Tym bardziej ze na przeciwko będzie dalej park

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 2 4 miesiące temuocena: 63% 

   Wszystko wskazuje na to, że teren wzdłuż Płaskowickiej w pobliżu Cynamonowej zostanie przeznaczony na zabudowę mieszkaniową. Glupi pomysl ktory skonczy sie tak samo jak rozbudowa szolca (gdzie jest poczta, planu na cynamonowy dom 2- czyli bedzie sprzeciw mieszkancow).

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby
  • ~MNM 1 4 miesiące temuocena: 70% 

   Dla obecnych mieszkańców wiadomo, że najlepszy byłby tam park albo bazarek estetyczny. Nowi z kolei chcieliby nowych mieszkań czyli bloków.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.489 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022