REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Mieszkańcy Arbuzowej odetchnęli z ulgą. Nadal mogą się cieszyć z tego, że mieszkają przy cichej ulicy. Ich spokoju bronią betonowe zapory uniemożliwiające tranzyt setek aut, omijających korki w Dolinie Służewieckiej. Blokada została ustawiona między ulicą Zdrową a Winogronową.

  Jeszcze kilka miesięcy temu mieszkańcy Arbuzowej z niepokojem czekali na odblokowanie ulicy Zdrowej, zamkniętej przez dewelopera na czas budowy bloków. Otwarcie łącznika do alei Wilanowskiej oznaczałoby jedno - utworzenie skrótu dla kierowców, którym możnaby ominąć zatłoczoną Dolinę Służewiecką. Wystarczyłoby skręcić z Nowoursynowskiej w Arbuzową, by dojechać do al. Wilanowskiej.

  Po tym jak ze Zdrowej zniknęły bariery, ku radości zwolenników zrobienia z Arbuzowej ślepej ulicy, pojawiła się na niej nowa zapora na wysokości ul. Winogronowej.

  - Jestem tym rozwiązaniem usatysfakcjonowana. W sytuacji, gdy kierowcy nadużywają swoich praw, nie szanując spokoju innych, nie było moim zdaniem innego wyjścia. Nie można ze spokojnej ulicy, w dodatku bez chodników robić alternatywnej drogi przelotowej - argumentuje pani Anna. 

  Interesy trzech dzielnic

  Taki pogląd reprezentowało wielu mieszkańców ursynowskiej części Arbuzowej, którzy naciskali na dzielnicę, aby nie pozwoliła urządzić Doliny-bis. Protestowali też lokatorzy domów stojących na mokotowskim odcinku tej ulicy. 

  - Z naszej inicjatywy zatwierdzona została nowa organizacja ruchu, tak, aby w interesie mieszkańców uniemożliwić tranzyt przez Arbuzową i się udało - mówi burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 

  Z kolei mieszkańcom wilanowskiej części Arbuzowej blokada może utrudnić życie, bo aby załatwić coś w swojej dzielnicy muszą jechać przez Ursynów i Mokotów.

  - To oczywiście jest kłopotliwe, ale alternatywą byłby duży ruch na naszej ulicy. Wiem, że niektórzy czekali na odblokowanie ul. Zdrowej oraz połączenia Arbuzowej z Wilanowską i teraz mogą być niezadowoleni. To też trzeba uszanować, ale myślę, że zwyciężył zdrowy rozsądek - mówi mieszkanka Arbuzowej. 

  Problemy z połączeniem od północnej strony Wilanowa i Ursynowa mają zakończyć się w 2022 roku, gdy powstanie zapowiadane od wielu lat przedłużenie Ciszewskiego od ul. Kiedacza do Alei Rzeczypospolitej. Jak zapowiedział Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w tym roku planowane jest uzyskanie pozwolenia na budowę i wyłonienie w przetargu wykonawcy, a w Kolejnych dwóch latach - wykonanie prac drogowych i oddanie drogi do użytku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Antysloik 18 miesiąc temuocena: 44% 

   Łącze się w bulu z osobami wiodącymi 3-4 puste miejscs że nie mogą komuś pod oknami jeździć

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arba 17 miesiąc temuocena: 83% 

   Podziękujcie proboszczowi M. od św. Katarzyny, bo to on za czasów AWS storpedował plan puszczenia ruchu z Dolinki Służewieckiej wiaduktem nad al. Wilanowską. Dzięki temu o każdej porze dnia są tam wielosetmetrowe korki, liczne stłuczki i powietrze gęste od spalin. Tak trzymać!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~basia19527 16 miesiąc temuocena: 83% 

   wzdłuż ul. Arbuzowej nie ma chodnika, przy tak dużym ruchu jaki odbywał się na tej ulicy wielkim wyczynem było dojście do swojego domu. A niestety kierowcy różnie się zachowywali, co stanowiło zagrożenie dla życia. Zmniejszony ruch to większa szansa na uniknięcie przykrych niespodzianek. Gdyby tak jeszcze usunąć te zarośla przy zejściu na ul Arbuzową , są brzydkie, a ponadto zasłaniają widoczność jadących od Wilanowa

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 15 miesiąc temuocena: 96% 

   A wystarczyłby łącznik Ciszewskiego. Zamiast tego mamy skarpę słowiki i walkę mieszkających wzdłuż polnej drogi z ruchem międzydzielnicowym. Brawo "światłe" umysły "społeczników" i przekrętasów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 14 miesiąc temuocena: 37% 

   Dziwne, że mieszkańcy Arbuzowej nie chcą tranzytu przez swoją ulicą. Przecież, zdaniem wielu tu piszących, samochody pod oknami to samo dobro. Emitują wyłącznie dźwięki szumu fal i zapach zdrowotnych olejków eterycznych. Dobrze, że Arbuzowa pozostaje taka, jaka jest. Nie dla Ciszewskiego.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wpisz swoj nick 13 miesiąc temuocena: 55% 

   rower i hulajnoga przejedzie - nie trzeba na upartego stac w korku

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jontek 12 miesiąc temuocena: 47% 

   Już wkrótce będzie POW i przedłużona ulica Płaskowickiej. To powinno wystarczyć kierowcom. Dróg jest dużo na Ursynowie, a przyrody mało. No i wbrew twierdzeniom niektórych, tak, polskie samochody, z powycinanymi depeefami produkują smog, ten najbardziej rakotwórczy. Na POW domagajmy się filtrów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 miesiąc temuocena: 72% 

   Ty chyba nie wiesz nawet gdzie jest Ursynów, skoro twierdzisz, że jest tutaj mało przyrody. To jest jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 10 miesiąc temuocena: 100% 

   Puszcza ruch Płakowickiej to zamkną prowizorkę na Orszady. To niby załatwi sprawę braku połączeń z Wilanowem?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazur 9 miesiąc temuocena: 73% 

   Widać, że połączenie ul. Belgradzkiej z ul. Pileckiego wokół górki kazurki jest coraz bardziej potrzebne, bo niedługo w ogóle nie wyjedziemy z Ursynowa.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 8 miesiąc temuocena: 76% 

   Łubu dubu, łubu dobu, nich nam żyje burmistrz Kempa. Wpuścił tranzyt przez Kabaty, równocześnie blokując wszelkie inne połączenia. Mysz się nie prześliznie, niech stoją w korkach wraz z Ursynowianami i smrodzą! Dywersję Kempy popierają rowerzyści ale nie cinormalni, tylko ci, co na codzień popylają wzdłuż Rosoła po jezdni.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 miesiąc temuocena: 76% 

   Kuriozalnej sytuacji ciąg dalszy. Trudno winić kierowców poszukujących alternatywnych połączeń dwóch gigantycznych dzielnic. Ale trzeba winić nieudolne władze, które przez wiele lat zdawało się niezauważać problemu lub wręcz sabotować jego rozwiązanie. Jak to jest w ogóle możliwe, by dwie dzielnice były tak fatalnie skomunikowane ze sobą, gdzie się szybciej przejdzie na piechotę na przełaj niż przejedzie samochodem, bo komunikacja miejska leży i kwiczy. Tyle się mówi niby o ekologii, ale jeździć trzeba naokoło i na dodatek trzeba stać w ciągłych korkach paląc prawie dwa razy więcej paliwa. Aby przebyć 2 km w linii prostej z Natolina do Miasteczka Wilanów trzeba jechać prawie 8 km przed Dolinę Służewiecką lub ponad 10 km przez ul. Korbońskiego. To jest po prostu chore, ale trwa od wielu lat.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 6 miesiąc temuocena: 41% 

   Rozwiązaniem problemu korków i smogu nie jest budowanie kolejnych przelotówek, tylko podniesienie opłat za parkowanie oraz radykalna eliminacja z ruchu gratów, które nie spełniają norm emisji rakotwórczych spalin.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 5 miesiąc temuocena: 60% 

   Koniecznie. Oplaty dla kierowców trzeba zrownac z tymi ponoszonymi przez rowerzystow. Nie moze byc tak, ze tylko rowerzysci za wszystko płacą.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 4 miesiąc temuocena: 28% 

   Czyli tranzyt blachosmrodów ma zostać przeniesiony na Ciszewskiego? Nie jestem oczywiście za robieniem z Arbuzowej przelotówki, to fajna, spokojna uliczka. Można nią bez wdychania spalin przejechać z Ursynowa na Wilanów rowerem. Jednak stanowcze nie dla przedłużania Ciszewskiego. Spowoduje to wzrost smogu w tej części Ursynowa. Będzie Plaskowicka i POW, wystarczy.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 3 miesiąc temuocena: 76% 

   Stanowcze tak dla przedluzania ciszewskiego. W dobie pandemii smog nie zniknal, choc aut jezdzi mniej niz w wakacje. Im wiecej drog tym plynniejsza jazda. Jesli polaczeniem ma byc tylko płaskowicka, to auta z wilanowa zamiast skrecic wczesniej w ciszewskiego beda sie pchac jeszcze glebiej w centrum Ursynowa. 150 tys. dzielnica ma miec tylko jedną ulice łączącą ją bezposrednio z Wilanowem - wstyd i wiocha.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 35 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 59% 

   Somsiad, o jakim smogu piszesz? Po sezonie grzewczym normy zanieczyszczeń w Warszawie nie są przekraczane. Wystarczy sprawdzać odczyty z wielu czujników umieszczonych w okolicy. Zainstaluj sobie Kanarka. Ale za to zimą, gdy mieszkańcy okolicznych gmin zaczynają palić węglem i śmieciami to normy są przekraczane w wymiarze kilkuset%, choć rekord to ponad 1000%. Ale dziś wszystko jest w normach, smogu nie ma, choć zawsze może być lepiej, szczególnie że powietrze nie stoi w miejscu i wędruje z zakorkowanej Doliny Służewieckiej w sposób demokratyczny też nad domy tych "ekologów" blokujących udrażnianie ruchu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Somsiad 1 miesiąc temuocena: 77% 

   Dokladnie Boom, wlasnie o to mi chodzi. Auta zniknely do poziomu nizszego niz w letnie wakacje, a smog sie i tak utrzymywal w okresie gdy było chłodno. Pelna zgoda, ze to nie auta wiec sie do niego przyczyniają, tylko palenie syfem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2185 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO