REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-12----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MZ)

  Trudno pojąć, że musiało to tyle trwać. Przez trzy lata niepełnosprawny Piotr i jego ojciec czekali na zmiany i  wreszcie się doczekali. Podczas ferii w szkole przy ul. Lokajskiego dzielnica dostosowała łazienkę do potrzeb chorego chłopca. Ojciec nie musi już wnosić go na rękach.

  Piotr Zubik cierpi na dystrofię mięśniową i porusza się tylko na wózku. Uczy się w budynku dawnego gimnazjum przy ul. Lokajskiego 3, dziś stanowiącej część Szkoły Podstawowej nr 340. Za kilka miesięcy kończy szkołę, ale przez wszystkie poprzednie lata nie miał dostępu do toalety, z której mógłby samodzielnie korzystać. Była za ciasna, by samodzielnie wjechać do niej wózkiem. Ojciec musiał przychodzić do szkoły na każde wezwanie syna i na rękach wnosić go do łazienki.

  Szkoła próbowała zrobić remont, ale potrzeba było większych funduszy. Po rozpaczliwym apelu ojca w mediach społecznościowych i krytyce władz, dzielnica zdecydowała się rozwiązać problem i w czasie zimowych ferii ekipa remontowa przebudowała toaletę.

  - Jesteśmy obaj zadowoleni, zmiany spełniają nasze oczekiwania. W końcu jest normalna toaleta, do której syn może wjechać wózkiem. Będą z niej mogły też korzystać inne dzieci, jeśli będzie taka potrzeba - cieszy się Mariusz Zubik.

  Łazienka została powiększona. Z dwóch wcześniej istniejących pomieszczeń zrobiono jedno, zdemontowano stary pisuar, są też nowe poręcze, umywalka, sedes i kafelki. Jak dowiadujemy się w ratuszu, na przebudowę łazienki w szkole przy ul. Lokajskiego, dzielnica przeznaczyła 35 tys. złotych. Budynek dawnego gimnazjum czeka jeszcze gruntowny remont, podczas którego zostanie wymieniona cała sieć wodno-kanalizacyjna i elektryczna. 

  - W tym roku chcemy zrobić dokumentację projektową, a jeśli czas i pieniądze pozwolą, to także rozpocząć modernizację kanalizacji sanitarnej w tym budynku. Ostateczny koszt prac w tej chwili trudno oszacować - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Oznacza to, że właśnie wyremontowana łazienka dla niepełnosprawnego Piotra przetrwa tylko do czasu kolejnych prac, w trakcie których zostanie... ponownie przebudowana.

  - Wiem, że syn będzie z nowej toalety korzystał tylko kilka miesięcy, bo w czerwcu kończy szkołę, ale to bardzo ważne, że wreszcie będzie mógł z niej korzystać w ludzkich warunkach - podkreśla Mariusz Zubik.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 19
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Michał Giereś 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Serio? zamontowali mu paczkomat inpostu w łazience?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polaggg 5 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Mieszkam w UK, tu w kazdej szkole jest toaleta dla niepelnosprawnych i to nie jest nic nadzwyczajnego, ale w sumie super ze cos sie robi w tym kierunku w Polsce.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dex 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

   XXI wiek środek Europy, to się w głowie wprost nie mieści :-( wstyd na cały świat :-(

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EUGENIUSZ 3 10 miesięcy temuocena: 86% 

   Rzeczy normalne u nas, Polaków urastają do rangi cudu. Info powinno zostać zamieszczone w jakiejś agencji informacyjnej, aby cały świat dowiedział się, jakie wspaniałe rzeczy można robić dla świata zarządzając Ursynowem z ramienia wyborców PO. PS. Szacunek dla ojca chłopaka.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mamaucznia340 2 10 miesięcy temuocena: 94% 

   wstyd po prostu wstyd, że w szkole nie było toalety dla osób na wózku, nie ma co wypominać, że tylko na kilka miesięcy bo od dawna powinna tam być, przecież to podobno szkoła z oddziałami integracyjnymi, wielkie dzięki dla osób które pomogły ten problem rozwiązać !!! dzieci patrzą na taką obojętność wobec osób potrzebujących pomocy, przynajmniej teraz ktoś pokazał, że chcieć to móc!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mójnick 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

   W 100 % popieram. Chwalicie szkołę i urzędników za nieludzką opieszałość. Ta toaleta powinna być od razu zaplanowana i wykonana jak tylko chłopak został przyjęty do szkoły. 3 lata upokarzania ojca i chłopaka !!! WSTYD !!!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2815 sekundy
  REKLAMAA2-NATPOLL--12-12-2019----11-01-2020