REKLAMAA1 TEFAL  01.01.2021 - 01.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 grudnia 2020, 12:53 komentarzy 2

  (SK)

  Aplikacja Warszawa 19115 otrzymała nową funkcję. Teraz bez problemu znajdziemy w niej pobliską publiczną toaletę. Czy to oznacza, że skończy się chowanie po krzakach i "oznaczanie" murków?

  Obsikiwane bloki, drzewa, krzaki. Wszyscy to znamy. Wracając z imprezy, podczas wycieczki rowerowej czy pracując na budowie, gdy natura wzywa - to nie ma wyjścia i człowiek musi. Ci niekulturalni oddają mocz gdzie popadnie. W ubiegłym roku opisywaliśmy skargi mieszkańców ul. Nutki i ul. Koński Jar, którzy cierpieli z powodu obsikiwania ich bloków po Dniach Ursynowa.

  - Ja wrzucałbym zdjęcia tych ludzi do sieci. To jest chore zachowanie, żeby pod oknami stawiać ludziom stolce. Straż miejska nic nie robi. Stoją i udają, że nic się nie dzieje. Sami musimy zadziałać - dorzuca Maciek, mieszkaniec rejonu Kopy Cwila.

  Są też tacy, którzy nie mają żadnego poczucia wstydu. Dwa lata temu nasz reporter był świadkiem sytuacji, w której młody chłopak podszedł do krzaków przy skrzyżowaniu Płaskowickiej i alei KEN. Na widoku przechodniów i kierowców zaczął oddawać mocz. Po wszystkim, jakby nigdy nic, poszedł dalej.

  Znajdź toaletę w telefonie

  Toalety publiczne istnieją na Ursynowie i w całej Warszawie. Choć z pewnością ciągle jest ich za mało. Teraz łatwiej je będzie znaleźć. Miasto dodało bowiem nową funkcję do aplikacji na smartfony Warszawa 19115.

  - Poprzez zakładkę Toalety można sprawdzić ogólnodostępne toalety w mieście. Na mapie znajdują się zarówno toalety publiczne stacjonarne i przenośne, jak i toalety w obiektach użyteczności publicznej i obiektach prywatnych udostępnione dla wszystkich mieszkańców - mówi Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza.

  Teraz, gdy nas przyciśnie, wystarczy wziąć telefon do ręki i sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższe, ogólnodostępne wc. Nawet jeśli będzie o kilka metrów dalej, niż zachęcająco wyglądający krzaczek, to w większości przypadków ludzki pęcherz jest w stanie wytrzymać trochę dłużej.

  Na Ursynowie ogólnodostępnych toalet - według aplikacji - jest 15, a w całej Warszawie ponad 360. Znajdują się one chociażby na wszystkich stacjach metra, w urzędach czy publicznych bibliotekach. Również niektóre restauracje udostępniają swoje ubikacje wszystkim potrzebującym. W aplikacji znalazły się również automatyczne szalety, które sa instalowane w stolicy od paru lat. Trzy z nich znajdują się na Ursynowie: na Olkówku przy placu zabaw "Dinozaury", przy placu zabaw na Telekiego na Kabatach, obok przedszkola oraz w Parku Kultury w Powsinie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynów 2 miesiąc temu

   Jedna publiczna toaleta na 10.000 mieszkańców... Cieszyć się, czy smucić?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Leon 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Tyle toalet że aż nie wiem którą wybrać:)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3684 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021